صلح خوب می‌فروشه… اما کیه که بخره؟

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
صلح خوب می‌فروشه ... اما کیه که بخره؟
آلبوم استودیویی اثر مگادث
پخش نوامبر ۱۹۸۶ میلادی و فوریه ۲۰۰۴ میلادی
ضبط ۱۵ فوریه تا ۲۰ مارس ۱۹۸۶ میلادی
سبک ترش متال
زمان ۳۶:۱۸
۵۵:۲۱(ریمستر شده)
ناشر کامبت، کپیتال
تهیه‌کننده دیو ماستین، رندی بارنز و اندی سامرز
نقدهای حرفه‌ای
گاه‌نگاری آلبوم‌های مگادث
کشتن کسب و کار من است... و کاسبی روبراه است!
(۱۹۸۵)
صلح خوب می‌فروشه ... اما کیه که بخره؟
(۱۹۸۶)
تا این‌جای کار خوبه! خب که چی بشه!
(۱۹۸۸‎

صلح خوب می‌فروشه ... اما کیه که بخره؟ (به انگلیسی: ‎Peace Sells... but Who's Buying?‎) دومین آلبوم استودیویی گروه ترش متال مگادث است که در سال ۱۹۸۶ میلادی و با لیبل کپیتال رکوردز منتشر شد.

صلح خوب می‌فروشه ... اما کیه که بخره؟ در ابتدا پروژه‌ای بود که کامبت رکوردز مسئولیت تهیهٔ آن‌را به عهده داشت اما در نهایت آلبوم توسط کپیتال رکوردز خریداری شد و در سال ۱۹۸۶ آن‌را منتشر کرد. نسخهٔ رمیکس شده و ریمستر شدهٔ آلبوم در سال ۲۰۰۴ توسط دیو ماستین انتشار یافت.

وب‌گاه آل میوزیک در نقد این اثر آن‌را یک «هشدار سیاسی پانکی» همراه با تاریکی، ترساندن از تهدیدها و جهان‌بینی از نوع هوی متال‌اش دانسته است.[۱]

در همین راستا طرح جلد آلبوم را می‌توان بیانیه‌ای طعنه‌آمیز درباب دوران جنگ سرد به‌شمار آورد. در زمینهٔ قرمز و نارنجی رنگ تصویر مقر سازمان ملل در حالی نشان داده شده که بر اثر حملهٔ اتمی ویران شده‌است و ۳ هواپیما بر فراز آن در حال پرواز هستند. در جلوی تصویر ویک رتل‌هد(شخصیت مجازی گروه) در حالی دیده می‌شود که بر روی ویرانه‌ها ایستاده و تابلویی در دست دارد که روی آن عبارت «برای فروش» درج شده‌است که کنایه‌ای است از این‌که سازمان ملل برای فروش گذاشته شده‌است.

آهنگ سوم آلبوم با نام «صلح خوب می‌فروشه» در رده‌بندی وی‌اچ‌وان برای ۴۰ اثر برتر متال همهٔ دوران، رتبهٔ یازدهم را به‌خود اختصاص داد.[۲] همین آهنگ برای چند سال به‌عنوان تم اصلی اخبار ام‌تی‌وی استفاده می‌شد. «صلح فروشی است» به‌عنوان موسیقی متن بازی‌های ویدئویی اتومبیل‌دزدی بزرگ: وایس سیتی و گروه راک II هم استفاده شده‌است.

پانویس[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «‎Peace Sells... but Who's Buying?‎». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۲۴ فوریه ۲۰۰۹.