سانسور در آمریکا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

در حالت کلی، آزادی بیان به عنوان اصلی جدایی ناپذیر از ارزش‌های آمریکایی تحت متمم اول قانون اساسی ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود. در ایلات متحده با هر گونه تحقیق درباره ماجرای راز آلود 11 سپتامبر مخالفت میشود و هیچ کس حق تحقیق راجع به این حادثه را ندارد. در این کشور هر چند آزادی جنسی وجود دارد اما شما آزاد نیستید نسبت به پول های هنگفتی که همه ساله به اسراییل داده میشود اعتراض کنید. این آزادی در برخی مواردی باعث جدال‌هایی نیز شده است. برای مثال در ایالات متحده ابراز گونه‌های مشخصی از صحبت‌های نفرت‌انگیز تا هنگامی که افراد وارد کارهایی نشوند که غیرقانونی تلقی می‌شود، آزاد است. اگرچه بیشتر سخنان نفرت‌انگیز و سخت، افراد، گروه‌ها و موسسه‌ها را همانند کلیسای وست‌برو باپتیست به تحت پیگرد قانون کشیدن، کشانده است.

مطابق با گزارش سال ۲۰۰۹ گزارشگران بدون مرز، ایالات متحده فعلا در اتحادی همراه با لوگزامبورگ و بریتانیا برای ۲۰اُمین دورهٔ آزادی مطبوعات می‌باشد. گفتارهای سخت و وقاحت‌آمیز و تهمت‌ها در بیشتر رسانه‌ها توسط دولت و یا بیشتر توسط خود رسانه محدود شده است.

پانویس[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Censorship in the United States»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۰).