داوود محمدی (نماینده قزوین)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
داود محمدی (نماینده قزوین)
شناسنامه
معروف بهحاج داوود محمدی
زادگاهقزوین،  ایران
تحصیلاتفوق لیسانس حقوق جزا و جرم‌شناسی، دانشگاه آزاد اسلامی تهران[۱]
دیناسلام
اطلاعات سیاسی
حزب سیاسیمستقل
سمترئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی رئیس هیئت تنیس روی میز استان قزوین
فعالیت‌هانمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی
وبگاه رسمیwww.davoodmohammadi.net

داود محمدی نمایندهٔ دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ قزوین، آبیک و البرز در استان قزوین است.[۲]

وی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی چهار دوره متوالی به عنوان رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس از طرف نمایندگان خانه ملت انتخاب شد.


زندگینامه[ویرایش]

داود محمدی در 14 آبان ماه 1342 در شهر قزوین به دنیا آمد  و دوران راهنمایی و دبیرستان خود را در این شهر گذراند . در اوایل سال 62 در رشته علوم قضائی پذیرفته شده و در سال 65 با اخذمدرک تحصیلی لیسانس به خدمت سربازی رفت. در سال 69 در مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق جزاء و جرم شناسی پذیرفته شده و در سال 73 از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال فارغ التحصیل گردید.

وی در سال 75 بعنوان رئیس دادگاه های انقلاب اسلامی استان زنجان مشغول فعالیت شده و از آن سال تا سال 1390 بعنوان مستشار دادگاه تجدید نظر،معاون دادگستری و رئیس دادگاه تجدید نظر و با حفظ سمت مدیرکل بازرسی استان زنجان به فعالیت پرداخته است.

داود محمدی علاوه بر فعالیت قضایی از سال 73 تا 91 به مدت 18 سال بعنوان مدرس در دانشگاه های آزاد اسلامی قزوین،زنجان و ابهر،دانشگاه پیام نور بوئین زهرا،ابهر و قزوین،موسسه آموز عالی کار استان قزوین و موسسه آموزش عالی علامه قزوینی به تدریس دروس حقوقی و جزایی ، جامعه شناسی، ورزش و ادبیات و تاریخ اسلام پرداخت.

وی همچنین از سال 1366 تاکنون بعنوان رئیس هیات تنیس روی میز استان قزوین فعالیت نموده و علاوه بر آن  فعالیت ورزشی خود را به عنوان رئیس کمیته انضباطی و رئیس کمیته امور استانها و عضو کمیته مربیان و آموزش فدراسیون تنیس روی میز کشور و عضو هیات رئیسه در هیاتهای مختلف ورزشی به ویژه کشتی و سوارکاری و فوتبال دنبال کرده است.

داود محمدی در هفتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به دور دوم راه یافت و در دور دوم انتخابات در رقابت با سیدجعفر شهاب زاده نماینده اصولگرایان قزوین توانست پیروز این انتخابات شود که در نهایت این انتخابات از سوی شورای نگهبان باطل گردید.

داود محمدی در سال 1390 و در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی موفق شد با کسب یکصدو چهل و پنج هزارو ششصدو سی و دو رای به عنوان نماینده اول مردم شریف قزوین،البرز و آبیک راهی مجلس شورای اسلامی شود و و در سال 1394 و در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب 108 هزارو 854 رای به عنوان نفر اول راهی مجلس شورای اسلامی شد.وی هم اکنون به عنوان نمیانده مردم و رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی مشغول فعالیت است.


منابع[ویرایش]

  1. «جدول مدارک تحصیلی و سوابق اجرایی اعضای ۱۴ کمیسیون مجلس نهم». خبرگزاری فارس. دریافت‌شده در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۳.
  2. «نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی». وبگاه مجلس شورای اسلامی. دریافت‌شده در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۳.