دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
دانشکدهٔ فنی

دانشگاه آزاد اسلامی
آرمان ایرانی برای جهانی شدن
مشخصات واحد
دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
رئیس قدرت اله محمدی
نوع واحد جامع
منطقه 14

دانشکده فنّی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب از نظر تعداد دانشجو و وسعت بزرگ‌ترین دانشکده فنّی در سطح کشور می‌باشد. این دانشکده در مقطع کارشناسی به عنوان قوی‌ترین دانشکده فنی مهندسی کشور، در بین دانشگاه‌های آزاد نیز انتخاب شده‌است.

از آنجایی که اساس فعالیّت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب بر نیروهای متخّصص در رشته‌های فنّی و مهندسی استوار است، لذا دانشکده فنّی و مهندسی هم‌زمان با فعالیّت دانشگاه فعالیّت خود را آغاز کرد و در ۵ رشته در مقطع فوق دیپلم اقدام به پذیرش دانشجو نمود.

اکنون این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه فنّی و مهندسی از نظر وسعت و تعداد دانشجو در سطح کلّ کشور نیز می‌باشد. دانشجویان این دانشکده در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته ,کارشناسی ناپیوسته و دکتری مشغول به تحصیل می‌باشند. این دانشکده با هماهنگی معاونت آموزشی اقدام به برگزاری دوره‌های قراردادی با سازمان‌ها و ارگان‌ها نیز می‌نماید. از دیگر امکانات این دانشکده می‌توان از مراکز تخصّصی نام برد که زیر نظر گروه‌های آموزشی فعالیّت می‌کنند و عبارت‌اند از: مرکز تخصّصی برق و الکترونیک و کامپیوتر، مکانیک عمومی و پایه که این مراکز در دروسی که احتیاج به آزمایشگاه و کارگاه دارند به دانشجویان رشته‌های فنّی و مهندسی سرویس می‌دهند. دانشکده فنّی و مهندسی شامل ۲۰ گروه آموزشی است. همچنین ۱۱ انجمن علمی دانشجویی در این دانشکده فعّالیّت می‌کنند.

ریاست این دانشکده در حال حاضر بر عهده آقای دکتر قدرت اله محمدی است.

نمایی از کتابخانه و آزمایشگاه کامپیوتر دانشکده فنی

در سال ۱۳۸۲ دو رشته مهندسی نساجی - شیمی علوم الیاف و عمران -عمران نیز به رشته‌های تحصیلی این دانشکده اضافه شده‌اند. هم چنین این دانشکده از مهرماه سال ۱۳۸۱ در رشته کارشناسی معماری دانشجو پذیرفته‌است.

دانشکده تحصیلات تکمیلی واحد تهران جنوب نیز از نیمسال اوّل تحصیلی ۹۰-۸۹ به مکان فعلی دانشکده فنّی منتقل شده است.

رشته‌های مهندسی موجود در این دانشکده عبارت‌اند از:


بزرگترین دانشکده فنی در سطح خاورمیانه