تیم ملی فوتبال زنان اسرائیل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اسرائیل
آرم پیراهن/لوگوی فدراسیون
فدراسیوناتحادیه فوتبال اسرائیل
کنفدراسیونیوفا (اروپا)
سرمربیمیر ناچمیاس
کاپیتانآدوا توئیل
بیشترین بازی ملیسریت شنار (۳۹)
بیشترین گل ملیسیلوی جان (۲۹)
ورزشگاه خانگیورزشگاه رمت گن
رنگ‌های خانگی
رنگ‌های مهمان
رده‌بندی فیفا
کنونی۵۷ کاهش 2 (۲۷ مارس ۲۰۱۵)
برترین۵۵ (ژوئن ۲۰۱۴, دسامبر ۲۰۱۴)
پایین‌ترین۵۵ (ژوئن ۲۰۱۴, دسامبر ۲۰۱۴)
نخستین بازی ملی
 هلند ۱۲–۰  اسرائیل
(زاندام, هلند; ۲۷ اوت ۱۹۷۷)
(غیررسمی)  اسرائیل ۰–۷  رومانی
(بت یام، اسرائیل; ۲ نوامبر ۱۹۹۷
بهترین پیروزی
 اسرائیل ۱۲–۱  استونی
(هرتزلیا، اسرائیل; ۹ اکتبر ۲۰۰۴)
بدترین شکست
 اسرائیل ۰–۱۳  لهستان
(رمت گن، اسرائیل; ۲۴ فوریه ۱۹۹۸)

تیم ملی فوتبال زنان اسرائیل (به عبری: נבחרת ישראל בכדורגל לנשים) نمایندهٔ فوتبال زنان کشور اسرائیل در رده ملی است.این تیم در سال ۱۹۹۷ میلادی تأسیس شد. فوتبال زنان در اسرائیل به طور وارونه و ابتدا از تأسیس تیم ملی و دو سال پس از آن اولین دوره لیگ زنان در این کشور شروع به کار کرد. فوتبال زنان در اسرائیل از عدم سرمایه‌گذاری رنج می‌برد.

تاریخچه[ویرایش]

فوتبال زنان در اسرائیل برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ ظاهر شد و چندین باشگاه در سال های بعد تشکیل شد. با این حال، این باشگاه ها، به جز م.ی.ل.ن (معادون اسرائیلی لکادورگل ناشیم (به عبری: מועדון ישראלי לכדורגל נשים، روشن. باشگاه اسراییلی برای مسابقات فوتبال زنان در خارج از کشور و بازی کردن در خارج از کشور)، جمع شدند. در این دوره، تیمی به نمایندگی از اسرائیل در دیداری مقابل هلند بازی کرد و با نتیجه 0–12 شکست خورد.

در سال ۱۹۹۷ و به دنبال دستورات فیفا، یوفا یک تیم ملی زنان را جلوتر از جام جهانی فوتبال زنان ۱۹ تأسیس کرد. رونی اشنایدر به عنوان سرمربی تیم منصوب شد و بر یک سری محاکمه ها نظارت داشت که منجر به ترکیب ۲۶ زن شد که اولین بازی رسمی خود را در ۲ نوامبر ۱۹۹۷ مقابل رومانی انجام داد.تا آوریل ۲۰۱۵، تیم ملی ۹۵ بازی (۳۱ برد، 7 تساوی، 57 باخت) انجام داد و ۱۱۱ گل به ثمر رساند. این تیم هنوز در جام جهانی یا یورو زنان حضور نداشته است.[۱]

منابع[ویرایش]

  1. FIFA.com. "The FIFA/Coca-Cola World Ranking - Associations - Israel - Women's - FIFA.com". FIFA.com. Archived from the original on February 19, 2015.