بالدورز گیت (بازی ویدئویی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
Baldur's Gate
توسعه‌دهنده(ها)بایوور
ناشر(ها)
تهیه‌کننده(ها)ری موزیکا
طراح(ـان)جیمز اولن
برنامه‌نویس(ـان)اسکات گریگ
هنرمند(ان)جان گلگر
نویسنده(ها)
  • جیمز اولن
  • لوکاس کریستیانسون
آهنگساز(ان)مایکل هونیگ
سریبالدورز گیت
موتوراینفینیتی
سکو(ها)
تاریخ(های) انتشارمایکروسافت ویندوز
مک‌اواس
ژانر(ها)نقش‌آفرینی
حالت(ها)تک‌نفره، چندنفره

بالدورز گیت (انگلیسی: Baldur's Gate) یک بازی ویدئویی نقش‌آفرینی است که توسط بایوور توسعه یافته و در سال ۱۹۹۸ توسط اینترپلی انترتینمنت منتشر شد. این بازی نخستین بازی در سری بالدورز گیت است و در قلمروهای فراموش‌شده، یک نسخهٔ تنظیم‌شده از یک زمینهٔ داستانی سیاه‌چال‌ها و اژدهایان رخ می‌دهد. بالدورز گیت نخستین بازی‌ای بود که از موتور اینفینیتی برای گرافیک استفاده کرد. داستان بازی بر یک شخصیت ساخته‌شده توسط بازیکن تمرکز دارد که در جهان بازی در کنار گروهی از همراهان می‌گردند.

منابع[ویرایش]

  1. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام muzyka20010502 وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
  2. "Baldur's Gate II: Shadows of Amn Review". IGN.
  3. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام releasedate وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
  4. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام releasedate2 وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
  5. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام interplayshipannouncement وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).


خطای یادکرد: خطای یادکرد: برچسب <ref> برای گروهی به نام «persian-alpha» وجود دارد، اما برچسب <references group="persian-alpha"/> متناظر پیدا نشد. ().