الگو:معرفی پیش‌نویس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

چگونگی

برای ایجاد یک پیش‌نویس مقاله، باید چهار مرحله را طی کنید. لطفاً موارد را با دقت بخوانید.

  1. محتوای مقالهٔ خود را در مشابه آنچه نشان داده‌شده، در فضای خالی وارد کنید. برای قالب‌بندی صحیح مقالهٔ خود، می‌توانید از ویکی‌پدیا:آموزش سریع کمک بگیرید.
    • به‌یاد داشته‌باشید که متن را باید به قلم خودتان بنویسید. محتوا را از یک وب‌گاه دیگر کپی مکنید.
  2. ارجاع‌های خود را در فضای گلوله‌بندی‌شده یا با استفاده از یادکردها درون‌خطی به آن‌ها ارجاع دهید. (نمونه‌ها را ببینید.)
  3. اگر برای ثبت مقالهٔ خود نیاز به کمک دارید، صفحهٔ درخواست راهنمایی ما را ببینید. درخواست خود را آنجا بنویسید و منتظر پاسخ بمانید.
  4. وقتی نگارش را به پایان رساندید، روی دکمهٔ «انتشار صفحه» کلیک کنید. کار شما انجام شد! از مقاله‌ای که ثبت کردید ممنونیم.

مهم

  • دقت کنید: به‌محض این که روی دکمهٔ «انتشار» کلیک کنید، پیش‌نویس شما در یک فضای پیش‌نویس عمومی ذخیره می‌شود. می‌توانید تا هر زمانی که خواستید روی پیش‌نویس خود کار کنید؛ هیچ ضرب‌العجلی برای تکمیل مقاله وجود ندارد، اما به‌یاد داشته‌باشید که اگر پیش‌نویس برای شش ماه ویرایش نشود، ممکن است حذف شود.
  • اگر پیش‌نویس شما تأیید نشد، همچنان قادر به ویرایش آن خواهید بود. پیش‌نویس مورد نظر تنها به‌عنوان پیش‌نویس رد شده علامت خواهد خورد.
  • هرگاه احساس کردید که پیش‌نویس شما برای تبدیل‌شدن به یک مقالهٔ ویکی‌پدیایی آماده است، می‌توانید درخواست بازبینی (یا بازبینی مجدد) دهید. برای این کار، پیش‌نویس خود را با کلیک بر روی دکمهٔ «ویرایش»، ویرایش کنید و عبارت {{جا:ثبت}} را به ابتدای متن پیش‌نویستان اضافه کنید.