ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۶

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۶
ارمنستان
کد المپیک      ARM
در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۶ در آتلانتا
ورزشکاران ۳۲ ورزشکار در ۱۱ رشته‌ ورزشی
پرچمدار آغوان گریگوریان
‌مدال‌ها
رتبه: ۴۵
طلا
۱
نقره
۱
برنز
۰
مجموع
۲
تاریخچه المپیک
بازی‌های المپیک تابستانی
۱۹۹۶ • ۲۰۰۰ • ۲۰۰۴ • ۲۰۰۸ • ۲۰۱۲ • ۲۰۱۶
بازی‌های المپیک زمستانی
۱۹۹۴ • ۱۹۹۸ • ۲۰۰۲ • ۲۰۰۶ • ۲۰۱۰ • ۲۰۱۴
جستارهای مرتبط
پرچم اتحاد جماهیر شورویاتحاد جماهیر شوروی (۱۹۵۲-۱۹۸۸)
پرچم تیم متحدتیم متحد (۱۹۹۲)

ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۶ که در شهر آتلانتا ایالات متحده آمریکا برگزار شد، کاروان ارمنستان با ۳۲ ورزشکار در این رقابت‌ها شرکت کرد و موفق به کسب ۲ مدال (۱ طلا، ۱ نقره) شد. در جدول رتبه‌بندی توزیع مدال‌ها، ارمنستان در ردهٔ ۴۵ مسابقات قرار گرفت.[۱]

مدال‌آوران[ویرایش]

Med 1.png طلا[ویرایش]

Med 2.png نقره[ویرایش]

دو و میدانی[ویرایش]

مردان
Field events
ورزشکار رویداد Qualification نهایی
مسافت رتبه‌بندی مسافت رتبه‌بندی
روبرت امییان پرش طول مردان ۷.۷۶ ۲۸ راه نیافت
آرمن مارتیروسیان پرش سه‌گام مردان ۱۶.۷۴ 5 Q ۱۶.۹۷ ۵

بوکس[ویرایش]

ورزشکار رویداد ۱/۳۲ حذفی ۱/۱۶ حذفی

یک‌چهارم‌نهایی

نیمه‌نهایی نهایی
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
رتبه‌بندی
نشان مونچیان مگس وزن سبک Bye پرچم بلغارستان Petrov (بلغارستان)
باخت ۵–۱۱
راه نیافت
لرنیک پاپیان مگس وزن پرچم ژاپن Tsujimoto (ژاپن)
برد ۱۰–۵
پرچم کوبا Romero (کوبا)
باخت ۶–۲۲
راه نیافت
آرتور گوورگیان پَر ورزن پرچم کامرون Konamegui (کامرون)
برد ۱۰–۳
پرچم ایالات متحده آمریکا فلوید می‌ودر (ایالات متحده آمریکا)
باخت ۳–۱۶
راه نیافت
مخاک قازاریان سبک وزن Bye پرچم کانادا Strange (کانادا)
باخت ۷–۱۶
راه نیافت

دوچرخه‌سواری[ویرایش]

جاده[ویرایش]

ورزشکار رویداد زمان رتبه‌بندی
آرسن قازاریان دوچرخه‌سواری جاده مردان Did not finish

شیرجه[ویرایش]

مردان
ورزشکار رویداد Preliminaries Semifinals نهایی
امتیازات رتبه‌بندی امتیازات رتبه‌بندی امتیازات رتبه‌بندی
هوهانس آفتاندیلیان 10 m platform مردان ۲۷۵.۶۴ ۳۲ راه نیافت
زنان
ورزشکار رویداد مقدماتی نیمه‌نهایی نهایی
امتیازات رتبه‌بندی امتیازات رتبه‌بندی امتیازات رتبه‌بندی
آروس گیولبوداقیان 3 m springboard زنان ۲۲۸.۷۲ ۲۰ راه نیافت

ژیمناستیک[ویرایش]

ورزشکار رویداد Qualification نهایی
مجموع امتیازات رتبه‌بندی مجموع امتیازات رتبه‌بندی
نورایر سارگسیان Individual all-round ۱۱۰.۲۱۱ ۵۰ راه نیافت

جودو[ویرایش]

ورزشکار رویداد مقدماتی ۱/۳۲ حذفی ۱/۱۶ حذفی

یک‌چهارم‌نهایی

نیمه‌نهایی نهایی / BM
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
رتبه‌بندی
آرسن گوورگیان −78 ک‌گ مردان Bye پرچم جمهوری خلق چین Yuan (چین)
باخت
راه نیافت

تیراندازی[ویرایش]

ورزشکار رویداد Qualification نهایی
Score رتبه‌بندی Score رتبه‌بندی
هراچیا پتیکیان تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر مردان ۱۱۶۴ ۱۳ راه نیافت

شنا[ویرایش]

زنان
ورزشکار رویداد راه‌یابی نهایی
زمان رتبه‌بندی زمان رتبه‌بندی
آنوش مانوکیان شنای ۱۰۰ متر قورباغه زنان ۱:۲۰.۷۰ ۴۵ راه نیافت

تنیس[ویرایش]

ورزشکار رویداد ۱/۶۴ حذفی ۱/۳۲ حذفی ۱/۱۶ حذفی

یک‌چهارم‌نهایی

نیمه‌نهایی نهایی / BM
حریف
Score
حریف
Score
حریف
Score
حریف
Score
حریف
Score
حریف
Score
رتبه‌بندی
سرگیس سرگسیان تک‌نفره مردان پرچم کانادا دنیل نستور (کانادا)
برد ۶–۴، ۶–۴
پرچم سوئد توماس اینکویست (سوئد)
باخت ۶–۴، ۶–۷، ۴–۶
راه نیافت

وزنه‌برداری[ویرایش]

ورزشکار رویداد یک‌ضرب دو ضرب مجموع Rank
Lift Lift
ادوارد داربنینان −64 ک‌گ مردان ۱۳۲.۵ ۱۶۰ ۲۹۲.۵ ۱۲
ایسرائل میلیتوسیان −70 ک‌گ مردان ۱۵۲.۵ ۱۸۲.۵ ۳۳۵ ۶
هایک یقیازاریان ۱۴۵ ۱۸۰ ۳۲۵ ۱۲
هوهانس بارسقیان 76 ک‌گ مردان ۱۵۵ ۱۹۰ ۳۴۵ ۸
خاچاطور کیاپاناکتسیان ۱۶۵ Did not finish
سرگو چاخویان −83 ک‌گ مردان ۱۷۰ ۱۹۵ ۳۶۵ ۶
آلکساندر کاراپتیان −91 ک‌گ مردان ۱۶۷.۵ ۲۰۰ ۳۶۷.۵ ۱۳
آغوان گریگوریان −99 ک‌گ مردان ۱۷۵ ۲۰۵ ۳۸۰ ۸
آرا واردانیان −108 ک‌گ مردان ۱۸۰ ۲۱۵ ۳۹۵ ۷
آشوت دانیلیان +108 ک‌گ مردان ۱۷۷.۵ ۲۱۷.۵ ۳۹۵ ۱۳

کشتی[ویرایش]

کشتی فرنگی
ورزشکار رویداد دور اول دور دوم دور سوم دور چهارم دور پنجم نهایی / BM
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
رتبه‌بندی
آرمن نازاریان −52 ک‌گ مردان پرچم اوکراین Kalashnykov (اوکراین)
برد ۱۰–۰
پرچم کره جنوبی Tae-yeon (کره جنوبی)
برد ۱۲–۲
پرچم روسیه Danielyan (روسیه)
برد ۳–۰
پرچم کوبا Rivas (کوبا)
برد ۷–۱
n/a پرچم ایالات متحده آمریکا Paulson (ایالات متحده آمریکا)
برد ۵–۱
1
آغاسی مانوکیان −57 kg مردان پرچم تونس Salhi (تونس)
برد ۴–۰
پرچم اوکراین Khakymov (اوکراین)
باخت ۰-۱۱
پرچم جمهوری آذربایجان Aghayev (جمهوری آذربایجان)
باخت ۲–۷
راه نیافت ۱۳
مخیتار مانوکیان −62 ک‌گ مردان پرچم جمهوری خلق چین Guohong (چین)
برد ۱۱–۰
پرچم اوکراین Komyshenko (اوکراین)
باخت ۲-۳
پرچم سوئد Aziz (سوئد)
برد ۴–۰
پرچم کره جنوبی Sang-sun (کره جنوبی)
برد ۵-۰ Fall
پرچم ترکیه Pirim (ترکیه)
باخت ۴–۹
پرچم روسیه Martynov (روسیه)
برد WO
۷
سامول مانوکیان −68 ک‌گ مردان پرچم ترکیه Karapinar (ترکیه)
باخت ۰–۳
پرچم کلمبیا Escobar (کلمبیا)
برد ۱۲–۰
پرچم کانادا Daynes (کانادا)
برد ۹–۳
پرچم روسیه Tretyakov (روسیه)
باخت ۰-۴
راه نیافت ۱۰
لوون گغامیان −82 ک‌گ مردان پرچم سوئد مارتین لیدبرگ (سوئد)
باخت ۰–۲
پرچم مجارستان Farkas (مجارستان)
برد ۴–۰
پرچم جمهوری چک Frinta (جمهوری چک)
برد ۳–۲
پرچم یوگسلاوی Jovančević (یوگسلاوی)
برد ۲–۰
پرچم قزاقستان Turlykhanov (قزاقستان)
باخت ۱-۳
پرچم قرقیزستان Sanatbayev (قرقیزستان)
برد WO
۷
تسولاک یقیشیان −90 ک‌گ مردان پرچم مجارستان Gelénesi (مجارستان)
برد ۵–۱
پرچم یونان Konstantinidis (یونان)
باخت ۰-۱۲
پرچم ترکمنستان Rejepov (ترکمنستان)
برد ۵–۲
پرچم بلاروس Sidorenko (بلاروس)
باخت ۱-۳
راه نیافت ۹
کشتی آزاد
ورزشکار رویداد دور اول دور دوم دور سوم دور چهارم دور پنجم نهایی / BM
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
رتبه‌بندی
آرمن مکرتچیان −48 ک‌گ مردان پرچم کلمبیا Restrepo (کلمبیا)
برد ۱۰–۰
پرچم ایالات متحده آمریکا Eiter (ایالات متحده آمریکا)
برد ۹–۲
پرچم کوبا Vila (کوبا)
برد ۴–۲
پرچم مولداوی Railean (مولداوی)
برد ۷–۲
n/a پرچم کره جنوبی Il (کره جنوبی)
باخت ۴-۵
2
آرائیک گوورگیان −68 ک‌گ مردان پرچم سوریه Al-Osta (سوریه)
برد ۹–۱
پرچم بلاروس Gogol (بلاروس)
برد ۳–۲
Bye پرچم ایالات متحده آمریکا Saunders (ایالات متحده آمریکا)
باخت ۰–۴
پرچم کوبا Sánchez (کوبا)
باخت ۴–۸
پرچم کره جنوبی Sang-ho (کره جنوبی)
برد ۰–۰
۵

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «ارمنستان در بازی‌های المپیک». sports-reference. دریافت‌شده در ۴ سپتامبر ۲۰۱۵.