ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۶

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۶
ارمنستان
کد المپیک      ARM
در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۶ در آتلانتا
ورزشکاران ۳۲ ورزشکار در ۱۱ رشته‌ ورزشی
پرچمدار آغوان گریگوریان
‌مدال‌ها
رتبه: ۴۵
طلا
۱
نقره
۱
برنز
۰
مجموع
۲
تاریخچه المپیک
بازی‌های المپیک تابستانی
۱۹۹۶۲۰۰۰۲۰۰۴۲۰۰۸۲۰۱۲۲۰۱۶۲۰۲۰
بازی‌های المپیک زمستانی
۱۹۹۴۱۹۹۸۲۰۰۲۲۰۰۶۲۰۱۰۲۰۱۴
جستارهای مرتبط
 اتحاد شوروی (۱۹۵۲-۱۹۸۸)
 تیم متحد (۱۹۹۲)


ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۶ که در شهر آتلانتا ایالات متحده آمریکا برگزار شد، کاروان ارمنستان با ۳۲ ورزشکار در این رقابت‌ها شرکت کرد و موفق به کسب ۲ مدال (۱ طلا، ۱ نقره) شد. در جدول رتبه‌بندی توزیع مدال‌ها، ارمنستان در ردهٔ ۴۵ مسابقات قرار گرفت.[۱]

مدال‌آوران[ویرایش]

Med 1.png طلا[ویرایش]

Med 2.png نقره[ویرایش]

دو و میدانی[ویرایش]

مردان
رشته های پیست
ورزشکار رویداد مقدماتی نهایی
مسافت رتبه‌بندی مسافت رتبه‌بندی
روبرت امییان پرش طول ۷.۷۶ ۲۸ راه‌نیافت
آرمن مارتیروسیان پرش سه‌گام ۱۶.۷۴ 5 Q ۱۶.۹۷ ۵

بوکس[ویرایش]

ورزشکار رویداد دور ۱/۳۲ دور ۱/۱۶

یک‌چهارم‌نهایی

نیمه‌نهایی نهایی
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
رتبه‌بندی
نشان مونچیان مگس وزن سبک Bye  Petrov (BUL)
باخت ۵–۱۱
راه‌نیافت
لرنیک پاپیان مگس وزن  Tsujimoto (JPN)
برد ۱۰–۵
 Romero (CUB)
باخت ۶–۲۲
راه‌نیافت
آرتور گوورگیان پَر ورزن  Konamegui (CMR)
برد ۱۰–۳
 فلوید می‌ودر (USA)
باخت ۳–۱۶
راه‌نیافت
مخاک قازاریان سبک وزن Bye  Strange (CAN)
باخت ۷–۱۶
راه‌نیافت

دوچرخه‌سواری[ویرایش]

جاده[ویرایش]

ورزشکار رویداد زمان رتبه‌بندی
آرسن قازاریان دوچرخه‌سواری جاده مردان Did not finish

شیرجه[ویرایش]

مردان
ورزشکار رویداد Preliminaries نیمه‌نهایی نهایی
امتیازات رتبه‌بندی امتیازات رتبه‌بندی امتیازات رتبه‌بندی
هوهانس آفتاندیلیان سکوی 10 متر ۲۷۵.۶۴ ۳۲ راه‌نیافت
زنان
ورزشکار رویداد مقدماتی نیمه‌نهایی نهایی
امتیازات رتبه‌بندی امتیازات رتبه‌بندی امتیازات رتبه‌بندی
آروس گیولبوداقیان 3 m springboard زنان ۲۲۸.۷۲ ۲۰ راه‌نیافت

ژیمناستیک[ویرایش]

ورزشکار رویداد مقدماتی نهایی
مجموع امتیازات رتبه‌بندی مجموع امتیازات رتبه‌بندی
نورایر سارگسیان انفرادی تمام اسباب ۱۱۰.۲۱۱ ۵۰ راه‌نیافت

جودو[ویرایش]

ورزشکار رویداد مقدماتی دور ۱/۳۲ دور ۱/۱۶

یک‌چهارم‌نهایی

نیمه‌نهایی نهایی / BM
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
رتبه‌بندی
آرسن گوورگیان −78 ک‌گ مردان Bye  Yuan (CHN)
باخت
راه‌نیافت

تیراندازی[ویرایش]

ورزشکار رویداد مقدماتی نهایی
Score رتبه‌بندی Score رتبه‌بندی
هراچیا پتیکیان تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر مردان ۱۱۶۴ ۱۳ راه‌نیافت

شنا[ویرایش]

زنان
ورزشکار رویداد راه‌یابی نهایی
زمان رتبه‌بندی زمان رتبه‌بندی
آنوش مانوکیان شنای ۱۰۰ متر قورباغه ۱:۲۰.۷۰ ۴۵ راه‌نیافت

تنیس[ویرایش]

ورزشکار رویداد دور ۱/۶۴ دور ۱/۳۲ دور ۱/۱۶

یک‌چهارم‌نهایی

نیمه‌نهایی نهایی / BM
حریف
Score
حریف
Score
حریف
Score
حریف
Score
حریف
Score
حریف
Score
رتبه‌بندی
سرگیس سرگسیان انفرادی مردان  دنیل نستور (CAN)
برد ۶–۴، ۶–۴
 توماس اینکویست (SWE)
باخت ۶–۴، ۶–۷، ۴–۶
راه‌نیافت

وزنه‌برداری[ویرایش]

ورزشکار دسته یک‌ضرب دو ضرب مجموع رتبه
Lift Lift
ادوارد داربینیان ۶۴ ک‌گ ۱۳۲.۵ ۱۶۰ ۲۹۲.۵ ۱۲
ایسرائل میلیتوسیان ۷۰ ک‌گ ۱۵۲.۵ ۱۸۲.۵ ۳۳۵ ۶
هایک یقیازاریان ۱۴۵ ۱۸۰ ۳۲۵ ۱۲
هوهانس بارسقیان ۷۶ ک‌گ ۱۵۵ ۱۹۰ ۳۴۵ ۸
خاچاطور کیاپاناکتسیان ۱۶۵ انصراف
سرگو چاخویان ۸۳ ک‌گ ۱۷۰ ۱۹۵ ۳۶۵ ۶
آلکساندر کاراپتیان ۹۱ ک‌گ ۱۶۷.۵ ۲۰۰ ۳۶۷.۵ ۱۳
آغوان گریگوریان ۹۹ ک‌گ ۱۷۵ ۲۰۵ ۳۸۰ ۸
آرا واردانیان ۱۰۸ ک‌گ ۱۸۰ ۲۱۵ ۳۹۵ ۷
آشوت دانیلیان +۱۰۸ ک‌گ ۱۷۷.۵ ۲۱۷.۵ ۳۹۵ ۱۳

کشتی[ویرایش]

کشتی فرنگی
ورزشکار دسته دور اول دور دوم دور سوم دور چهارم دور پنجم نهایی / BM
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
رتبه‌بندی
آرمن نازاریان ۵۲ ک‌گ  Kalashnykov (UKR)
برد ۱۰–۰
 Tae-yeon (KOR)
برد ۱۲–۲
 سامول دانیلیان (RUS)
برد ۳–۰
 Rivas (CUB)
برد ۷–۱
n/a  Paulson (USA)
برد ۵–۱
1
آغاسی مانوکیان ۵۷ ک‌گ  Salhi (TUN)
برد ۴–۰
 Khakymov (UKR)
باخت ۰-۱۱
 Aghayev (AZE)
باخت ۲–۷
راه‌نیافت ۱۳
مخیتار مانوکیان ۶۲ ک‌گ  Guohong (CHN)
برد ۱۱–۰
 Komyshenko (UKR)
باخت ۲-۳
 Aziz (SWE)
برد ۴–۰
 Sang-sun (KOR)
برد ۵-۰ Fall
 Pirim (TUR)
باخت ۴–۹
 Martynov (RUS)
برد WO
۷
سامول مانوکیان ۶۸ ک‌گ  Karapinar (TUR)
باخت ۰–۳
 Escobar (COL)
برد ۱۲–۰
 Daynes (CAN)
برد ۹–۳
 Tretyakov (RUS)
باخت ۰-۴
راه‌نیافت ۱۰
لوون گغامیان ۸۲ ک‌گ  مارتین لیدبرگ (SWE)
باخت ۰–۲
 Farkas (HUN)
برد ۴–۰
 Frinta (CZE)
برد ۳–۲
 Jovančević (YUG)
برد ۲–۰
 Turlykhanov (KAZ)
باخت ۱-۳
 Sanatbayev (KGZ)
برد WO
۷
تسولاک یقیشیان ۹۰ ک‌گ  Gelénesi (HUN)
برد ۵–۱
 Konstantinidis (GRE)
باخت ۰-۱۲
 Rejepov (TKM)
برد ۵–۲
 Sidorenko (BLR)
باخت ۱-۳
راه‌نیافت ۹
کشتی آزاد
ورزشکار رویداد دور اول دور دوم دور سوم دور چهارم دور پنجم نهایی / BM
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
حریف
نتیجه
رتبه‌بندی
آرمن مکرتچیان ۴۸ ک‌گ  Restrepo (COL)
برد ۱۰–۰
 Eiter (USA)
برد ۹–۲
 Vila (CUB)
برد ۴–۲
 Railean (MDA)
برد ۷–۲
n/a  کیم ایل (کشتی‌گیر) (KOR)
باخت ۴-۵
2
آرائیک گوورگیان ۶۸ ک‌گ  Al-Osta (SYR)
برد ۹–۱
 Gogol (BLR)
برد ۳–۲
Bye  Saunders (USA)
باخت ۰–۴
 Sánchez (CUB)
باخت ۴–۸
 Sang-ho (KOR)
برد ۰–۰
۵

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «ارمنستان در بازی‌های المپیک». sports-reference. بایگانی‌شده از اصلی در 5 اكتبر 2011. دریافت‌شده در ۴ سپتامبر ۲۰۱۵. تاریخ وارد شده در |archivedate= را بررسی کنید (کمک)
  • Armenia at the 1996 Atlanta Summer Games - Sports Reference
  • "Olympic medalists and competitors from across the globe". armenian olympic + sports page. Archived from the original on 21 Apr 2013.