ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶
ارمنستان
کد المپیک      ARM
در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در ریو دو ژانیرو
ورزشکاران ۳۳ ورزشکار در ۸ رشته‌ ورزشی
پرچمدار [۱](افتتاحیه)
‌مدال‌ها
رتبه: ۴۲
طلا
۱
نقره
۳
برنز
0
مجموع
۴
تاریخچه المپیک
بازی‌های المپیک تابستانی
۱۹۹۶ • ۲۰۰۰ • ۲۰۰۴ • ۲۰۰۸ • ۲۰۱۲ • ۲۰۱۶
بازی‌های المپیک زمستانی
۱۹۹۴ • ۱۹۹۸ • ۲۰۰۲ • ۲۰۰۶ • ۲۰۱۰ • ۲۰۱۴
جستارهای مرتبط
پرچم اتحاد جماهیر شورویاتحاد جماهیر شوروی (۱۹۵۲-۱۹۸۸)
پرچم تیم متحدتیم متحد (۱۹۹۲)

ارمنستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ که در شهر ریو دو ژانیرو برزیل برگزار شد، کاروان ارمنستان با ۳۳ ورزشکار در این رقابت‌ها شرکت کرد. ورزشکار در این رقابت‌ها شرکت کرد و موفق به کسب ۴ مدال (۱ طلا، ۳ نقره) شد. در جدول رتبه‌بندی توزیع مدال‌ها، ارمنستان در ردهٔ ۴۲ مسابقات قرار گرفت.[۲]

مدال‌آوران[ویرایش]

مدال نام ورزش رویداد تاریخ
11 طلا آرتور الکسانیان کشتی ۹۸ کیلوگرم مردان ۱۶ اوت
22 نقره سیمون مارتیروسیان وزنه‌برداری ۱۰۵ کیلوگرم مردان ۱۵ اوت
22 نقره میهران هاروتیونیان کشتی ۶۶ کیلوگرم مردان ۱۶ اوت
22 نقره گور میناسیان کشتی ۱۰۵+ کیلوگرم مردان ۱۶ اوت

شرکت‌کنندگان[ویرایش]

دو و میدانی[ویرایش]

کلید
  • توضیحات–Ranks given for track events are within the athlete's heat only
  • Q = راه یافته برای دور بعدی
  • q = راه یافته برای دور بعدی as a fastest loser یا, in field events, by position without achieving the qualifying target
  • NR = رکورد ملی
  • N/A = Round not applicable for the event
  • Bye = Athlete not required to compete in round

مردان

رویدادهای داخل سالن

ورزشکار رویداد راه یابی نهایی
مسافت مکان مسافت مکان
لوون آغاسیان دو و میدانی ۱۵٫۵۴ ۳۶ حذف شد
زنان
رویدادهای پیست و جاده
ورزشکار رویداد Heat نیمه نهایی نهایی
نتیجه رتبه نتیجه رتبه نتیجه رتبه
گایانه چیلویان ۲۰۰ متر ۲۵٫۸ ۸ حذف شد
دیانا خوبسریان ۲۵٫۱۶ ۷ حذف شد
لیلیت هاروتیونیان دو ۴۰۰ متر بامانع ۱:۰۳٫۱۳ ۷ حذف شد

رویدادهای پیست

ورزشکار رویداد راه یابی فینال
مسافت مکان مسافت مکان
آمالیا شارویان پرش طول ۵٫۹۵ ۱۸ حذف شد

بوکس[ویرایش]

مردان
ورزشکار رویداد دور ۳۲ دور ۱۶ یک چهارم نهایی‌ها نیمه نهایی‌ها نهایی
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
رتبه
آرتور هوهانیسیان بوکس پرچم اسپانیا Carmona (اسپانیا)
باخت ۰–۳
حذف شد
نارک آبگاریان بوکس پرچم اوگاندا Serugo (اوگاندا)
برد ۲–۱
پرچم جمهوری خلق چین Hu Jianguan (چین)
باخت ۰–۳
حذف شد
آرام آواگیان بوکس پرچم ژاپن Morisaka (ژاپن)
برد ۲–۱
پرچم ایرلند Conlan (جمهوری ایرلند)
باخت ۰–۳
حذف شد
هوهانس باچکوف بوکس پرچم ونزوئلا Arcon (ونزوئلا)
برد ۲–۱
پرچم جمهوری خلق چین Hu Qx (چین)
باخت ۱–۲
حذف شد
ولادیمیر مارگاریان بوکس پرچم فیجی Hill (فیجی)
برد ۳–۰
پرچم کوبا Iglesias (کوبا)
باخت TKO
حذف شد

ژیمناستیک[ویرایش]

ژیمناستیک هنری[ویرایش]

مردان
ورزشکار رویداد راه یابی نهایی
اسباب مجموع رتبه اسباب مجموع رتبه
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
آرتور داوتیان Vault ن/م ۱۴٫۵۶۶ ن/م ۱۴٫۵۶۶ ۱۱ حذف شد
هاروتیون مردینیان Pommel horse ن/م ۱۵٫۵۸۳ ن/م ۱۵٫۵۸۳ 4 Q ن/م ۱۴٫۹۳۳ ن/م ۱۴٫۹۳۳ ۷
زنان
ورزشکار رویداد اسباب نهایی
اسباب مجموع رتبه اسباب مجموع رتبه
V UB BB F V UB BB F
هوری گبشیان All-around ۱۴٫۰۱۶ ۱۳٫۶۶۶ ۱۳٫۲۶۶ ۱۲٫۹۰۰ ۵۳٫۸۴۸ ۳۸ حذف شد

جودو[ویرایش]

ورزشکار رویداد دور ۶۴ دور ۳۲ دور ۱۶ یک چهارم نهایی‌ها نیمه نهایی‌ها شانس مجدد نهایی / BM
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
رتبه
هوهانس داوتیان جودو Bye پرچم اتریش لودویگ پایشر (اتریش)
برد ۱۰۰–۰۰۰
پرچم روسیه Mudranov (روسیه)
باخت ۰۰۰–۰۰۱
حذف شد

تیراندازی[ویرایش]

مردان
ورزشکار رویداد اسباب نهایی
امتیازات رتبه امتیازات رتبه
هراچیک بابایان تفنگ بادی ۱۰ متر ۶۲۱٫۵ ۲۴ حذف شد

اسباب Legend: Q = Qualify for the next round; q = Qualify for the bronze medal (shotgun)

شنا[ویرایش]

ورزشکار رویداد Heat نیمه نهایی فینال
زمان رتبه زمان رتبه زمان رتبه
واهان مخیتاریان Men's 50 m freestyle ۲۳٫۵۰ ۴۷ حذف شد
مونیکا واسیلیان Women's 50 m freestyle DNS حذف شد

وزنه‌برداری[ویرایش]

مردان
ورزشکار رویداد Snatch Clean & Jerk مجموع رتبه
نتیجه رتبه نتیجه رتبه
آندرانیک کاراپتیان ۷۷ کیلوگرم ۱۷۴ ۲ 195 DNF ۱۷۴ DNF
آراکل میرزویان ۸۵ کیلوگرم ۱۵۸ =۱۰ ۱۵۸ DNF
سیمون مارتیروسیان ۱۰۵ کیلوگرم ۱۹۰ ۲۲۷ ۲ ۴۱۷ 2
روبن آلکسانیان ۱۰۵+ کیلوگرم 195 =4 245 2 440 4
گور میناسیان 210 2 241 =4 451 2
زنان
ورزشکار رویداد Snatch Clean & Jerk مجموع رتبه
نتیجه رتبه نتیجه رتبه
نازیک آودالیان وزنه‌برداری ۱۰۷ ۵ ۱۳۵ ۵ ۲۴۲ ۵
سونا پوغوسیان وزنه‌برداری ۹۷ ۱۱ ۱۲۶ ۱۰ ۲۲۳ ۱۰

کشتی[ویرایش]

کلید:

  • VT - Victory by Fall.
  • PP - Decision by امتیازات - the loser with technical امتیازات.
  • PO - Decision by امتیازات - the loser without technical امتیازات.

کشتی آزاد مردان
ورزشکار رویداد اسباب دور ۱۶ یک چهارم نهایی نیمه نهایی شانس مجدد ۱ شانس مجدد ۲ نهایی / BM
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
رتبه
گارنیک مناتسکانیان ۵۷ کیلوگرم Bye پرچم ایران حسن رحیمی (ایران)
باخت ۰–۴ ST
حذف شد ۲۰
داویت صافاریان ۶۵ کیلوگرم Bye پرچم ایتالیا فرانک چامیزو (ایتالیا)
باخت ۱–۳ PP
حذف شد ۱۸
گئورگی کتویف ۹۷ کیلوگرم Bye پرچم گرجستان Odikadze (گرجستان)
باخت ۱–۳ PP
حذف شد ۱۴
لوان بریانیدزه ۱۲۵ کیلوگرم Bye پرچم جمهوری خلق چین ژیوی دنگ (چین)
برد ۳–۱ PP
پرچم مجارستان دنیل لیگتی (مجارستان)
برد ۳–۱ PP
پرچم ترکیه طاها آکگل (ترکیه)
باخت ۱–۳ PP
Bye پرچم بلاروس ابراهیم سعیدف (بلاروس)
باخت ۱–۳ PP
۵
کشتی فرنگی مردان
ورزشکار رویداد اسباب دور ۱۶ یک چهارم نهایی نیمه نهایی شانس مجدد ۱ شانس مجدد ۲ نهایی / BM
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
مقابل
نتیجه
رتبه
میهران هاروتیونیان ۶۶ کیلوگرم Bye پرچم مصر Saleh (مصر)
برد ۴–۰ ST
پرچم کره جنوبی هان‌سو ریو (کره جنوبی)
برد ۳–۱ PP
پرچم جمهوری آذربایجان رسول چونایف (جمهوری آذربایجان)
برد ۳–۱ PP
Bye پرچم صربستان دوور اشتفانک (صربستان)
باخت ۱–۱
2
آرسن جولفالاکیان ۷۵ کیلوگرم پرچم بلغارستان Aleksandrov (بلغارستان)
باخت ۱–۳ PP
حذف شد ۱۳
ماکسیم مانوکیان ۸۵ کیلوگرم پرچم مجارستان V Lőrincz (مجارستان)
باخت ۰–۳ PO
حذف شد ۱۶
آرتور الکسانیان ۹۸ کیلوگرم Bye پرچم ایتالیا Timoncini (ایتالیا)
برد ۳–۱ PP
پرچم رومانی Alexuc-Ciurariu (رومانی)
برد ۴–۰ ST
پرچم ترکیه جنک ایلدم (ترکیه)
برد ۴–۰ ST
Bye پرچم کوبا Lugo (کوبا)
برد ۳–۰
1

منابع[ویرایش]

  1. "Swimmer Vahan Mkhitaryan to be Armenia's flag bearer at Rio 2016". Yerevan: Armenpress. 21 July 2016.
  2. «ارمنستان در بازی‌های المپیک». sports-reference. دریافت‌شده در ۲۵ اوت ۲۰۱۶.