نژادها و گروه‌های وارکرفت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

بازی وارکرفت (به انگلیسی: Warcraft) یکی از بهترین و پرطرفدارترین بازی‌های تاریخ است؛ در این بازی نژادها و گروه‌های جمعیتیِ زیادی وجود دارد.

هورد[ویرایش]

اورک[ویرایش]

یک نژاد قدرتمند اما بی آزار که در دنیایی به نام درانور(dreanor) زندگی آرامی را داشتند.این نژاد به صورت قبیله‌ای و به رهبری روحانیان دینی شان، شمن‌ها زندگی می‌کردند؛این قبایل فقط طی مراسمی سالانه با یک دیگر دیدار می‌کردند و جدا از هم زندگی می‌کردند. در دنیای آنان موجوداتی مرموز به نام درینی زندگی می‌کردند و رابطه‌ای دوستانه با اورک‌ها داشتند و حتی داد و ستد هم داشتند. در شبی کیل جایدن که کینه‌ای قدیمی از رهبر درینی‌ها داشت،در خواب نرزول،شمن اعظم آمد و گفت درینی‌ها علیه اورک‌ها قیام خواهند کرد. پس نرزول تمام قبایل اورک را جمع کرد و درینی‌ها را قتل عام و شهرشان را به آتش کشید؛برای همین ارواح عناصر دیگر به شمن‌ها کمک نکردند و اورک‌ها فرماندهی خود را به وارلاک ها(جادوگران سیاه) دادند و آن‌ها پس از وارد کردن فل،جادوی شیطانی به اورک‌ها آن‌ها را برده شیاطین کردند.اورک به آزروث حمله کردند و انسان‌ها جنگیدند و در جنگ اول شاه انسان‌ها را کشتند و آن‌ها را از شهرشان بیرون کردند؛اما در جنگ دوم اورک‌ها شکست خوردند و بخاطر جادوی فل وارلاک‌ها درانور نابود شد و اورک‌ها اسیر شدند؛سال‌ها بعد ترال،پسر یکی از جنگسالاران قدیمی هورد، اورک‌ها را از اسارت فراری داد و هورد را بازسازی کرد.حالا اورک‌ها در صدد جبران اشتباه خود برآمده اند ولی بازهم جنگ بین اورک و انسان‌ها وجود دارد.

فورسیکن[ویرایش]

تارن[ویرایش]

ترول[ویرایش]

گابلین[ویرایش]

الف خون[ویرایش]

متحدان هورد[ویرایش]

تانکا[ویرایش]

گروهی از تاعورن‌ها که در نرثرند گم شده بودند.در زمان لیچ کینگ و پس از اعزام هورد به نرثرند به رهبری گراش هل اسکریم دوباره پیدا شدند و به هورد پیوستند.

ترول‌های جنگلی[ویرایش]

نوعی ترول وحشی که در زمان‌های جنگ اول و دوم به هورد قدیم خدمت می‌کردند.

اوگر[ویرایش]

نوعی نژاد بومی درانور که در زمان جنگ اول و دوم به هورد قدیم خدمت می‌کردند.

گیل گابلین[ویرایش]

نوعی گابلین که در آب زندگی می‌کنند.

آلیانس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Races_and_factions_of_Warcraft

http://wiki.fantasy.ir/index.php/هورد

http://wiki.fantasy.ir/index.php/اورک_(هنر_نبرد)