نژادها و گروه‌های وارکرفت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

بازی وارکرفت (به انگلیسی: Warcraft) یکی از بهترین و پرطرفدارترین بازی‌های تاریخ است؛ در این بازی نژادها و گروه‌های جمعیتیِ زیادی وجود دارد.

هورد[ویرایش]

اورک[ویرایش]

یک نژاد قدرتمند اما بی آزار که در دنیایی به نام درانور(dreanor) زندگی آرامی را داشتند.این نژاد به صورت قبیله ای و به رهبری روحانیان دینی شان، شمن ها زندگی می کردند؛این قبایل فقط طی مراسمی سالانه با یک دیگر دیدار می کردند و جدا از هم زندگی می کردند. در دنیای آنان موجوداتی مرموز به نام درینی زندگی می کردند و رابطه ای دوستانه با اورک ها داشتند و حتی داد و ستد هم داشتند. در شبی کیل جایدن که کینه ای قدیمی از رهبر درینی ها داشت،در خواب نرزول،شمن اعظم آمد و گفت درینی ها علیه اورک ها قیام خواهند کرد. پس نرزول تمام قبایل اورک را جمع کرد و درینی ها را قتل عام و شهرشان را به آتش کشید؛برای همین ارواح عناصر دیگر به شمن ها کمک نکردند و اورک ها فرماندهی خود را به وارلاک ها(جادوگران سیاه) دادند و آنها پس از وارد کردن فل،جادوی شیطانی به اورک ها آنها را برده شیاطین کردند.اورک به آزروث حمله کردند و انسان ها جنگیدند و در جنگ اول شاه انسان ها را کشتند و آنها را از شهرشان بیرون کردند؛اما در جنگ دوم اورک ها شکست خوردند و بخاطر جادوی فل وارلاک ها درانور نابود شد و اورک ها اسیر شدند؛سال ها بعد ترال،پسر یکی از جنگسالاران قدیمی هورد، اورک ها را از اسارت فراری داد و هورد را بازسازی کرد.حالا اورک ها در صدد جبران اشتباه خود برآمده اند ولی بازهم جنگ بین اورک و انسان ها وجود دارد.

فورسیکن[ویرایش]

تاعوورن[ویرایش]

ترول[ویرایش]

گابلین[ویرایش]

الف خون[ویرایش]

متحدان هورد[ویرایش]

تانکا[ویرایش]

گروهی از تاعورن ها که در نرثرند گم شده بودند.در زمان لیچ کینگ و پس از اعزام هورد به نرثرند به رهبری گراش هل اسکریم دوباره پیدا شدند و به هورد پیوستند.

ترول های جنگلی[ویرایش]

نوعی ترول وحشی که در زمان های جنگ اول و دوم به هورد قدیم خدمت می کردند.

اوگر[ویرایش]

نوعی نژاد بومی درانور که در زمان جنگ اول و دوم به هورد قدیم خدمت می کردند.

گیل گابلین[ویرایش]

نوعی گابلین که در آب زندگی می کنند.

آلیانس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Races_and_factions_of_Warcraft

http://wiki.fantasy.ir/index.php/هورد

http://wiki.fantasy.ir/index.php/اورک_(هنر_نبرد)