مرکز آموزشی شهید اژه‌ای

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

مرکز آموزشی شهید اژه‌ای ۱ نام دو دو مدرسهٔ راهنمایی و دبیرستان است که در شهر اصفهان (ایران) واقع شده و از مراکز سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) می‌باشد.

دبیرستان[ویرایش]

دبیرستان شهید اژه‌ای ۱ دارای ۲۱ کلاس (در رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی وانسانی) است. از خصوصیات عالی آن می‌توان به دارا بودن فضا و کلاس‌های بزرگ و همچنین آزمایشگاه فیزیک شیمی و زیست‌شناسی اشاره کرد. مدرسه راهنمایی شهید اژه‌ای در کنار این مرکز واقع شده‌است.

فعالیت‌ها و افتخارات[ویرایش]

از فعالیت‌های این مرکز، فعالیت‌های دانش آموزی در مسابقات سالانهٔ المپیادهای ریاضی، فیزیک، کامپیوتر، زیست، نجوم و ادبیات از بدو تاسیس آن است. به گونه‌ای که از لحاظ تعداد مدال‌های طلا، نقره و برنز کشوری و جهانی بعد از دبیرستان علامه حلی تهران جایگاه دوم کشوری را داراست. همچنین کسب مدال نقره المپیاد جهانی فیزیک در سال گذشته از افتخارات ای مرکز است. همچنین این مرکز یکی از فعالترین مراکز در زمینهٔ رباتیک می‌باشد و تیم رباتیک این دبیرستان یکی از تیم‌های مطرح و پر افتخار ایران و جهان در مسابقات کشوری و جهانی از ابتدای سال ۲۰۰۳ می‌باشد.

دبیرستان شهید اژه‌ای ۱ اصفهان دورهٔ اول[ویرایش]

دبیرستان شهید اژه‌ای ۱ اصفهان دوره اول در سال ۱۳۶۸ تأسیس و از سال ۱۳۷۲ در ساختمان جدید مستقر شد و هم اکنون در پایهٔ هفتم(۸ کلاس) و سوم راهنمایی (۱۲ کلاس) فعالیت می‌کند. این مدرسه دارای کارگاه حرفه و فن، آزمایشگاه فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی، اتاق کامپیوتر، اتاق سمعی و بصری، اتاق جغرافی، نمازخانه، زمین بسکتبال، زمین والیبال، دو زمین فوتبال، هفت عدد میز پینگ پنگ، و وسایل ورزشی، اتاق قرآن و بخش اداری می‌باشد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]