مجموعه مقالات همایش

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

به مقالات چاپ شده در کنفرانس‌های دانشگاهی Proceedings میگویند این مقالات معمولا بصورت چاپی یا الکترونیکی قبل از برگزاری کنفرانس یا بعد از آن توزیع می شوند. تیم ویرایش (editorial team) آنها را سازماندهی می کند و کیفیت مقاله ها معمولا توسط تیمی از افراد قبل از برگزاری کنفرانس با خواندن تک تک آنها تضمین می شود.


در دانشگاه ، مجموعه مقالات ، مجموعه ای از مقالات علمی در زمینه یک کنفرانس علمی منتشر شده است . آنها معمولاً به عنوان جلد چاپ شده و یا در فرم الکترونیکی توزیع یا قبل از کنفرانس باز می شوند و یا بعد از آن بسته می شوند. بنابراین باید گفت که مجموعه مقالات شامل کمک های ساخته شده توسط محققان در کنفرانس است.

مجموعه ای از مقالات است که توسط یک یا چند نفر ، که متشکل از یک تیم تحریریه سازمان یافته است، منتشر می شوند. کیفیت مقالات را هم که میتوان به طور معمول توسط افراد خارجی خواندن مقالات قبل از آنها در مجموعه مقالات پذیرفته شده را تضمین نمود. این فرایند به نام مرور است . بسته در سطح این کنفرانس ، این فرایند شامل ساخت تجدید نظر می تواند تا یک سال طول بکشد. که سردبیران در مورد ترکیب دادرسی ،منظور از مقالات ، و تولید مقدمه و احتمالاً سایر قطعات از متن تصمیم می گیرند . اگر چه بیشتر تغییرات در مقالات بر اساس اجماع بین سردبیران و نویسندگان رخ می دهد ، اما با این وجود سردبیران همچنین می توانند به تنهایی تغییراتی در مقالات بوجود آورند.

مجموعه مقالات توسط موسسه سازماندهی این کنفرانس و یا از طریق یک ناشر دانشگاهی منتشر می شود. به عنوان مثال، در کشور ایران، کلیه مجموعه مقالات همایشها و کنفرانس، به صورت متمرکز توسط پایگاه سیویلیکا که یک ناشر رسمی می باشد، منتشر شده و در اختیار عموم قرار می گیرد.

در سالهای اخیر به دلیل حجم بسیار بالای مقالات، مجموعه مقالات معمولا در قالب الکترونیکی از طریق اینترنت و یا بر روی سی دی منتشر می گردد.


منابع[ویرایش]

http://en.wikipedia.org/wiki/Proceedings

پیوند به بیرون[ویرایش]

http://en.wikipedia.org/wiki/Proceedings http://www.civilica.com