سوپرنچرال (مجموعه تلویزیونی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از سوپرنچرال)
پرش به: ناوبری، جستجو
سوپرنچرال
Supernatural 2005 logo.svg
ژانر درام
ترسناک
فراطبیعی
مجموعه تلویزیونی
سازنده اریک کریپک
ستارگان جرد پادالکی
جنسن اکلس
میشا کالینز
مارک شپرد
کشور سازنده Flag of the United States.svg ایالات متحده آمریکا
زبان‌ها انگلیسی
تعداد فصل‌ها ۹
تعداد قسمت‌ها ۱۹۵ اپیزود (List of episodes)
تولید
تهیه‌کننده اجرایی اریک کریپک
مکان‌ها بریتیش کلمبیا، کانادا
زمان اجرا ۴۰-۴۵ دقیقه
پخش کننده
شبکه اصلی دابلیو بی (۲۰۰۶-۲۰۰۵)
سی دابلیو (۲۰۰۶-حال)
فرمت تصویر ۱۰۸۰i (اچ‌دی)
اولین نمایش در ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۵ تا حال
پیوندهای بیرونی
cwtv.com

سوپرنچرال (به انگلیسی: Supernatural) (به معنای فراطبیعی) یک مجموعهٔ تلویزیونی درام فراطبیعی، ساخته شده توسط اریک کریپک، با بازیگری جرد پادالکی در نقش سم و جنسن اکلس در نقش دین وینچستر، برادرانی که در سراسر کشور آمریکا شیاطین و دیگر اشکال از موجودات ماوراطبیعی را شکار می‌کنند. داستان این مجموعهٔ تلویزیونی، قرض گرفته‌شده از فولکلور و افسانه‌های محلی، و بررسی پاگانیسم و اساطیر مسیحی، و شیاطین که دشمنان اصلی شخصیت‌های اصلی سریال در سراسر این مجموعه است، تشکیل شده است.

سریال، ابتدا کار خود را در ونکوور کانادا در ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۵ بر روی شبکهٔ دابلیو بی که اکنون بخشی از شبکه تلویزیونی سی دابلیو است، آغاز کرد. فصل دوم در ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۶ و فصل سوم از سریال نیز در ۴ اکتبر ۲۰۰۷ ساخته شد. بعد از وقفه‌ایی تقریباً یک‌ساله، فصل چهارم در ۱۸ سپتامبر ۲۰۰۸ ساخته شد. برادران در این چهار فصل، ابتدا شروع به شکار ازازل-شیطان مسئول مرگ مادرشان- می‌کنند و سپس به شکار لیلیت، شیطانی که قراردادی برای گرفتن روح دین دارد و برای آزادی لوسیفر، فرشته سقوط کرده و پادشاه جهنم تلاش می‌کند، می‌روند.

ساخت فصل پنجم این سریال نیز در ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۹ به پایان رسید. فصل پنجم از سریال، داستان ظهور لوسیفر، شخصی که برادران وینچستر باید برای جلوگیری از وقوع آخرالزمان و مبارزه او با قدیمی‌ترین فرشته، او را متوقف کنند، شکل می‌گیرد. دوباره پس از وقفه‌ای تقریباً یک‌ساله، شبکه تلویزیونی سی دابلیو، در ۱۶ فوریه ۲۰۱۰ رسماً از تجدید پخش نمایش برای فصل ششم خبر داد. داستان این فصل، پیرامون کنترل جهنم به وسیله شیطانی به نام کراولی است؛ که در حالی که نتایج شکست لوسیفر در جنگ مقابل فرشتگان در بهشت دیده می‌شود، شروع به جستجو در برزخ می‌کند.

پس از ساخت و پخش کامل فصل ششم، در ۱۶ آوریل ۲۰۱۱، شبکه تلویزیونی سی دابلیو از تجدید نمایش سوپرنچرال برای فصل هفتم خبر داد. تهیه کنندگان سریال نیز از افزودن یک شخصیت جدید به نام کستیل با بازی میشا کالینز، خبر دادند. داستان فصل ۷ سوپرنچرال، برروی تلاش برادران وینچستر برای جلوگیری از تسخیر کامل جهان به وسیله لویاتان، موجودات آزادشده از برزخ، متمرکز شده است. فصل هشتم، سیر کردن یک لوح تازه کشف‌شده حاوی نام خدا است. داستان فصل نهم نیز، ادامه داستان فصل هشتم و حول محور درگیری برادران وینچستر با فرشته‌ای که لوح را نوشته، شوالیه‌های جهنمی، و مبارزه داخلی دین در برابر علامت هابیل و قابیل است.

بازیگران اصلی سوپرنچرال در کامیک کان ۲۰۱۲

خلاصه داستان[ویرایش]

خطر لوث‌شدن: آنچه در زیر می‌آید ممکن است قضیه یا پایان ماجرا را لو دهد!

سوپرنچرال داستان دو برادری به نام‌های سم (جرد پادالکی) و دین وینچستر (جنسن اکلس) را نشان می‌دهد، که در سراسر کشور آمریکا شیاطین و دیگر اشکال از موجودات ماوراطبیعی را شکار می‌کنند که اغلب مردم اعتقادی به وجود آن‌ها ندارند.

فصل اول (۲۰۰۵-۲۰۰۶)[ویرایش]

لوگوی فصل اول
نوشتار اصلی: سوپرنچرال (فصل ۱)

فصل اول با بازگشت به ۲۰ سال قبل و نمایش حمله یک شیطان به مادر سم و دین و کشته شدن او آغاز می‌شود. سپس به زمان حال می‌رود: پدرشان که از زمان مرگ همسرش به شکار موجودات شرور فراطبیعی مشغول استدر حین یک شکار، گم شده است. دین، از سم کمک می‌خواهد ولی سم به علت مسائل قبلی با پدرش، نسبت به رفتن با دین بی میل است. سرانجام سم برای کمک، موافقت می‌کند و برادرها رهسپار می‌شوند. زمانی که به دنبال پدرشان می‌گشتند، جس، دوست دختر سم، طی حادثه‌ای ماورا طبیعی مشابه حادثه ایی که به زندگی مادرشان پایان داد، کشته می‌شود. سم به‌خاطر ناتوانی در محافظت از او، احساس گناه می‌کند در نتیجه از دانشگاه رفتن منصرف می‌شود تا چیزی که دوست دخترش را کشته است، شکار کند. در حین جستجو برای موجودی که جس و مادرشان را کشته است، سم و دین به دنبال پدرشان می‌گردند و از طریق جنگ با شیطان ماورا طبیعی به دیگران کمک می‌کنند. آنها به همه جای کشور سفر می‌کنند و به تدریج شواهدی را می‌یابند. در نهایت پدرشان را پیدا می‌کنند او می‌گوید متوجه شده موجودی که آنها به دنبالش هستند یک شیطان چشم زرد است و نقشه‌ایی می‌کشند تا از یک هفت تیر مرموز که قادر به کشتن هر چیزی است، استفاده کنند. در انتهای فصل، پس از شکست در کشتن شیطان چشم زرد، هر سه در یک حادثه رانندگی که مسبب آن شیطانی دیگر بود، به شدت زخمی می‌شوند.[۱]

فصل دوم (۲۰۰۶-۲۰۰۷)[ویرایش]

نوشتار اصلی: سوپرنچرال (فصل ۲)

سم و پدرش جان، آسیب‌های جزئی می‌بینند ولی دین در حال مرگ است و پدرش در مقابل زندگی دین، هفت‌تیر و روحش را به شیطان واگذار می‌کند. در فصل دوم مشخص می‌شود که شیطان برای سم وینچستر نقشه‌های بزرگتری دارد. سم در شبی که مادرش مرد توسط خون شیطان آلوده شده بود. به همین دلیل وی در بزرگسالی دارای بعضی استعدادهای ذهنی است. همچنین، شیطان این عمل را بر روی کودکان دیگری انجام داده است که وینچسترها در سرتاسر فصل آنها را ملاقت می‌کنند. برادران با دوستان جدیدی در این فصل مواجه می‌شوند: اِلن، جو و اَش که به آنها در شکارهایشان کمک می‌کنند و گاه‌گاهی بابی که یک دوست قدیمی از خانواده است. در قسمتی از انتهای فصل، شیطان تمام انسان‌های خاص را در شهری متروکه برای مبازه گرد هم می‌آورد، تا زمانیکه یک نفر باقی بماند. سم، توسط آخرین مردی که مقاوت کرده، در دستان دین می‌میرد. سپس دین روحش را برای زندگی سم معاوضه می‌کند در مقابل اینکه برای رفتن به جهنم یک سال زمان داشته باشد. برادرها، شیطان (عزازل) را می‌کشند ولی زمانیکه عزازل دری از جهنم را باز می‌کند (دروازه شیطان) که باعث آزادسازی شیطان‌های زیادی می‌شود. پدرشان نیز از جهنم فرار می‌کند و ظاهر می‌شود تا به جای بهتری برود.[۲]

فصل سوم (۲۰۰۷-۲۰۰۸)[ویرایش]

نوشتار اصلی: سوپرنچرال (فصل ۳)

در فصل سوم، قسمتی از نمایش بر روی تلاش سم برای نجات دین از معامله، متمرکز است. طی مسیر، آنها یک شیطان به نام روبی را ملاقات می‌کنند که به سم علاقه‌مند است و ادعا می‌کند که قادر به نجات دین است. همچنین آنها با بلا تالبوت که یک "دلال" و فروشندهٔ اشیای سری است، ملاقات می‌کنند که دائماً باعث دردسرشان می‌شود. برادرها سرانجام می‌فهمند قرارداد دین در دست کیست و به جستجوی آن شیطان می‌روند، یک شیطان قدرتمند به نام لیلیت که خواهان مرگ سم است. سم و روبی سرانجام در نجات دین، موفق نمی‌شوند و دین توسط سگ‌های جهنمی کشته می‌شود.[۳]

فصل چهارم (۲۰۰۸-۲۰۰۹)[ویرایش]

لوگوی فصل چهارم
نوشتار اصلی: سوپرنچرال (فصل ۴)

فصل چهار با بیداری دین در یک قبر در حالی که گیج و سر در گم است، آغاز می‌شود او توسط فرشته ایی به نام کاستیل و به دستور خداوند نجات داده شده است. در طی چهار ماهی که دین مرده بود، سم به کمک روبی در توانایی‌هایش پیشرفت می‌کند. به زودی آشکار می‌شود که دین دوباره زنده شده است تا مانع نقشه لیلیت برای شکستن ۶۶ قفل که می‌خواست اجازه دهد لوسیفر بار دیگر رهایی یابد، شود. در انتهای فصل، سم لیلیت را می‌کشد و قتل او آخرین قفل است. همچنین فرشته‌ها می‌خواستند که قفل‌ها شکسته شود زیرا سپس دین، لوسیفر را شکست می‌دهد و از این طریق بهشت را بر روی زمین رهنمون می‌کنند. روبی فاش می‌کند که او سم را اداره کرده تا آنها ملاقات کنند و دین نیز در خونخواهی، روبی را می‌کشد. با کشته شدن لیلیت توسط سم و سرانجام شکستن آخرین قفل، لوسیفر اکنون رهایی یافته است.[۴]

فصل پنجم (۲۰۰۹-۲۰۱۰)[ویرایش]

نوشتار اصلی: سوپرنچرال (فصل ۵)

فصل پنجم شامل ۲۲ قسمت است. جنسن اکلس طی مصاحبه ایی اعلام می‌کند که در زمان بخش فصل چهارم قصد داشتند که فصل چهرم آخرین فصل باشد ولی با کسب امتیازات بالای سریال آنها برای فصل ششم نیز توافق کردند. سی دابلیو در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۰ از تجدید پخش نمایش برای فصل ششم خبر داد.

فصل پنجم به جنگ برای توقف لوسیفر (که اکنون برروی زمین است) و نجات جهان از آخر زمان اختصاص دارد. سرتاسر فصل، سم و دین با هر دوی فرشتگان و شیاطین می‌جنگند چرا که سرنوشت آنها اینطور مقدر شده است که پوسته میکائیل و لوسیفر باشند. در هنگام ناتوانی برای شکست لوسیفر، حلقه‌هایی را از چهار اسب سوار آخر زمان جمع‌آوری می‌کنند که در واقع کلید قفس لوسیفر در جهنم هستند. در تمام فصل، سم، دین، کستیل و بابی با بحران‌هایی مواجه می‌شود که آنها را تا مرز انصراف پیش می‌برد. بهرحال، بخاطر پشتیبانی از یکدیگر، راه را تا به انتها طی می‌کنند. سم طی نقشه‌ای به لوسیفر اجازه می‌دهد تا بدنش را تسخیر کند و او مایکل را در قبرستانی ملاقات می‌کند تا نبرد آخرالزمان دربگیرد ولی دین مانع می‌شود و لوسیفر او را تا سرحد مرگ شکنجه می‌کند اما در آخرین لحظه سم بر بدن خودش مسلط می‌شود و با فدا کردن خود از قیامت جلوگیری می‌کند.[۵]

فصل ششم (۲۰۱۰-۲۰۱۱)[ویرایش]

لوگوی فصل ششم
نوشتار اصلی: سوپرنچرال (فصل ۶)

پخش فصل ششم مجموعه تلویزیونی سوپرنچرال رسماً توسط شبکه تلویزیونی سی دابلیو تایید شده است. طراح این مجموعه اریک کریپک تنها برای ۵ فصل برنامه ریزی کرده بود اما به دلیل کیفیت بالای کار در فصل‌های ۴ و ۵، صحبت برای بازگشت نمایش بیشتر شد. اریک کریپک تایید کرده است که به عنوان مسئول نمایش باز نخواهد گشت و تنها به عنوان مدیر تهیه کار خواهد کرد، تا سارا گمبل نمایش فصل ششم مجموعه تلویزیونی سوپرنچرال را اداره کند. سارا گمبل، فردی که قرار است مسئول مجموعه تلویزیونی باشد، عنوان کرده است که فصل ۶ و احتمالاً فصل پایانی نمایش بر روی رابطه برادرها متمرکز خواهد بود.

در نیمهٔ اول این فصل سم یک سال است از جهنم بازگشته و همراه پدربزرگ و خویشاوندان مادریش به شکار می‌پردازد و وقتی یکی از هیولاها به سراغ دین می‌رود -که او اکنون برای خود یک زندگی آرام دارد- مجبور می‌شود خود را به او نشان دهد، دین به کمک مرگ (یکی از سواران آخرالزمان) روح سم را به او برمی‌گرداند اما با یک دیوار که خاطرات جهنم را از او پنهان می‌کند و به او اخطار می‌کند که به این دیوار دست نزند. دین طی حادثه‌ای مجبور به پاک کردن حافظهٔ بن و لیزا می‌شود (کستیل به درخواست دین حافظهٔ آن‌ها را پاک می‌کند تا دیگر او را به یاد نیاورند) اما دین متوجه می‌شود که کستیل با کراولی کار می‌کند و دیگر به او اعتماد نمی‌کند و از او جدا می‌شود) در برزخ باز می‌شود و مادر تمام هیولاها به زمین می‌آید و به سم و دین می‌گوید که همهٔ انسان‌ها را نابود خواهد کرد. اما دین و سم او را می‌کشند. کستیل به کمک کراولی در برزخ را باز می‌کند و روح‌های برزخ را درون خود جمع می‌کند. او آن‌قدر قدرتمند می‌شود که رافائل را می‌کشد. آن‌گاه خود را خدای جدید می‌نامد.

قسمت چهارم از فصل ششم توسط جنسن اکلس کارگردانی می‌شود. میشا کالینز به مانند فصل‌های قبل به عنوان کستیل باز خواهد گشت، جیم بیور نیز در نقش خودش، بابی سینگر، بازی خواهد کرد. میچ پلگی در نقش پدربزرگ سم و دین بازی می‌کند. کیم رودز نیز به نقش خود به عنوان کلانتر میلز باز خواهد گشت، و عزازل هم دوباره حضور خواهد داشت.

فصل ششم در جمعه ۹ شب به تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، کار خودش را آغاز کرد.[۶] و در تاریخ ۲۰ مه ۲۰۱۱ ساخت این فصل پایان یافت.[۷]

فصل هفتم (۲۰۱۱-۲۰۱۲)[ویرایش]

لوگوی فصل هفتم
نوشتار اصلی: سوپرنچرال (فصل ۷)

کستیل که حالا خود را خدای جدید می‌خواند سعی در درست کردن خرابکاری‌های دنیا می‌کند اما دیوهای درونش (که همراه با روح‌های درونش از برزخ آزاد شده‌اند) که لوایاتان نامیده می‌شوند به قسمت خوب او مسلط می‌شوند. دین و سم و بابی سعی می‌کنند تا با کمک مرگ (death) راهی برای بازگرداندن روح‌ها و کستیل بیابند و مرگ به آنها کمک می‌کند تا در برزخ را باز کنند و روح‌ها و لوایاتان‌ها را برگردانند اما پیش از آن لوایاتان‌ها بر روح‌ها غلبه کرده و کستیل را به سمت رودخانهٔ آب آشامیدنی هدایت می‌کنند. سپس از بدن کستیل خارج شده و در سرتاسر آب‌های آشامیدنی پراکنده می‌شوند و دیگران را آلوده می‌کنند. کستیل هم ناپدید می‌شود و جز یک باران خون‌آلود چیزی برای دین باقی نمی‌گذارد.... دین و سم با لوایاتان‌ها می‌جنگند و البته همانطور که قبل از آغاز فصل هم گفته شده بود آنها در این مبارزه هیچ سلاحی ندارند. به تدریج و در طی قسمت‌های بعدی انها با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند که یکی از آنها مرگ بابی است. دین در بیشتر قسمت‌های فصل هفت فشار روحی ناشی از از دست دادن بابی و کستیل را تحمل می‌کند و سم با لوسیفر که حالا بخشی از روح او را آزار می‌دهد دست و پنجه نرم می‌کند. با از دست دادن کستیل و بعد از آن بابی، سم ودین همانند فصل اول فقط یکدیگر را دارند.

بابی قبل از مرگش مختصاتی را به سم و دین می‌دهد که آنها به کمک فرانک در می‌یابند این مختصات مربوط به زمینی است که لوایاتان‌ها خریداری کرده و قصد ساختن بنایی را در آن دارند. اما با توجه به اینکه فرانک هنوز اطلاعی از جزئیات ساختمان در حال ساخت ندارد سم و دین به کار همیشگی خود (شکارکردن) ادامه می‌دهند. مدتی بعد برادران وینچستر متوجه می‌شوند که لوایاتان‌ها مشغول خریداری محل دیگری برای ساختن مرکز درمان سرطان هستند. آنها در حالی که از این موضوع به شدت تعجب کرده‌اند نزد فرانک می‌روند تا موضع را با او در میان بگذارند اما چیزی جز اتاق خون آلود و بهم ریخته فرانک را نمی‌یابند. کستیل زنده است و در قسمت هفدهم وارد داستان می‌شود. البته او در ابتدا چیزی به یاد نمی‌آورد اما با کمک دین قدرت‌های خود را به عنوان یک فرشته باز می‌جوید. کستیل وقتی می‌بیند نمی‌تواند اشتباه خود در شکستن دیوار ذهن سم را جبران کند، خاطرات جهنمی سم را به خود منتقل می‌کند و خود گرفتار لوسیفر می‌گردد. در قسمت‌های بعد، بابی دوباره وارد داستان می‌شود. البته در شکل یک روح. بابی به فرشته مرگ خود پاسخ منفی داده است تا یک روح سرگردان باقی بماند و از این طریق بتواند به سم و دین کمک کند. البته او در تمام این مدت نمی‌توانست آنها را از حضورش مطلع کند اما در قسمت ۱۹ به کمک یک روح سرگردان دیگر موفق به این کار می‌شود. هرچند دین چندان از دیدن بابی در این وضعیت راضی نیست و فکر می‌کند این که بابی به شکل روح باقی‌مانده است "روال طبیعی" کار نیست. سرانجام، وینچستر با فریب دیک رومن موفق می‌شوند کتیبه‌ای باستانی را بیابند که سخنان مستقیم خدا بر روی آن نوشته شده و به کمک یک پیامبر که جدیداًَ مبعوث شده موفق به خواندن آن می‌شوند و راز کشتن لوایاتانها را پیدا می‌کنند. سپس با کمک کراولی و کستیل به سراغ دیک رومن می‌روند و پس از یک درگیری کوتاه موفق به کشتن دیک رومن می‌شوند، اما همزمان با کشته شدن دیک رومن و انقال مجدد او به برزخ، دین و کستیل هم همراه با او به برزخ منتقل می‌شوند و حال باید راهی برای فرار از آنجا پیدا کنند. جایی که به قول کستیل "تمام ارواح موجود در آن هیولا هستند و تا ابد همدیگر را شکار می‌کنند".

فصل هفتم این سریال ابتدای مهرماه ۱۳۹۰ شروع شد و در آخرین هفتهٔ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ به اتمام رسید.

فصل هشتم[ویرایش]

نوشتار اصلی: سوپرنچرال (فصل ۸)

داستان فصل ۸ این سریال درباره لوح شیاطین و پیامبر خدا کوین است. در این فصل شاهد بازگشت دین وینجستر از برزخ به کمک خون‌آشامی به نام بنی هستیم. کوین که توانسته کراولی پادشاه جهنم در فصل قبل روبوده شد بود از دسته او به همراه لوح شیاطین فرار می‌کند و وینچسنرها او را پیدا می‌کنند...... کراولی نیز کوین را شکنجه می‌دهد. در این فصل در واقع تمامی مسیر روی یک محور یعنی لوح‌های فرشتگان و شیاطین قرار دارد، سم وینچستر متهد به آزمایش‌ها می‌شود چون دین نتوانسته است اولین آزمایش را یعنی کشتن یک سگ تازی (جهنمی) را انجام دهد، سم برای این کار به نوعی بیماری دچار می‌شود که شبیه سل است و کستیل اعلام می‌کند که سم به طور متافیزیکی دچار مشکل شده است در واقع اتم هاش پایسته نیستند برای اینکه متعهد به آزمایش‌های سه‌گانه است. آزمایش‌ها سه تا هستند: کشتن یک سگ جهنمی، نجات روح بیگناه از جهنم، درمان یک شیطان کستیل به وسیلهٔ ننائومی برگردانده می‌شود در حالی که رفتارش در دست خودش نیست و نائومی به او دستور می‌دهد (با این حال اون همیشه فرشته می‌ماند،)در آخر داستان معلوم می‌شود خواستار اصلی خدا برای این آزمایش باید انجام گیرد آزمایش نهایی.. فداکردن خود ولی اونا (سم و دین) نمیدونند به همین خاطر تا مرحلهٔ آخر انجام می‌دهند و در همان موقع نائومی به دین هشدار می‌دهد که چه بهایی باید صورت پذرد تا لوح شیاطین که برای بستن درهای جهنم به زمین است صورت بگیرد و دین زود سر می‌رسد و سم را نجات می‌دهد ولی با این حال سم در حالی که روی زمین در بقل دین است داستان تمام می‌شود. پ. ن:معلوم نشد لوح شیاطین کار کرد یا نه ولی فرشته‌ها به وسیلهٔ صدای خدا طرد شدند، صدای خدا در اصل منشی خدا بوده است وبرای این که فرشتکان مجبورش کردند از بهشت فرار کند خیلی دلگیر است و با این کار انتقام می‌گیرد.

فصل نهم[ویرایش]

این فصل از سریال نسبت به فصل‌های قبل، داستان زیباتر و قوی تری داشت و بیشتر روی مبارزه برادران وینچستر با فرشته‌ها و خصوصاً متاتورن متمرکز بود که قصد داشت خودش رو بعنوان خدای جدید معرفی کنه. فصل دهم تمدید شد و قرار است در سال ۲۰۱۴ پخش شود.[۸]

فصل‌ها[ویرایش]

فصل قسمت # تاریخ پخش اولین قسمت تاریخ پخش آخرین قسمت
سوپرنچرال (فصل اول) ۲۲ ۱۳ سپتامبر، ۲۰۰۵ ۴ می، ۲۰۰۶
سوپرنچرال (فصل دوم) ۲۲ ۲۸ سپتامبر، ۲۰۰۶ ۱۷ می، ۲۰۰۷
سوپرنچرال (فصل سوم) ۱۶ ۴ اکتبر، ۲۰۰۷ ۱۵ می، ۲۰۰۸
سوپرنچرال (فصل چهارم) ۲۲ ۱۸ سپتامبر، ۲۰۰۸ ۱۴ می، ۲۰۰۹
سوپرنچرال (فصل پنجم) ۲۲ ۱۰ سپتامبر، ۲۰۰۹ ۱۳ می، ۲۰۱۰
سوپرنچرال (فصل ششم) ۲۲ ۲۴ سپتامبر، ۲۰۱۰ ۲۰ می، ۲۰۱۱
سوپرنچرال (فصل هفتم) ۲۳ ۲۳ سپتامبر، ۲۰۱۱ ۱۸ می، ۲۰۱۲
سوپرنچرال (فصل هشتم) ۲۳ ۳ اکتبر، ۲۰۱۲ ۱۵ می، ۲۰۱۳
سوپرنچرال (فصل نهم) ۲۳ ۸ اکتبر، ۲۰۱۳ ۱۶ می، ۲۰۱۴

دیگر رسانه‌ها[ویرایش]

ژوئن ۲۰۱۰ اعلام شد که برادران وارنر سفارش ساخت یک مجموعه انیمهٔ ۲۲ قسمتی سوپرنچرال را به استودیو مدهاوس داده‌است. این مجموعه اقتباسی از فصل اول و دوم مجموعه تلویزیونی اصلی خواهد بود و از ژانویه ۲۰۱۱ پخش خواهد شد.[۹]

پانویس[ویرایش]

  1. «فصل ۱ سوپرنچرال»(انگلیسی)‎. وب‌گاه Amazon.com. بازبینی‌شده در مارس ۲۰۱۱. 
  2. «فصل ۲ سوپرنچرال»(انگلیسی)‎. وب‌گاه Amazon.com. بازبینی‌شده در مارس ۲۰۱۱. 
  3. «فصل ۳ سوپرنچرال»(انگلیسی)‎. وب‌گاه Amazon.com. بازبینی‌شده در مارس ۲۰۱۱. 
  4. «فصل ۴ سوپرنچرال»(انگلیسی)‎. وب‌گاه Amazon.com. بازبینی‌شده در مارس ۲۰۱۱. 
  5. «فصل ۵ سوپرنچرال»(انگلیسی)‎. وب‌گاه Amazon.com. بازبینی‌شده در مارس ۲۰۱۱. 
  6. «نمایش سی‌دابلیو در جمعه کارش را دوباره آغاز می‌کند»(انگلیسی)‎. شیکاگو تریبون. بازبینی‌شده در مارس ۲۰۱۱. 
  7. «از A نمایش تا Z آن در سی‌دابلیو»(انگلیسی)‎. The Futon Critic. بازبینی‌شده در مارس ۲۰۱۱. 
  8. [http://blog.cwtv.com/2012/05/03/the-cw-announces-early-pickups-for-the-vampire-diaries-supernatural-and-90210/ THE CW ANNOUNCES EARLY PICKUPS FOR “THE VAMPIRE DIARIES,” “SUPERNATURAL” AND “90210″ | The CW Bl
  9. «Madhouse Makes Anime Series for Warners' Supernatural TV Show». انیمه نیوز نتورک (ANN). بازبینی‌شده در ۱۴-۰۶-۲۰۱۰. 

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]