کستیل (سوپرنچرال)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
کستیل
شخصیت سوپرنچرال
Castiel (supernatural).jpg
ساخته شده توسط اریک کریپک
اطلاعات
نام مستعار کًس
گونه جاودانگی
تله‌پورت
پرواز
سفر در زمان
درمانگری
جن‌گیری

کستیل(به انگلیسی: Castiel) یک شخصیت تخیلی در سریال سوپرنچرال است که توسط میشا کالینز بازی شده‌است. اولین حضور وی در سریال، مربوط به اولین قسمت از فصل چهارم است که در آن می‌گوید که دین وینچستر را از جهنم نجات داده‌است زیرا که خداوند فرمان داده‌است. که شروعی بر تم مسیحی غالب بر کل فصل دارد.[۱] در این سری وی به سم و دین کمک می‌کند و به خاطر فرشته بودنش قدرت دارد تا شیاطین را با تماس به قتل برساند.[۲] اما وی در مواجه به دوستانش بسیار احساساتی است.

برخلاف اکثر متون مذهبی کستیل افراد بی‌گناه را در صورت لزوم می‌کشد.

داستان[ویرایش]

رسیدن به زمین[ویرایش]

در پایان فصل سوم سوپرنچرال، دین وینچستر توسط سگ های جهنمی لیلیث کشته می شود و به جهنم می رود. در فصل چهار، کستیل بعنوان فرشته ای که دین را از جهنم برگردانده و زنده کرده،معرفی می شود. از آنجایی که دیدن شکل واقعی کستیل باعث کوری انسان ها می شود، او بدن یک میزبان را می گیرد (جیمز جیمی نواک که مردی مذهبی است) تا بتواند با دین ارتباط برقرار کند و بگوید که او اینکار را کرده چون خداوند با دین کار دارد. لیلیث در حال شکستن 66 قفل است تا لوسیفر را آزاد کند و دین باید جلوی او را بگیرد. کستیل در طول فصل بارها ظاهر می شود. یک بار دین را در زمان به عقب می برد و باری دیگر به او و سم مسئولیت می دهد تا نگذارند جادوگران قفل دیگری را بشکنند. کستیل با فرشته دیگری بنام یوریل برمیگردد و بدنبال آنا میلتون –فرشته ای سقوط کرده که می تواند حرف های فرشتگان را بشنود- هستند تا او را بکشند. در قسمت های بعد، آنا از یک طلسم باستانی استفاده می کند تا فرشتگان را دور کند، اگر چه دوباره به دنبالش می آیند. یک بار هم کستیل از اینکه مجبور به کشتن آنا هست، اظهار تاسف می کند. قبل از ادامه این مسئولیت، با شیطانی بنام السترو دو نوکرش روبرو می شوند. مبارزه آغاز می شود و تقریباً کستیل از الستر شکست می خورد. اما دین او را نجات می دهد و وقتی آنا دوباره قدرتهایش را بدست می آورد، هر دو نجات می یابند. اگرچه یوریل بشدت از دین نامید می شود، کستیل او را آرام کرده و با هم می روند. کستیل بعدها به یوریل مشکوک می شود و با او روبرو می شود. یوریل می گوید او و تعدادی از فرشتگان در حال آزاد کردن لوسیفر هستند. زیرا هیچ وقت چیزی از خدا نشنیده اند و نسبت به طرفداری خدا از انسان ها حسادت می کند. از کستیل می خواهد به آنها بپیوندد ولی قبول نمی‌کند و به یوریل حمله می کند. اما سرانجام یوریل به کستیل غالب می شود ولی قبل از ضربه نهایی توسط آنا کشته می شود. در این حین، تاثیر آنا و اخلاقیات مشکوک بهشت باعث می شود به برنامه های بهشت مشکوک شود. بعد ها دوباره برمی گردد تا درباره نقش چاک بعنوان پیامبر توضیحاتی دهد. او به دین اطلاع می دهد که چون پیامبران بسیار مهمند نمی‌تواند دخالتی کند. ولی اگر پیامبری در مشکل بیفتد، فرشته مقرب وارد عمل می شود تا از پیامبر محافظت کند.

جیمی نواک[ویرایش]

کستیل وارد خواب دین می شود و قرار ملاقاتی می گذارد تا چیز مهمی به او بگوید. وقتی سم و دین به ملاقات می روند، بجایش جیمی، پوسته کستیل، را پیدا می کنند که می گوید چیز کمی درباره دوران پوشته بودنش بیاد می آورد. آنا حدس می زند که کستیل مافوق هایش را عصبانی کرده و آنها او را به بهشت برگردانده اند. در پایان قسمت، جیمی درحالیکه در حال محافظت از خانواده اش در برابر شیاطین است، تیر می خورد. کستیل برمیگردد و دختر جیمی را به عنوان پوسته جدیدیش می گیرد. بعد از اینکه شیاطین کشته می شوند، جیمی در حال مرگ به کستیل التماس می کند تا دوباره او را به عنوان پوسته بگیرد. تا دخترش مجبور به انجام کارهای او نشود. فرشته هم موافقت می کند. بعداً دین درباره آنچه می خواست بگوید می پرسد، ولی کستیل به سردی جواب می دهد که او به بهشت وفادار است نه به انسان ها و نه به دین.

خدمت به بهشت[ویرایش]

کستیل، دین را مجبور می کند سوگند وفاداری به خدا و فرشتگان بخورد. دین هم می پذیرد تا در اثر این سوگند سم در امان بماند. بعداً کستیل سم را که در حال ترک اعتیادش به خون شیاطین است،از اتاق اضطراری خانه بابی آزاد می کند. وقتی آنا با او روبرو می شود، بقیه فرشته ها ظاهر شده و آنا را دستگیر می کنند. وقتی سم روی لیلیث تمرکز دارد، کستیل و زکریا، دین را زندانی می کنند تا وقتی که نوبت اجرای نقشش در توقف آخرالزمان شود. اما دین قبول نمی‌کند و مدام خواهان دیدن سم است. وقتی دین متوجه می شود که فرشتگان خواهان شروع آخرالزمان هستند، از کستیل خواهش می کند کمکش کند ت نگذارد آخرین قفل شکسته شود. کستیل اول امتناع می کند ولی به زودی برای کمک برمی گردد. دین را پیش چاک (پیامبر) می برد تا درباره سم اطلاعات بگیرد. سپس دین را پیش سم می فرستد و خودش می ماند تا جلوی فرشتگان مقرب و هر کس دیگری را بگیرد. نهایتاً کشته می شود و بدن میزبانش تکه تکه می شود.

سقوط به زمین[ویرایش]

در هر حال، کستیل دوباره برمی گردد(هنوز در بدن جیمی نواک) و دو فرشته را برای نجات سم و دین می کشد. درباره چگونه زنده شدنش مطمئن نیست ولی با اشاره زکریا شاید کار خدا بوده. بعد از اینکه زکریا را دور می کند، روی دنده های سم و دین طلسمی حک می کند تا آنها را از همه فرشتگان از جمله لوسیفر مخفی کند. بعدها دوباره ظاهر می شود و می گوید قصد یافتن خدا را دارد. گردنبند دین را قرض می گیرد (زیرا در محضر خدا ساخته شده) و می رود. هم چنین بخاطر شورش و تمرد کاملاً از بهشت رانده می شود و بعضی قدرتهایش را از دست می دهد؛ مثل شفای مجروحان. در زمین می ماند و برای خدا شکار می کند. بعدها به برادرها کمک می کند تا دوباره کلت را بدست آوردند و در شکار لوسیفر به آنها می پیوندد. به زودی توسط لوسیفر زندانی می شود. لوسیفر او را وسوسه می کند تا با هم باشند زیرا هر دو علیه بهشت هستند ولی کستیل نمی‌پذیرد.

منابع[ویرایش]

  1. O'Hare, Kate (November 18, 2008). "Misha Collins Is 'Supernatural's' Dark Angel". Zap2it. Retrieved 2009-04-08. 
  2. "Abandon All Hope...". Writer: Ben Edlund, Director: Phil Sgriccia. Supernatural. CW. November ۱۹, ۲۰۰۹. No. 10, season 5.