سونیا بلید

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
سونیا بلید
Sonyablade-render.png
سری مورتال کامبت مورتال کامبت
اولین حضور مورتال کامبت ۱۹۹۲
پروفایل تخیلی

سونیا بلِید{{به انگلیسی|Sonya Blade} اولین شخصیت زن در مجموعه مورتال کامبت و یکی از اولین مبارزان زن در کل تاریخ بازیهای ویدئویی هست. که اولین حضورش در بازی‌های مورتال کامبت ۱۹۹۲ بود.

ستوان سونیا بلید بعنوان یکی از نیروهی ویژه ایالات متحده و آژانس تجسس دنیاهای بیرونی از شخصیتهای اصلی داستان می‌باشد. سرگرد جکسون "جکس" بریگز (به انگلیسی: Jackson "jax" Briggs) مافوق سونیا و دوست خوب او می‌باشد. سونیا نمایشگر یک زن آزاده و با اراده می‌باشد ولی با وجود همه غرور و یک‌دندگی همیشه به زندگی دوستان و همرزمانش اهمیت می‌دهد. سونیا دشمنی طولانی مدت با کینو (به انگلیسی: Kano) دزد دارد که نمایانگر همه چیزهایی است که سونیا از آنها نفرت دارد.

داستان[ویرایش]

مورتال کامبت[ویرایش]

سونیا و افرادش در حال تعقیب کانو رئیس گروه اژدهای سیاه (به انگلیسی: Black Dragon) هستند و او را که با یک کشتی در حال فرار است تا جزیره‌ای که مسابقات مورتال کامبت بفرمان شنگ سونگ (به انگلیسی: Shang Tsung) در حال برگزاری است تعقیب می‌کنند ولی به محض ورود به جزیره در کمین افراد شانگ سونگ گرفتار می‌شوند. سونیا برای نجات جان افرادش موافقت می‌کند که در مسابقات شرکت کند. ولی شانگ سونگ زیر قول خود می‌زند و افراد او را به قتل میرساند. بعد از پیروزی لیو کانگ (به انگلیسی: Liu Kang) در نبرد نهایی برابر شنگ سونگ، سونیا با بی توجهی به احساسات شخصی و برای نجات جان خود با جانی کیج و کینو همراه می‌شود و بروی پلی که از روی دره رد می‌شود با گورو (به انگلیسی: Goro) می‌جنگند. طی نبرد جزیره شروع به از هم پاشیدن می‌کند و سونیا همراه با کینو بوسیله شنگ سونگ به اسارت گرفته شده و برای خشنودی شائو کان (به انگلیسی: Shao Kahn) به دنیای بیرونی برده می‌شوند.

مورتال کامبت II[ویرایش]

سونیا موفق شد برای مافوق خود جکس از دنیای بیرونی پیام بفرستد و جکس هم در پی او به آنجا سفر کرد. جکس با بقیه جنگجویان زمینی ارتباط برقرار کرد و از نقشه شائو کان برای حمله به زمین باخبر شدند. بنظر می‌آید قبل از دستگیری، سونیا و کانو مجبور شده بودند اختلافات خود را کنار بگذارند و برای زنده ماندن در دنیای بیرونی با هم همکاری کنند. جکس سونیا را آزاد و کانو را دستگیر کرد ولی در حین بازگشت به زمین کانو موفق به گریختن شد و به دنیای بیرونی فرار کرد.

مورتال کامبت III[ویرایش]

سونیا یکی از معدود جنگجویانی بود که در جریان هجوم شائو کان به زمین روحشان به تسخیر او در نیامده بود. او در نوک برجی نزدیک به قلعه شائو کان با کانو روبرو و درگیر شد. کانو نهایتاً برتری بدست آورد ولی سونیا که وانمود به شکست کرده بود وقتی کانو موهای او را در دستانش گرفته بود تا کارش را تمام کند او را در حالیکه مشتی از موهای سونیا در دستش بود از بالای پشت بام به پائین هل داد و ظاهراً باعث مرگش شد.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Sonya Blade»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۲۰۱۰-۰۸-۱۳).