اسکورپیون (مورتال کامبت)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اسکورپیون (مورتال کامبت)
Scorpion mkvsdc.png
اسکورپیون در مورتال کامبت علیه دنیای دی‌سی
سری مورتال کامبت مورتال کامبت
اولین حضور مورتال کامبت ۱۹۹۲
خالق جان توبیاس
صداپیشه اد بون

اسکورپیون(به انگلیسی: Scorpion) به معنای عقرب ، یکی از شخصیت‌های ساختگی سری بازی رایانه‌ای مورتال کامبت Mortal Kombat است که برای اولین بار در نخستین قسمت این مجموعه در سال ۱۹۹۲ معرفی شد. در داستان بازی او یک شبه نینجا ی از مرگ بازگشته Undead است که به دنبال انتقام مرگ خودش، و همچنین انتقام قتل عام خانواده و قبیله اش (Shirai Ryu) که توسظ قبیله رقیبش (Lin Kuei) و به دست ساب-زیرو (Sub-Zeroo) صورت گرفته ، می باشد.

اسکورپیون یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین کاراکتر های سری بازی های مورتال کامبت است و در همهٔ سری‌های این بازی به غیر از نسخه اصلی مورتال کامبت ۳، در میان شخصیت‌های اصلی ایفای نقش کرده‌است. به همین ترتیب نماد اسکورپیون به عنوان لوگوی اصلی کمپانی بزرگ (NetherRealm Studios) که جانشین کمپانی قدیمی (Midway Games) است استفاده می شود و همینطور در سال 2011 در کاور مورتال کامبت گنجانده شد که در کنار او ساب زیرو هم قرار گرفت. همچنین کاراکتر اسکورپیون در دیگر رسانه ها هم استفاده شده و حتی به شکل مهمان در بازی هایی به غیر از مورتال کامبت نظیر Injustice : gods among us 2014 در کنار ابر قهرمان های هالیوودی مثل بتمن و سوپر من و... حضور داشته.

اسکورپیون به همراه خانواده‌ و تمام خاندانش توسط دشمن درجه یک خود (ساب-زیرو) کشته می‌شود، اما بعدها بوسیله ساحری بنام کوآنچی (Quan Chi) یکی از شخصیت های اهریمنی مورتال کامبت برای استفاده بعنوان جنگجو برای اهداف شائوکان (Shao Kahn) از مرگ بازگردانده می شود .او بوسیله جادو در جهنم احیاء میشود و به دنیا باز میگردد تا در راه اهداف شائو کان بجنگد اما او از این فرمان سر باز می زند و هدف اصلی خود را انتقام از ساب-زیرو تعیین میکند و بهمین دلیل وارد مسابقات مورتال کامبت می‌شود. او هیچگونه یار و هیچگونه احساسی نداشته ، بسیار قدرتمند و خشن است و تنها احساسی که در او وجود دارد حس انتقام است. او و ساب-زیرو معروف‌ترین شخصیت‌های بازی مورتال کامبت هستند.

سبک مبارزه[ویرایش]

منبع نیروی او آتش است و «طناب سوسمار» معروفترین شگرد و تکنیک او می‌باشد. از قدرت‌های ویژه او در سری مورتال کامبت می‌توان به طناب سوسمار، احضار آتش جهنم، لگدوارویی و مشت دورنوردی اشاره کرد. او از یک شمشیر نینجا به نام نینجاکن[۱] استفاده می‌کند. از معروفترین فیتالتی‌های (به انگلیسی: Fatality) او نیز می‌توان به toasty اشاره کرد . وی پس از درآوردن ماسک خود از دهانش شعله آتش را به سمت حریف پرت کرده و وی را به آتش می‌کشد . این فیتالتی تقریباً در تمام بازی‌های سری وی بوده‌است.[۲]

منابع[ویرایش]