ویکی‌پدیا:گزیدن مقاله‌های برگزیده/باشگاه فوتبال استقلال تهران در رقابت‌های آسیایی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

باشگاه فوتبال استقلال تهران در رقابت‌های آسیایی[ویرایش]

برگزیده شد

معیارهای برگزیدگی را دارد.٪ مرتضا (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۰۸ (UTC)

بحث زیر بسته شده است. لطفاً آن را تغییر ندهید. ادامهٔ دیدگاه‌ها باید در صفحهٔ بحث مناسب ثبت شوند. نباید ویرایش دیگری در این ریسه انجام شود.

باشگاه فوتبال استقلال تهران در رقابت‌های آسیایی (ویرایشتاریخچهبحثپی‌گیری)

 • ۱۴۹ روز پیش نامزد شده است.

نامزدکننده: Vahid (بحثمشارکت‌ها) ‏۴ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۰۰ (UTC)

@Huji و Sicaspi: سلام. فرصت و علاقه بررسی این مقاله را دارید؟--سید (بحث) ‏۲۱ ژانویهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۳ (UTC)

فرصت ندارم. — حجت/بحث ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۵۱ (UTC)
 • سلام، این مقاله پیشتر توجه مرا جلب کرده بود، سپاس برای اینکه روی آن کار کردید. در مورد اصطلاح گروه مرگ به نظرم رسانه‌های فارسی‌زبان و دست کم ایرانی، برای دادن چنین عنوانی به گروهی بین‌المللی که یک تیم ایرانی در آن قرار دارد، مناسب نیستند (تنها در این مورد خاص. همین رسانه‌ها، در بیشتر مطالب مرتبط خوب و بی‌طرف هستند) این رسانه‌ها معمولاً تیم ایرانی را هم‌طراز برترین تیم‌های آسیا فرض می‌کنند. در حالی که ممکن است تیم ایرانی در این فصل، در چنین جایگاهی نبوده باشد و با سال‌های اوجش فاصلهٔ زیادی داشته باشد. در کل، به نظرم اگر می‌خواهید با "گروه مرگ" به گروه‌ها اشاره کنید، یا از منبعی خارجی بهره ببرید، یا دست کم بگویید کدام رسانه چنین لقبی داده‌است. مثلاً از دید وبگاه طرفداری، این گروه، گروه مرگ خوانده شد.
در مجموع، در پیدا کردن منابع خوب کار شده‌است و مطالب در یک بررسی کلی، از نویسندگان یا اهل رسانهٔ ورزشی هستند. نکتهٔ دیگر که همین ابتدا به چشم آمد: در جدول "فهرست مسابقات باشگاه استقلال در رقابت‌های آسیایی" لطفاً منابع را از روی نتیجه بردارید و به بخش منبع منتقل کنید. همچنین بخش پیش‌زمینه را هم قبل از پیشینه اضافه کنید و بنویسید که اصلاً چه مسابقاتی در آسیا وجود دارد که این باشگاه در آن‌ها بخواهد شرکت کند یا کرده باشد؟ اصلاً چه هنگام مسابقات تشکیل شدند و این سری مطالب که می‌توانید از مقالات مشابه در ویکی‌پدیای انگلیسی بهره ببرید. این به عنوان یک بررسی کوچک اولیه بود و سعی می‌کنم در نخستین فرصت، بررسی کامل و دقیقم را از این مقاله بنویسم. خسته نباشید. Europe V (بحث) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۱۸ (UTC)
 • پیشنهادها:
۱- منابع ۱۶، ۱۷ در دسترس نیستند، اگر آرشیو نشده‌اند، جایگزینشان کنید. منبع ۲۳۳ نیز همین مشکل را دارد اما این یکی بر خلاف قبلی‌ها، به آسانی جایگزین می‌شود.
۲- در بخش آمار تیمی، بخش مجموع عملکرد، به جای عنوان غیر آشکار «مجموع عملکرد»، از «بر پایه رقابت» استفاده کنید.
۳- در بخش آمار تماشاگران به نظرم نیاز به چند کار اساسی داریم. ۱ اینکه منبع ۲۳۴ در نوشتارش می‌گوید: «در حالی که پایگاه رسمی AFC تازه‌ترین گزارش خود خبر داده بود که با نزدیک به حضور ۸۰ هزار تماشاگر در دیدار پرسپولیس - کاشیما آنتلرز این دیدار رکورد تعد اد تماشاگر را در تاریخ خواهد شکست، پایگاه اینترنتی ویکی ویژولی به این موضوع اشاره کرد که دیدار استقلال-جوبیلو ایواتا با حضور ۱۲۱ هزار تماشاگر رکورددار تعداد تماشاگر از این حیث در تمام بازی‌های باشگاهی آسیا است.» نگران هستم که نویسنده این پست، تحت تأثیر ویکی‌پدیا که منبع معتبری نیست، چنین چیزی نوشته باشد. به عکسی که آپلود کرده‌است نیز توجه کنید، دارد به ویکی‌پدیا به عنوان منبع اشاره می‌کند. به نظرم این منبع خوبی نیست و نیاز به جایگزینی دارد. ۲ اینکه بخشی از نوشتار این بخش، حالت دانشنامه‌ای ندارد: «اگر مشکلات سیاسی بین ایران و عربستان پیش نمی‌آمد و تیمهای عربستانی نیز در ایران حاضر می‌شدند قطعاً میانگین تماشاگران استقلال خیلی بیشتر می‌شد». ۳- نیز در مورد بند پایانی است که اگر منبع آن پیشتر آمده، نیاز است اینجا نیست تکرار شود و به همان ارجاع دهید. در کل به نظرم نیاز به یک بخش تماشاگران طولانی نداریم و کافی است نکات کلی را به شکلی دانشنامه‌ای تر در این بخش بیان کنید تا مشکلات حل شود.
۴- موارد جزئی مرتبط با بخش لیگ قهرمانان آسیا:
۴–۱- لیگ قهرمانان آسیا: هم‌اکنون–۲۰۰۲: «تا یکی از نقاط تاریک تاریخ این باشگاه رقم بخورد.» مناسب نیست، نقاط تاریک می‌تواند به انواع مسائل مدیریتی تا غیره اشاره کند. در کل خوب نیست مگر اینکه در منابع معتبری آمده باشد. در منبع ۴۲ که مرتبط با آن است، نیافتم.
۴–۲- باز هم در: لیگ قهرمانان آسیا: هم‌اکنون–۲۰۰۲، این بار کمی جلوتر گفته شده‌است: «استقلال در لیگ قهرمانان ۲۰۱۴ برای ششمین فصل پیاپی حاضر شد اما با عملکردی ضعیف و قابل انتقاد در همان مرحله گروهی حذف شد» به نظرم قابل انتقاد کلاً حذف شود. اما مثلاً ضعیف را می‌توانید به شکل مقایسه‌ای با عملکرد فصل پیشین بیاورید که به عنوان یک حقیقت ساده به نظر برسد.
این موارد هم که رسیدگی شوند، پس از بررسی مجدد، نظر می‌دهم. خسته نباشید Europe V (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۲۵ (UTC)
با درود، ممنون از دقت نظر شما در بررسی مقاله، مواردی که ذکر کردید را انجام خواهم داد. بخش تماشاگران را کلا باید بازنویسی و منبع‌دار کنم و قصد دارم یک جدول هم برای این بخش ایجاد کنم. ارادتمند. وحید (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۶ (UTC)
@Europe V: با درود. مواردی که فرموده بودید همه انجام شدند، جدول‌ها و الگوهای دیگری هم به مقاله افزودم. به نظرم الان به جز ۲-۳ مورد جزئی و فنی مثل چپ به راست کردن بخشی از منابع یا وسط‌چین کردن خانه‌های ۲-۳ جدول مورد خاص دیگری باقی نمانده است. با سپاس وحید (بحث) ‏۱۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۲۷ (UTC)
 • @مرتضا: با درود، به خوبی در جریان هستم که چقدر این روزها سرتان شلوغ هست و در حال بررسی مقالات زیادی در گمخ هستید اما آیا امکانش هست این مقاله را هم یک کنترل حتی کوچکی بکنید؟ واقعا فکر نمی‌کنم به غیر از یک ویرایش کلی و یا شاید اصلاح جزئی لید مشکل خاص دیگری برای برگزیدگی مقاله وجود داشته باشد. وحید (بحث) ‏۱۱ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۳۶ (UTC)
چشم. سعی می کنم رسیدگی کنم. ٪ مرتضا (بحث) ‏۱۱ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۱۸ (UTC)
 • سلام. بخش تماشاگران در نهایت خوب شد (به ویژه اشاره به داشتن هوادار در کشورهای منطقه) و دیگر تغییرات نیز همگی عالی بوده‌اند. فقط دو پیشنهاد پایانی غیر اجباری و کاملاً اختیاری برای شما دارم:
 1. ما اینجا با باشگاه فوتبال استقلال در رقابت‌های آسیایی کار داریم و از دید قطعی، بازیکنان درون زمین و مربیان هستند که نتایج مسابقات فوتبال را تعیین می‌کنند نه تماشاگران که نقشی در جریان بازی ندارند. به نظرم جدول تماشاگران، اضافه است. همان اشاره به آمار کلی‌شان نیز کافی است.
 2. خسرو حیدری بر پایه آمار ساکروی، ۶۳ بازی در لیگ قهرمانان آسیا داشته‌است، البته نمی‌دانم که این آمار را بشود معتبرتر دانست یا خیر اما اگر خواستید از آن استفاده کنید.
با توجه به تغییرات انجام شده، دیگر مقاله برای برگزیدگی چیزی کم ندارد و همانگونه که آشکار است، با انجام احتمالی مورد تماشاگران و کمی ویرایش جزئی، می‌تواند برگزیده باشد. این دو مورد که گفتم کاملاً پیشنهادی هستند و خواستم توجه شما را به این نکات جلب کنم. امیدوارم کمک کرده باشم. سپاس برای وقتی که روی مقاله گذاشتید Europe V (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۰۴ (UTC)
کاربر:Europe V ممنون از بررسی‌های دقیق شما، بله خیلی کمک کردید واقعا. ببینید خسرو حیدری یک فصل با سپاهان در آسیا بازی داشت که آمار ساکروی با احتساب ۷ بازی آن فصل هست. در مورد آمار تماشاگران هم من سعی کردم برای هر بخشی که ایجاد کردم حداقل یک جدول اضافه کنم و الان واقعا فکر نمی‌کنم بودن این جدول مشکل خاصی داشته باشه. نوشتن آمار تماشاگران بازی‌های خانگی معمول هست و سایت‌های زیاد این کار را می‌کنند. به نظر خودم باشه بهتر از اینکه نباشه هست. با سپاس وحید (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۵۷ (UTC)
@Vahid: بودن جدول «مشکل» یا «ایراد» نیست. اگر اینگونه است، بماند. مقدمه هم اگر خواستید، می‌توانید باز هم طولانی‌تر کنید. نکتهٔ دیگری به نظرم وجود ندارد. Europe V (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۲ (UTC)
 • جدول تماشاگران، به نظرم احتیاج به ستون منبع دارد.
 • در فصل 2017 حریف مغلوب کننده را بنویسید. کلا 2017 فقط یک جمله شده است. خوب است توضیحات را گسترش دهید.
 • پیوندها را به خصوص در ابتدای مقاله چک کنید. به نظرم می توان پیوندهای بیشتری در مقاله ایجاد کرد.
 • به عنوان یک پیشنهاد برای بهتر کردن مقاله، آیا نتیجه هر دوره را می توان به صورت بصری هم آورد؟ یعنی مسیر بازی های استقلال تا زمان حذف/قهرمانی؟

٪ مرتضا (بحث) ‏۲۳ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۵۳ (UTC)

@مرتضا: با سلام، سه مورد اولی که گفتید را انجام دادم اما در مورد آخر فکر نکنم که درست متوجه منظورتان شده باشم. اگر امکانش هست یک مورد مشابه را مثال می‌زنید؟ با سپاس وحید (بحث) ‏۲۳ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۳۶ (UTC)
 • موافق مانعی برای برگزیدگی نمی بینم. اگر دوستان دیگر، نکته باقی مانده ای دارند بگویند در غیر این صورت تا یکی دو روز آینده جمع بندی می کنم. ٪ مرتضا (بحث) ‏۲۳ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۰۶ (UTC)