ویکی‌پدیا:درخواست برای دسترسی/ویکی‌بان/Ahmad252

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

از این لحظه همکار گرامی جناب احمد به جمع ویکی‌بانان ویکی‌پدیا ملحق شدند. با آرزوی موفقیت برای ایشان--Behzad39 (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۴۶ (UTC)

پایان نظرخواهی: ۷ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)

Ahmad252 (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • اختیارات • آمار  • آمار پیشرفته)

سلام به همه.
بعضی از دوستان، بنده را می‌شناسند و برخوردهایی داشته‌ایم و برخی عزیزان هم تا به حال پیش نیامده که صحبت و برخوردی با هم داشته باشیم. در این مدتی که در دانشنامه بوده‌ام، تلاشم بر این بوده که به فکر کلیت پروژه باشم؛ نه تمرکز روی بخش خاصی از پروژه. تلاش دیگرم هم این بوده که فقط برای دسترسی‌هایی درخواست دهم که واقعاً حس کنم، می‌توانم مناسب و مفید واقع شوم.
با توجه به این که تعدادی از نگهبانان فعالمان اکنون غیرفعالند و علی‌رغم درخواست‌های من، راضی نشده‌اند تا کنون برگردند، فکر می‌کنم با دسترسی ویکی‌بان می‌توانم کمک بیشتری به پروژه بکنم. در مورد نگهبانی‌دادن‌هایم، کمتر پیش می‌آید که صرفاً به قصد نگهبانی وارد شوم؛ معمولش نگهبانی در میان مقاله‌نویسی است که نیم‌نگاهی به تغییرات اخیر دارم و از ORES بهره می‌گیرم تا بهتر و هدفمندتر گشت‌زنی کنم. این روزها مدیران هم درگیرتر هستند و تأخیر بین درخواست، درخواستی که گاهی پنهان‌سازی مطالب اخلالگرانه است یا بستن آی‌پی‌ای که کاری جز واگردانی نمی‌توان در برابرش کرد، گاهی زیاد است. خلاصه، به مجموعه‌ای از دلایل که مهم‌ترینشان را ذکر کردم، حس می‌کنم با دسترسی ویکی‌بان برای ویکی‌پدیا مفیدترم.
در پایان: بخشی از این درخواست من، با توجه به پیشنهاد دو نفر از کاربرانی است که بنده ارادت بسیاری نسبت به ایشان دارم و معتقدم اگر تشخیصشان بر مفیدتربودن بنده با این دسترسی بوده، قطعاً دلیلی داشته. همچنین خوشحال می‌شوم که، مخصوصاً در رأی‌های ممتنع و مخالف، دلیلش را هم بفرمایید؛ بلکه بتوانم اصلاح کنم. سپاسگزارم. احمدگفتگو ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)

 • یک نکته که بالاتر یادم رفت: من تقریباً یک یا یک و نیم سال دیگر، راهی مرخصی‌ای یک ساله هستم (و تقریباً مصادف با پایان دوران احتمالی ویکی‌بانی است)؛ صرفاً گفتم که با موضوع دیگری (از جمله وپ:شیر و وپ:پیر) اشتباه گرفته نشود. احمدگفتگو ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۶ (UTC)

موافق

 1. موافق ای کاش دسترسی ویکی‌بانی نمیبود تا کاربرانی همچون ایشان که پتانسیل مدیریت دارند مستقیم دمش ایجاد میکردند تا اینکه دوران جوانی عمر ویکی‌پدیایی خود صرف ویکی‌بانی کنند. ‏ SunfyreT ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۳ (UTC)
  اتفاقا چه خوب است که هست و کاربران می‌توانند قبل از مدیریت آبدیده‌تر بشوند. Mardetanha (بحث) ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۰۷ (UTC)
  همینکه اشتباهی در گذشته کردیم و کاربر بی‌تجربه‌ای را مدیر کردیم و نتیجه آن را هم دیدیم که چه حق‌هایی توسط این شخص خورده و چه اشخاصی دل‌زده از ویکیفا شدند، این باید برایمان تجربه شود که کسی را زود پر و بال ندهیم بلکه همین پر و بال را به موقع به او بدهیم. از اشتباهات گذشته بایستی درس گرفت. آره...-- Sahand Ace ‏۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۳۴ (UTC)
موافق Benyamin-ln (بحث) ۱۱ خرداد ۱۳۹۸، ساعت ۲۰:۴۷ (ایران) ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۷ (UTC)
پاسخی که به سؤال پایین صفحه داده شد را قانع‌کننده نیافتم و ناچار از خط زدن رأی خودم هستم. یادآوری می‌کنم که احمد گرامی، در قعالیت‌های فنی و محتوایی بسیار خوب عمل می‌کند اما ورودش به ویکی‌بانی را مثبت نمی‌بینم. Benyamin-ln (بحث) ۱۷ خرداد ۱۳۹۸، ساعت ۱۶:۲۴ (ایران) ‏۷ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۵۴ (UTC)
 1. موافق Mardetanha (بحث) ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۲۷ (UTC)
 2. موافق با آرزوی موفقیت فرهنگ2016 (بحث) ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۰۰ (UTC)
 3. موافق با این که تعامل خاصی نداشتیم، اما نامتان را بسیار دیده‌ام و خیلی خوشحال شدم که اقدام کردید. با آرزوی موفقیت برای شما. -- کوروش/بحث ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۰۸ (UTC)
 4. موافق -- کامران اورفه (بحث) ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۳۱ (UTC)
 5. موافق. Hanooz ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۱۴ (UTC)
 6. موافق Salome_mi ✉️ ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۵۱ (UTC)
 7. موافق حضور ایشان در پروژه‌های محتوایی بسیار غنیمت است از این رو می‌خواستم با ویکی‌بانی‌شان مخالفت کنم اما چون دلیل خوبی نبود به توصیه بسنده می‌کنم و امیدوارم در صورت ویکی‌بان شدن انرژی و توان مفید فعلی در تولید محتوایشان کم نشود. به امید موفقیت. mOsior (بحث) ‏۱ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۴۰ (UTC)
 8. موافق از کمکهای محتوایی شما در مقالات هم ممنونم. ابوالقاسم رجبی (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۰۲ (UTC)
 9. موافق هم‌نظر با کاربر:MOSIOR هستم و نگران کاهش حضور ایشان در مسائل محتوایی؛ اما اعتمادم به ایشان باعث می‌شود که نظر موافق بدهم. — حجت/بحث ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۲۴ (UTC)
 10. موافق حتما، کی بهتر از ایشان؟! ؛) -- ImanFakhriTalk ImanFakhriTalk ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۳۰ (UTC)
 11. موافق AbDaryaee (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۳۲ (UTC)
 12. موافق ویکی‌پدیا به کاربران بیشتری چون شما نیاز دارد :) ‎محمدحسین ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۵۰ (UTC)
 13. موافق رضا خزایی (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۴:۴۵ (UTC)
 14. موافق ٪ مرتضا (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۲۹ (UTC)
 15. موافق چه درخواست مسرت بخشی، حیف که در سفر هستم و دسترسی به ویکی و اینترنت برایم به‌شدت محدود است وگرنه اولین نفر اعلام موافقت می‌کردم. چراکه حسن نیت و فایده شما برای ویکی عیان است. ویکی‌بانی در کنار شما قطعاً لذتِ دیگری برایم خواهد داشت که بی‌صبرانه منتظر آن هستنم :) با احترام و آرزوی موفقیت. Babooneh 🌼 ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۱۶ (UTC)
 16. موافق Wikimostafa (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۳۵ (UTC)
 17. موافق ‏▬ AnuJuno (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۴۹ (UTC)
 18. موافق ARASH PT  بحث  ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۱۳ (UTC)
 19. موافقFajr18 (بحث) ۱۲ خرداد ۱۳۹۸، ساعت ‏۱۰:۳۳ (UTC) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۳ (UTC)
 20. موافق ‍‍‍‍‍‏—NightD ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۴۸ (UTC)
 21. موافق ☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۲۱ (UTC)
 22. موافق --بزرگمهر (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۴۹ (UTC)
 23. موافق موفق باشید کوروش تهرانی (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۲۴ (UTC)
 24. موافق. با مهر و آرزوی کامیابی. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۱۸ (UTC)
 25. موافق گاهی اوقات دیده‌ام بحثها را بیش از آنچه لازم است پیگیری می‌کنند لکن به دلیل همین پیگیر بودنشان موافقم Mahdi Mousavi (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۳:۳۸ (UTC)
 26. موافق با آرزوی موفقیت.--عـموبـذ‍ر‍ی(☎) ‏۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۲۷ (UTC)
 27. موافق KOLI (گفتگو) ‏۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۲۸ (UTC)
 28. موافق از نظر بنده حساسیت مثال‌زدنی شما بر روی کیفیت محتوا نشانگر صلاحیت کامل برای ویکی‌بانی است. موفق و پیروز باشید. -- JeeputerTalk|Edits ‏۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۰۰ (UTC)
 29. موافق مسلط بر قوانین ویکی‌پدیا و فعالیت فوق‌العاده چه در زمینه محتوا و چه در زمینه گشت‌زنی. با آرزوی موفقیت و سلامتی.Telluride (بحث)  ‏۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۲۱ (UTC)
 30. موافق خوشحال میشوم که شما را هم در جمع ویکی بان ها مشاهده کنم. ارادتمندشما--Rab.mj79بحث ‏۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۱:۱۸ (UTC)
 31. موافق با آرزوی موفقیت — Mahdi 28 ‏۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۱۴ (UTC)
 32. موافق in fact ‏۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۲۶ (UTC)
 33. موافق Elajan (بحث) ‏۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۴۳ (UTC)
 34. موافق-- Sahand Ace ‏۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۲۷ (UTC)
 35. موافق با آرزوی سربلندی Gm110m (بحث) ‏۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۵۸ (UTC)
 36. موافق با آرزوی موفقیت و سربلندی جناب کاربر:Ahmad252؛ ارادتمند Javadteleschi (بحث) ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۳ (UTC)
 37. موافق از جهات مختلف می‌توانند کمک کنند. ‏ — Mensis Mirabilis (بحث) ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۳ (UTC)
 38. موافق HossN_15 (بحث) ‏۶ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۲۷ (UTC)
 39. موافق سلام بر دوستان، چندوقتی نبودم، شرمنده از احمد گرامی بابت تاخیر در نظر دادن، ایشان یکی از بهترین کاربران ویکی هستند و قطعا شایسته داشتن دسترسی‌های بالاتر هستند. با آرزوی موفقیت Behzad39 (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۲ (UTC)
 40. موافق با آرزوی پیروزی و بهروزی. — Hamid Hassani (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۴۱ (UTC)

مخالف

ممتنع

نظرات

 • @MOSIOR و Huji: سلام و سپاس بابت حسن نظرتان و حسن اعتمادتان. اتفاقاً پیش از درخواست برای دسترسی، در این مورد خوب فکر کردم که ببینم آیا بعدش هم روی محتوا فعال خواهم بود یا خیر. نتیجه‌ای که به آن رسیدم این بود که، حداقل به نظر خودم، این دو با هم تداخلی نخواهند داشت؛ یعنی وقتی حس‌وحال مقاله‌نویسی و پیدا کردن منابع و کارهای این‌چنینی باشد، مطمئناً هیچ‌چیز جای محتوا را نمی‌گیرد :) احمدگفتگو ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۳:۳۰ (UTC)
 • به نظر من جناب @Huji: نمونه فردی است که هرچه دسترسی بگیرد باز هم فعالیت محتوایی اش کم نمی شود:) ابوالقاسم رجبی (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۴۸ (UTC)
  @Rajabi.abolghasem: لطف دارید. — حجت/بحث ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۸ (UTC)
 • با آرزوی موفقیت های روزافزون برای جناب Ahmad252 ارادتمند Javadteleschi (بحث) ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۴۲ (UTC)
  @Javadteleschi: سلام. خیلی ممنون؛ امیدوارم شما هم موفق و مؤید باشید؛ البته فکر کنم یادتان رفت رأی موافق/مخالف/ممتنع هم بدهید :) (در یکی از بخش‌های بالا) احمدگفتگو ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۳۷ (UTC) @احمد ارادتمندم Javadteleschi (بحث) ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)

پرسش کامران آزاد

سلام، پرسشی از شما دارم. نظرتان دربارهٔ بندایش اخیر کاربر:‏Expectant of Light چیست؟ ممنونم. با مهر -- |کامران آزاد| ۱۵ خرداد ۱۳۹۸، ساعت ۲۳:۳۲ (ایران) ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۰۲ (UTC)

@Kamranazad: سلام. حقیقتش نمی‌توانم بدون فهم آنچه در میلینگ لیست گذشته بگویم؛ گاهی این گفت‌وگوهای ناپیدا مطالب مهمی در خود دارند. قضیه را هم دقیق بررسی نکرده‌ام و وقتم این روزها تنگ است. با این وجود، نظر کلی‌ام این است که شکایت وجهه‌های پنهان و پیدایی دارد که بر بنده مسجل نیست آیا در میلینگ لیست مطرح شده یا خیر؛ مثلاً زاپاسی که با رأی دو مدیر بسته شده و چنین مواردی. من فکر می‌کنم چون هنوز شکایت کاملاً بسته نشده و در بحث ایشان در جریان است، نتوانم از الآن نظر قطعی دربارهٔ بندایش بگویم. با ادامهٔ بحث، احتمالات زیادی دربارهٔ بندایش و این شکایت وجود دارد. احمدگفتگو ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۴۴ (UTC)
اول اینکه این شکایت بسته شده و کاربر:Expectant of Light سه ماه بسته شدند و اکنون هم اگر بنگرید، تهدید شده که دسترسیِ صفحهٔ بحثش هم بسته شود؛ بنابراین ماجرا خاتمه یافته است. دوم: من و شما به میلینگ‌لیست دسترسی نداریم، پس از محتوای آن باخبر نخواهیم شد. لطفاً موضوعِ شکایت را از روی مستنداتِ موجود ارزیابی کنید. با مهر -- |کامران آزاد| ۱۶ خرداد ۱۳۹۸، ساعت ۲۳:۴۵ (ایران) ‏۶ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۱۵ (UTC)
@Kamranazad: مقصود بنده از بسته، این بود که هنوز روند این پرونده ادامه دارد. به نظر شخصی من، ایشان حق دارند که نمونه/نمونه‌هایی از اخلال‌گری‌شان را ببینند و بررسی کنند؛ اگر هم یکی از مدیران وقتشان تنگ است، مدیر/مدیران دیگری که در میلینگ لیست به این نتیجه رسیده‌اند، می‌توانند در این زمینه توضیحی به کاربر بدهند تا هم موضوع برای ایشان روشن شود و هم اگر رفتار اخلال‌گرانه‌ای وجود داشته، سعی بر اصلاح باشد. با عرض عذرخواهی فراوان، من فقط توانستم از لحظهٔ بندایش را بخوانم و دو شکایت را (کامل) نخواندم؛ تا فردا هم بعید است بتوانم مشارکت فعالانه‌ای داشته باشم. احمدگفتگو ‏۷ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۱۲ (UTC)
ممنونم از پاسخ. من به نتیجه رسیدم. با مهر و آرزوی موفقیت -- |کامران آزاد| ۱۷ خرداد ۱۳۹۸، ساعت ۱۲:۴۷ (ایران) ‏۷ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۷ (UTC)