ویکی‌پدیا:درخواست برای دسترسی/ویکی‌بان/مهر آفرین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

اجماع برای ویکی‌بانی وجود ندارد. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۴۸ (UTC)

پایان نظرخواهی: ‏۲۳ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۴۷ (UTC)

مهر آفرین (بحثمشارکت‌هاانتقال‌هابسته شودبسته‌شدن‌هااختیاراتآمارآمار پیشرفته)

با عرض سلام واحترام خدمت همه ویرایشگران عزیز

بدین وسیله در خواست خود را برای دسترسی ویکی بان اعلام می نمایم. خواهشمندم صلاحیت اینجانب را بررسی و اعلام نظر فرمایید.

باتشکر مهر آفرین (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۴۷ (UTC)

موافق

 1. موافق خیلی عالی :)--‏ SunfyreT ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)
 2. موافق با آرزوی موفقیت.Elajanبحث ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۱۵ (UTC)
 3. موافق برخی از خنثی‌سازی‌های این کاربر را دیدم. به نظرم توانایی خوبی دارد. Europe V (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۱۶ (UTC)
 4. موافق با آرزوی موفقیت فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۴۱ (UTC)
 5. موافقانشالله موفق باشیدVivina3290 (بحث)
 6. موافق ویکیبانی دسترسی حساسی نیست، اگر تخلف کنند خلع ید می‌شوند، فقط بسیار زیاد در مورد قطع دسترسی ‌ها دقت کنند، معیارهای حذف سریع را نیز بدقت مطالعه کنند Mahdi Mousavi «بحث» ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۲۳ (UTC)
   نظر: با احترام به نظر شما، بنده این بیان‌تان در مورد دسترسی ویکی‌بانی را نمی‌پسندم. هر چند بنده رای مخالف دادم ولی به نظرم طرح موضوع خلع ید از ابتدای نظردهی صحیح نیست. بحث غیر حساس نشان‌دادن دسترسی هم استدلال درستی نیست. هر دسترسی حساسیت‌های خودش را دارد. تندرست باشید. USE2000F (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۳۴ (UTC)
   نظر: با احترام ، در رای گیری کاربری تازه‌کار، چه درمقام ویکی‌بان و چه به عنوان عضو هیئت نظارت، به خلع ید اندیشیدن توهین به جایگاه فعلی‌تان است. --زلفون بحث / ویرایشات ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۰۰ (UTC)--
 7. موافق ارادتمندشما--Rab.mj79بحث ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)
 8. موافق Mr Smt (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۵۷ (UTC)
 9. موافق با آرزوی موفقیت برای شما Behzad39 (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۳۷ (UTC)
 10. موافق پیروز باشید سینما بدون رنگ (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۴۰ (UTC)
 11. موافق قبل از رای دادنم، ویرایشهای شما را یک بررسی کلی کردم. کارتان بسیار خوب است خصوصاً در مبارزه با خرابکاریها فعال هستید. ضمن احترام به نظر دوستانی که رای مخالف دادند باید بگویم فاصله زمانی اخذ دسترسی گشت زن آنقدرها موضوع کلیدی ای نیست. چون ممکن است کاربری دسترسی گشت زن بگیرد اما عملکرد مفید وی اندک باشد و مثلاً طی یک سال ۵۰ تا ویرایش انجام دهد. اما بالعکس ممکن است کاربری که تازه یک یا دو ماه است این دسترسی را گرفته عملکرد کمی و کیفی قابل ملاحظه ای داشته باشد و در خصوص جناب مهرآفرین این موضوع صادق است و من در مجموع عملکرد ویرایشی ایشان را تحسین میکنم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.S@r@nami2020 (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۲۹ (UTC)
   نظر: با احترام، در پاسخ به رد نظراتتان تعداد گشت ایشان حدود ۵۰ گشت است [۱] --زلفون بحث / ویرایشات ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۲۸ (UTC)
 12. موافق Gharouni Talk ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۵۰ (UTC)
 13. موافق خیلی عالی. از دوستان دقیق و فعال هستند که در مبارزه با خرابکاری‌ها و همچنین انجام ویرایش‌های مفید در ویکی‌پدیا فارسی خوب عمل کرده‌‌اند. دلارام عطا ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۵۸ (UTC)
 14. موافق کاربری فعال و کوشا.--وحید (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۳۱ (UTC)
 15. موافق پیشرفت چشمگیری داشته اند و امیدوارم همچنان با شوق مضاعف این مسیر را ادامه دهند. ارادتمند. پدرامــگفتمان ‏۱۷ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)
  موافق نگهبان فعال MMe (بحث) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۰۴ (UTC)
  زیر سه ماه--آرتا SATO ‏۲۳ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۱۵ (UTC)
 16. موافق درود بر دوستان خوب! به امید موفقیت همراه با قاطعیت در ویکی‌بانی و در عین حال، مهربانی. موفق باشید. با مهر. Sayenevisande (بحث) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۱۸ (UTC)
 17. موافق با آرزوی موفقیت در همه امور زندگی، موافقم. رضا خزایی رامین (گفتگو)
 18. موافق با تشکر از زحمات شما. EmRNA ‏۲۰ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۵۴ (UTC)
 19. موافق ایشان بسیار سخت کوش و فعال هستند و بسیار مودب ، همانطور که جناب موسوی هم فرمودند ویکی بانی خیلی دسترسی عجیب و پیچیده ای نیست و در راستای فعالیت هایی هست که ایشان در این مدت هم به انجام آن مشغول بوده اند.از آنجا که قویا اعتقاد دارم دانشنامه نیاز به خونی تازه و نیروهای جدید و تازه نفس و ساعی دارد کاملا با ایشان موافقم.با احترام و مهر Nadervafaei (بحث) ‏۲۰ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۱۰ (UTC)
 20. موافق پیروز باشید. Crystal59 (بحث) ‏۲۰ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۵ (UTC)
 21. موافق با آرزوی موفقیت. ایشان بسیار مودب بوده و از جهت تجربه هم به نظرم تا مسئولیتی واگذار نشه توقع کسب تجربه هم نمیره. متولد بهار (بحث) ‏۲۰ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۳۲ (UTC)
 22. موافق پیروز باشید — Fajr18 (بحث) ۳۰ آبان ۱۳۹۹، ساعت ‏۲۱:۵۶ (UTC) ‏۲۰ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۵۶ (UTC)
 23. موافق با آرزوی موفقیت.--Spatia62 (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۲۶ (UTC)

مخالف

 1. مخالف هرچند به نگهبانان فعال بیشتری نیاز داریم ولی به نظر میرسه از تجربه کافی برای این دسترسی برخوردار نیستند و شاید بهتر باشه مدت بیشتری صبر کنند و ویرایش‌های بیشتری انجام دهند، با احترام 🌻Persia ☘ ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۱۳ (UTC)
  @Persia: سلام. بنظرم صبر بیشتر معیار دقیقی نیست چون نامزد در نگهبانی فعالیت کافی داشته و دسترسی های گشت خودکار و گشت زن هم دریافت کرده است. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۴۶ (UTC)
  @فرهنگ2016: معیار نه، دلیل ، چه مدت زمان از دسترسی گشت گرفتن ایشون گذشته؟ ایشون حتا برای درخواست دادن هم کم تجربه هستند! به هر حال اصراری برای متقاعد کردن سایر کاربران ندارمPersia ☘ ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۴۰ (UTC)
 2. مخالف مدت کوتاهی‌است دسترسی گشت‌زن دریافت کردند و بهتر است مدتی تجربه کسب نمایند. تندرست باشید. USE2000F (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۴ (UTC)
  @USE2000F: سلام. البته متن سیاست یک ماه را کافی دانسته است و بنظرم «مدتی» معیار دقیقی نیست چون اگر اجماع بر یک ماه بوده و شما می گویید مدتی طبعا درخواست کنندگان دچار سردرگمی خواهند شد و به طور عملی کاری از پیش نخواهد رفت و کمکی به امور ویکی نمی کند. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۰۲ (UTC)
  @فرهنگ2016: درود. درخواست‌شان طبق معیارهای تعریف شده در سیاست صحیح و بی عیب و نقص است. توضیح بنده عطف به برخورداری از تجربه لازم برای این دسترسی است که مدت‌زمان در کسب آن مفید فایده است. تندرست باشید. USE2000F (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۵۸ (UTC)
 3. مخالف حتماً بعد از کسب تجربهٔ بیشتر. با درود و احترام Atheist (بحث) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۳۲ (UTC)
 4. مخالف درود. ضمن قدردانی از مشارکت‌های مفید کاربر، به‌دنبال پرسش و پاسخ زیر و بررسی مشارکت‌هایشان، این دسترسی نیازمند تسلط نسبی به سیاست‌ها و رهنمودها و کسب تجربهٔ بیشتر است. با سپاس ArefKabi (بحث) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۵۷ (UTC)
 5. مخالف ضمن تشکر از زحماتشان در زمینهٔ نگهبانی از سامانه، که تا به اینجا هم حسن نیت و قابلیت یادگیری خود را به‌خوبی نشان داده‌اند، هنوز نسبت به تسلط ایشان بر برخی سیاست‌های مهم مطمئن نیستم. مثلاً مشارکت‌هایشان در نبح اکثراً شامل استدلال‌های نامناسب است. همچنین این مقاله که به نبح بردند هم به‌دلیل نبود ادعای باورپذیر اهمیت می‌توانست نامزد حذف سریع شود. توصیه من این است که کاربر گرامی ابتدا وپ:بان را مطالعه کنند و خود را با سیاست‌های مرتبط با اختیارات ویکی‌بانی مانند وپ:محس بیشتر آشنا کنند. ویکی‌فا به ویکی‌بان‌های بیشتر نیاز دارد، اما لازم است که ویکی‌بان‌ها به‌خوبی با اختیارات خود و ابزارهایی که به آن دسترسی دارند آشنا باشند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۲۰ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۴۶ (UTC)
 6. مخالف با تشکر از نگهبانی‌های ایشان؛ دسترسی ویکیبانی حساسیت‌های خاص خودش را دارد و صرفا با چند خنثی‌سازی نباید تصمیم گرفت. دقبقا جناب کعبی نکاتی را در پرسش‌ها عرض کردند که بنده هم میخواستم اشاره کنم. با توجه به اینکه ایشان هنوز مسلط به سیاست‌ها نیست و همچنین تسلط فنی آنچنانی هم ندارند بهتر است برای این دسترسی عجله نکنند. مثلا اینجا ایشان صفحه را تغییر مسیر نادرست داد و بعد از تغییر مسیر بنده دوباره تغییر داد ویژه:تفاوت/28259733. ضمن اینکه برچسب‌های ویرایش عمده و در دست ساخت باید برای مدت محدودی در مقالات باشند (در مقالات ساخت ایشان).☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۲۱ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۱۱ (UTC)
 7. مخالف. هم‌نظر با جناب کعبی، فکر می‌کنم ۶ ماه تا ۱ سالی تجربه بیشتر لازم دارند که در کارنامهٔ خود داشته باشند. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۲۱ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۰۴ (UTC)
 8. مخالف با تشکر از فعالیت‌های نه چندان طولانی‌شان در مقام نگهبان. با توجه به پرسش عنوان شده در اینجا و بررسی عملکرد ایشان، کاملا مشخص است که نیاز به تجربه و تسلط بیشتر دارند. --زلفون بحث / ویرایشات ‏۲۱ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۵۳ (UTC)
 9. مخالف گرچه ایشان نگهبان فعالی‌ست اما تجربه بیشتری نیاز دارند تا با دیدی بهتر و کامل‌تر این مسئولیت را بپذیرند. Massol1360 (گفتگو) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۲۶ (UTC)
 10. مخالف با مخالفان موافق هستم که تجربه خیلی مهم است و دانستن دقیق قوانین الزامی است. الان مدیر و ویکی‌بان به اندازه کافی وجود داره. فقط در نظارت بر پروژه‌ها مخصوصا نظرخواهی توجه بیشتر شود تا کسی نتواند به راحتی به کاربران توهین کند و رسیدگی نشود.--جیرجیرک (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۶ (UTC)
 11. مخالف ممنون از تلاش و زحماتشون، با دیدن مجموعه فعالیت‌هاشون بنظرم بهتره مدت بیشتری برای کسب این دسترسی تجربه بیندوزند. --N.Iran.S (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۲۳ (UTC)

ممتنع

ممتنع من کنش مهرآفرین برای درخواست ویکی‌بانی را تحسین می‌کنم. هرچند در شرایط ویکی‌پدیا:ویکی‌بان#شرایط_ویکی‌بان آمده‌است: «اربران گشت‌زن دارای بالای ۳۰۰۰ ویرایش که در ماهِ منتهی به نامزدی‌شان حداقل ۱۰۰ ویرایش انجام داده‌اند و مدت ۱ ماه از زمان اعطای دسترسی گشت به آنها گذشته باشد، می‌توانند برای این دسترسی نامزد شوند.» این شرایط حداقی است کفایت دسترسی ویکی‌بانی را نمی‌دهد اما از سویی دیگر هم با ایده این انشاء ویکی‌پدیا:پیر پیر است اگرچه شیر بود تدوین کاربر:4nn1l2 موافق هستم. به دلیل این تعارض و عدم جمع‌بندی شخصی، رای ممتنع می‌دهم. امید که برآیند نهایی انتخاب مهرآفرین باشد. نسیان ‏۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۲۲ (UTC)

نظرات

پرسش‌ها

سلام و درود، ضمن قدردانی از مشارکت‌هایتان در دانشنامه و مقالات خوبی که ایجاد کرده‌اید، از آنجا که بنده چندین سال است به عنوان ویکی‌بان در خدمت دانشنامه هستم این دسترسی به نوبه خود در بخش محتوایی دانشنامه نقش حساسی دارد. از تشخیص حذف سریع یا برداشتن برچسب‌ها از مقالات به لحاظ محتوایی و موضوعات مشابه و … نظر به اهمیت موضوع چند پرسش دارم:

مقاله‌های ۱، ۲ و ۳ چندین ماه است ایجاد شده ولی هنوز بالای آنها برچسب در دست ویرایش دارد، مشخص نیست کار ویرایش آنها باقی‌مانده یا برچسب‌ها به اشتباه باقی‌مانده‌است.

همچنین برخی از مقالات شما نیز دارای اشکالات شیوه‌نامه‌ای است ازعبارات گسترده انگلیسی در متن، ویکی‌سازی نشده یا دارای برچسب رها شده‌است. چند نمونه: ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷ و …

بنده هم مثل شما در اوایل کارم اشکالاتی مشابه داشتم به همین دلیل تسلط به شیوه‌نامه و رعایت آن در ویرایش‌ها را برای دسترسی ویکی‌بانی ضروری می‌دانم. موفقیت هر چه بیشتر را برایتان آرزومندم. باسپاس ArefKabi (بحث) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۰۷ (UTC)

@ArefKabi:
ضمن عرض سلام واحترام وسپاس از بررسی‌های مسئولانه شما، موارد زیر را به استحضار می‌رساند:
۱- مقاله‌های مورد اشاره تان:
۱، ۲ و ۳ همان‌طور که فرموده‌اید کار ترجمه شان به پایان نرسیده و به همین دلیل هنوز برچسب از روی آن‌ها برداشته نشده‌است.
۲- چنانچه خود اشاره فرموده‌اید، بعضی از مقالات مذکور مربوط به شروع کار اینجانب بوده‌است و قاعدتاً ایراداتی دارد.
حتما تا به حال اشتباهاتی داشته‌ام وقطعا در آینده هم مصون از اشتباه نخواهم بود. به قول بزرگی: «کسی اشتباه نمی‌کند که کار نمی‌کند»

امیدوارم با راهنمایی پیشکسوتانی همچون جنابعالی، بتوانم حضور مفید تری برای ارتقای دانشنامه داشته باشم. با تشکر مهر آفرین (بحث) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۵۳ (UTC)

‎درود، با تشکر از پاسخ‌های شما، بحث اشتباهات نیست. قبل از شما بنده اشتباهاتی داشته و دارم. بحث اشراف نسبی به شیوه‌نامه و سیاست‌ها و رهنمودهاست که پاسخ‌های شما قانع‌کننده نیست. سه مقاله‌ای که پیوند داده شده جزو آخرین مقاله‌های ایجاد شده توسط شماست. برچسبی که به‌کار برده‌اید توضیح مشخص دارد و برای چند ساعت یا چند روز است. مقاله ایستگاه هارسیموس کوو‎ با برچسب ویرایش عمده از سه ماه پیش ویرایش نشده‌است و مقاله آبشویی (کشاورزی) ۳۴ روز از آخرین ویرایش شما می‌گذرد. باقی‌ماندن برچسب و رهاشدن مقاله با اشکالات خلاف رهنمودها و شیوه‌نامه است. با سپاس ArefKabi (بحث) ‏۱۷ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۶ (UTC)
@ArefKabi: اگر کسی خارج از ویکی‌پدیا بیاید و این بخش را مطالعه کند حتی درصدی شک نخواهد کرد که به کاربران حقوق پرداخت می‌شود تا مقاله بنویسند! دوست گرامی ممکن است کاربر تا نقطه B بتواند مقاله را پیش ببرد شما چرا مابقی راه را نرفته‌اید؟ این روش مناسبی برای طرح مسئله نیست و کاربر را نسبت به ادامه فعالیت در ویکی دلسرد می‌کنید. مهرآفرین درخواست دسترسی ویکی‌بانی داده‌است. در این چهارچوب آیا از نظر شما شخص مفیدی است یا خیر؟ می‌خواهید بگویید بحث آشنایی با رهنمودهاست؟ گسترش مقالات هیچ ارتباطی با سیاست‌های ویکی‌پدیا در خصوص ویکی‌بانی و… ندارد. MΣYSAM بحث ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۲۳ (UTC)
@Meysam: سلام، همان‌طور که پیش از این تأکید کردم از مشارکت خوب کاربر تقدیر شده‌است. نداشتن دسترسی ویکی‌بانی یا هر دسترسی دیگر مانعی برای ادامه فعالیت کاربر و هیچ کاربری نیست و لذا موضوع دلسردی از ادامه فعالیت مفهومی ندارد. به‌نظر می‌رسد از توضیحات بنده برداشتی اشتباه نمودید. گسترش مقالات نه ملاکی برای ویکی‌بانی است و نه هیچ دسترسی دیگر. آنچه طی پرسش از کاربر پاسخ گرفتم، تسلط نسبی بر سیاست‌ها و شیوه‌نامه است. رها کردن مقاله‌ها با برچسب‌های در دست گسترش به مدت چندین ماه یا چند هفته نیز مشمول همان است. همچنان امیدوارم شاهد ادامه فعالیت‌های خوب کاربر باشیم. با سپاس ArefKabi (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۵۶ (UTC)
@ArefKabi: لحن پرس‌وجو خیلی مهم است. چرا شما درخواست ویکی‌بانی دادید؟ از هر کس این سؤال را بپرسید در پاسخ خواهد گفت نیت خیر داشته. تمام کاربران ایراد دارند بعضی کمتر بعضی بیشتر. با کمال احترام بنده سبک پرسشگری شما را مناسب نمی‌دانم. پیروز باشید -- MΣYSAM بحث ‏۲۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۵۷ (UTC)
@Meysam: گرامی، سلام. با احترام کامل به نظر شما، لطفاً ویژه تفاوت ویرایش بنده را که از کاربر چنین پرسشی کرده باشم در اینجا پیوند دهید. بنده در مشارکت‌ها و بحث و گفتگو با سایر کاربران همواره حداکثر تعامل و حسن نیت را دارم. با سپاس ArefKabi (بحث) ‏۲۳ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۴ (UTC)