مهرزاد خلیلیان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
مهرزاد خلیلیان
زادروز ۲۸ مرداد ۱۳۴۰ (سن: ۵۷ سال)
اصفهان، ایران
ملیت ایران ایرانی
پیشه مدیریت
نقش‌های برجسته مدیرعامل سپاهان اصفهان
مدیرکل اسبق تربیت بدنی استان اصفهان
ریاست پیشین فدراسیون پزشکی ورزشی ایران
دبیرکل سابق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان

دکتر مهرزاد خلیلیان (زادهٔ ۲۸ مرداد ۱۳۴۰ در اصفهان) از مدیران ورزش اهل ایران است. او در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان انتخاب شد و تا ۷ مرداد ۱۳۹۴ مدیرعاملی این باشگاه را بر عهده داشت.[۱] وی دهمین مدیرعامل تاریخ باشگاه سپاهان نیز محسوب می‌شود. در دوران مدیریت او، تیم فوتبال سپاهان به مقام قهرمانی در لیگ برتر ۹۴-۱۳۹۳ دست یافت.

خلیلیان سابقه هفت سال حضور به عنوان مدیرکل تربیت بدنی استان اصفهان از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۱، ریاست فدراسیون پزشکی ورزشی کشور از سال ۱۳۸۱ الی ۱۳۸۶ و همچنین دبیرکلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ را در کارنامه کاری و اجرایی خود دارد.

از دیگر سوابق وی می‌توان به مشاور ورزشی شهرداری اصفهان، مسئول تربیت بدنی سپاه منطقه دو، دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ ایران، عضویت در کمیته اداری اقتصادی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا)، انتخاب به عنوان مدیر نمونه ورزشی کشور در سه دوره، حضور در عرصه دفاع مقدس و عملیات‌هایی همچون رمضان، والفجر و فاو، پزشک ورزشی و مدرس دانشگاه اشاره کرد.

خلیلیان از قهرمانان ملی شنای کشور می‌باشد که در سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۶۰ در این رشته به عناوین متعدد قهرمانی دست یافته است. ترجمه کتاب ورزش در آب از آثار وی می‌باشد.

وی در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۳ به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت شنای استان اصفهان نیز انتخاب شد.[۲]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیشین:
محمد ترابیان
مدیرعامل سپاهان اصفهان
۱۳۹۲-۱۳۹۴
پسین:
اصغر باقریان