مجله بهداشت و حقوق بشر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مجله بهداشت و حقوق بشر  
کوته‌نوشت (سازمان بین‌المللی استانداردسازی)بهداشت و حقوق بشر
رشتهبهداشت عمومی، حقوق بشر
زبانانگلیسی
سردبیرپال فارمر
مشخصات ناشر
ناشرانتشارات دانشگاه هاروارد (ایالات متحده آمریکا)
تاریخچهٔ انتشار۱۹۹۴
بسامدسالانه
طبقه‌بندی
شاپا۱۰۷۹–۰۹۶۹ (چاپی)
۲۱۵۰–۴۱۱۳ (الکترونیکی)
ال‌سی‌سی‌ان۹۴۶۴۸۷۲۳
شمارهٔ اُسی‌ال‌سی۲۴۳۵۶۳۲۰۲
پیوندها

مجله بهداشت و حقوق بشر (انگلیسی: Health and Human Rights) یک مجله بهداشت عمومی داوری همتا است که هر شش ماه یکبار منتشر می‌شود.[۱]

شروع به نشر[ویرایش]

این مجله در سال ۱۹۹۴ راه‌اندازی شد. مجله سلامت و حقوق بشر مفهوم حقوق بشر و عدالت اجتماعی در رابطه با سلامت را پوشش می‌دهد. سردبیر اصلی، «جاناتان من» بود، ولی در سال ۱۹۹۷ «صوفیا گراسکین» جای او را گرفت. از سال ۲۰۰۷، این مجله توسط «پال فارمر» ویرایش می‌شود. همچنین از سال ۲۰۱۳ انتشارات دانشگاه هاروارد نشر مجله سلامت و حقوق بشر را به عهده گرفت.

مجله اینترنتی[ویرایش]

این مجله از تابستان سال ۲۰۰۸ به یک نشریه اینترنتی دسترسی آزاد تغییر شکل داد و شامل دو بخش می‌باشد: «مفاهیم قطعی» و «بهداشت و حقوق بشر در عمل». اولین بخش بر پایه‌های مفهومی و چالش‌های گفتمان حقوق و اقدامات مربوط به سلامت تمرکز دارد، در حالیکه بخش دوم تشویق و ترویج نظرات جدید در این حوزه است که کار نوآورانه گروه‌ها و افرادی که به صورت مستقیم درگیر مبارزات حقوق بشر در خصوص بهداشت هستند را برجسته می‌کند.[۲]

منابع[ویرایش]

  1. "FXB Center for Health and Human Rights, Harvard University Press Partner on Health and Human Rights: An International Journal". Harvardfxbcenter.org. Archived from the original on 17 March 2018. Retrieved 2013-07-01.
  2. "FXB Center for Health and Human Rights | Harvard School of Public Health | Harvard University". Harvardfxbcenter.org. Archived from the original on 14 March 2017. Retrieved 2012-11-01.

پیوند به بیرون[ویرایش]