گروه مجلات همشهری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از مجلات همشهری)
پرش به: ناوبری، جستجو

گروه مجلات همشهری، موسسه‌ای رسانه‌ای وابسته به شرکت همشهری متعلق به شهرداری تهران است. این مؤسسه رسانه‌ای ناشر ۱۹ مجله و یک وبگاه اینترنتی[۱] است. مدیر گروه مجلات همشهری محمد مشاری است. پیش از این علی قنواتی و سید مجید حسینی مدیریت این گروه را بر هعده داشتند. هر مجله دارای سردبیر و هیئت تحریریه مستقل است.

تاریخچه[ویرایش]

تا قبل از سال ۱۳۸۷ مؤسسه همشهری غیر از روزنامه همشهری هفته‌نامه‌هایی چون همشهری جوان و همشهری خانواده را به عنوان مجلات مستقل منتشر می‌کرد. از این سال، مؤسسه تصمیم گرفت بر اساس طرحی که توسط علی قنواتی ارایه شد، انتشار بیش از ده مجله جدید را در دستور کار خود قرار دهد و به این وسیله گروه مجلات همشهری پایه‌گذاری شد.

سرعت آماده‌سازی این مجلات و گرفتن مجوزها با هم متفاوت بود و به همین دلیل شروع به کار آنها با یکدیگر تفاوت داشت. همشهری علمی با خرید امتیاز مجله دانستنی‌ها و با این نام کار خود را آغاز کرد. همچنین همشهری تماشاگر (ورزشی)، همشهری ۲۴ (سینما تلویزیون) و همشهری بچه‌ها در دور بعدی منتشر شدند.

مجید حسینی با تیمی متشکل از: حسین معززی نیا (مشاور)، علیرضا میرزامصطفی (مشاور)، حمیدرضا ابک (مشاور)، محمدرضارجبی شکیب (مشاور)، فرید مرتضوی (معاون)، امیرحسین مهدوی (مشاور) به گروه مجلات همشهری وارد شد و طرح راه‌اندازی مجلات را ادامه داد که از این دوره با عنوان دوره رشد کمّی گروه مجلات نام برده می‌شود.

در ادامه، اختلافات مهدی ذاکری مدیرعامل مؤسسه همشهری با سیدمجید حسینی منجر به حذف حسینی شد و پس از آن محمد مشاری مدیر گروه مجلات همشهری گردید.

هفته نامه‌ها[ویرایش]

 1. همشهری جوان
 2. همشهری سرنخ
 3. همشهری تماشاگر
 4. همشهری تندرستی

دوهفته نامه‌ها[ویرایش]

 1. دانستنیها
 2. همشهری بچه‌ها

ماه‌نامه‌ها[ویرایش]

 1. همشهری ماه
 2. همشهری دیپلماتیک
 3. همشهری سرزمین من
 4. همشهری آیه
 5. همشهری داستان
 6. همشهری پایداری
 7. همشهری دیجیتال
 8. همشهری ۲۴
 9. همشهری آشپزی مثبت
 10. همشهری معماری
 11. همشهری اقتصاد

دو ماهنامه‌ها[ویرایش]

 1. همشهری الف

فصلنامه‌ها[ویرایش]

 1. خردنامه همشهری

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

 1. [hamshahrimags.com گروه مجلات همشهری]