لمونی اسنیکت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
لمونی اسنیکت
Lemony.jpg

Signature
Lemony snicket signature.svg|frameless|upright=1]]
زادروز 9 اسفند ۱۳۴۸
فرانسه
ملیت فرانسوی
نام‌های دیگر دنیل هندلر
سال‌های فعالیت ۱۹۹۹ - ۲۰۰۹
مذهب يهودی
همسر بئاتريس دينومان يا ليزا براون
فرزندان اتو هندلر
والدین جاکوب اسنيکت يا لوئيس هندلر ،سندرا هندلر


لمونی اسنیکت (به انگلیسی: Lemony Snicket) نام مستعاری است که توسط دنیل هندلر نویسندهٔ مجموعه داستان‌های معروف ماجراهای بچه‌های بدشانس به‌کار می‌رود.

لمونی اسنیکت کیست؟[ویرایش]

درباره لمونی اسنیکت این را باید گفت که هیچ جا نمی‌شود چیزی درباره او یافت بجز خود کتابها و البته سایتش که آدرسش را در آخر این مطلب مشاهده می کنید. این سایت به زبان انگلیسی نوشته شده و هیچ وبلاگ یا سایت دیگری دربارهٔ او خبری نمی‌دهند. تنها اخباری که طی سالهای جدید درباره او منتشر شده در کتابش مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس در صفحات آخر یافت می‌شود که آن‌ها هم چیز زیادی درباره او نشان نمی‌دهند.

بسیاری از خواننده‌های کتاب اسنیکت، خبرهای مربوط به او و تحقیقاتش را باور می‌کنند.اما بسیاری او را بک شخصیت دروغین می‌دانند.[۱]

داستان بئاتریس[ویرایش]

طی کتابهای متمادی از ماجراهای بچه‌های بدشانس که اسنیکت تمامی کتابها را به زنی به نام بئاتریستقدیم کرده و هر دفعه پیغام عشق الودی برای او گذاشته میفهمیم که او عاشق زنی است. در کتاب شروع ناگوار اسنیکت به کلمه مردهاشاره می‌کند و ما از همان ابتدا می‌فهمیم که عشق او مرده‌است. اما چرا معلوم نیست.

در فصل چهارم کتاب زندگی نامه تائید نشده که اسنیکت برای شناختن بهتر خود به مردم لقب‌های مختلفی بر روی خود میگذارد می‌توان به چیزهایی در مورد بئاتریس مرموز پی برد.

۱-لمونی اسنیکت:داستان یک مرد یک زن و یک سازمان

۲-لمونی اسنیکت:داستان یک مرد و یک زن و چند کبریت

۳-لمونی اسنیکت:داستان یک مرد و یک زن و یک مرد دیگر

- شماره یک بیان می‌کند که این دو عضو سازمانی بودند(که به وی اف دی) اشاره می‌کند.

- بعدی بیان می‌کند که داستان آنها سرانجام به چند کبریت منجر می‌شود. یعنی بئاتریس بر اثر آتشسوزی مرده‌است.

- آخری بیان می‌کند پای مرد دیگری نیز در میان است که معلوم نیست موفق شده یا نه.

بالاخرهمیفهمیم بئاتریس کیست. هر چند این را هم با حدس میفهمیم. بئاتریس به احتمال زیاد مادر بودلرهای یتیم می‌باشد و آتشسوزی خانه بئاتریس همان آتش سوزی بودلر است. آن مرد دیگر نیز پدر آنها برتراند بودلر می‌باشد که چون در مقاله‌ای از روزنامه پانکتلیو این خبر اعلام شده که کلیه آتشسوزی‌های اخیر تقصیر لمونی اسنیکت است با مادر بودلرها ازدواج می‌کند. بئاتریس تا ابد در خاطر لمونی اسنیکت ماند و لحظه‌ای فراموش نشد. حتی در کتاب زندگی نامه تایید نشده هم عکسی از مردی در بالای قبری بی نام و نشان ایستاده‌است.

ماجرای پراسپرو[ویرایش]

در مقاله‌ای در کتاب زندگی نامه تایید نشده مقاله‌ای با این عنوان میبینیم: کشتی پیش از مورد حرکت کرد که حاوی گزارش‌هایی از کشتی پراسپرو است که به جای ساعت هشت ساعت پنج حرکت کرده‌است.(سه ساعت زودتر) در نامه‌ای از کاپیتان شام که بیان می‌کند اسنیکت برای فرار از کشور در هر زمانی که خواست می‌تواند وارد کشتی شود این احتمال می‌رود که اسنیکت سر ساعت ۵ وارد کشتی شده کشتی همان زمان رفته‌است.

کتابها[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • کتاب‌های لمونی اسنیکت

جستارهای وابسته[ویرایش]