لمونی اسنیکت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
لمونی اسنیکت
Lemony.jpg
زادهٔ۹ اسفند ۱۳۴۸
فرانسه
ملیتفرانسوی
سال‌های فعالیت۱۹۹۹–۲۰۰۹
مذهبیهودی
همسر(ها)بئاتریس بودلر یا لیزا براون
فرزنداناتو هندلر
والدینجاکوب اسنیکت یا لوئیس هندلر، سندرا هندلر

لمونی اسنیکت (به انگلیسی: Lemony Snicket) نام مستعاری است که توسط دنیل هندلر نویسندهٔ مجموعه داستان‌های معروف ماجراهای بچه‌های بدشانس به‌کار می‌رود.

لمونی اسنیکت کیست؟[ویرایش]

دربارهٔ لمونی اسنیکت این را باید گفت که هیچ جا نمی‌شود چیزی دربارهٔ او یافت بجز خود کتاب‌ها و البته سایتش که آدرسش را در آخر این مطلب مشاهده می‌کنید. این سایت به زبان انگلیسی نوشته شده و هیچ وبلاگ یا سایت دیگری دربارهٔ او خبری نمی‌دهند. تنها اخباری که طی سال‌های جدید دربارهٔ او منتشر شده در کتابش مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس در صفحات آخر یافت می‌شود که آن‌ها هم چیز زیادی دربارهٔ او نشان نمی‌دهند.

بسیاری از خواننده‌های کتاب اسنیکت، خبرهای مربوط به او و تحقیقاتش را باور می‌کنند. اما بسیاری او را بک شخصیت دروغین می‌دانند.[۱]

داستان بئاتریس[ویرایش]

طی کتاب‌های متمادی از ماجراهای بچه‌های بدشانس که اسنیکت تمامی کتاب‌ها را به زنی به نام بئاتریستقدیم کرده و هر دفعه پیغام عشق آلودی برای او گذاشته می‌فهمیم که او عاشق زنی است. در کتاب ماجرا هایناگوار اسنیکت به کلمه مردهاشاره می‌کند و ما از همان ابتدا می‌فهمیم که عشق او مرده‌است که کنت الاف (شخصیت منفی داستان) او را در یک مهمانی در یکی از قرارگاه های مخفی ، او را از بالکن قرارگاه هل داده است.

در فصل چهارم کتاب زندگی‌نامه تأیید نشده که اسنیکت برای شناختن بهتر خود به مردم لقب‌های مختلفی بر روی خود می‌گذارد می‌توان به چیزهایی در مورد بئاتریس مرموز پی برد.

  1. لمونی اسنیکت:داستان یک مرد یک زن و یک سازمان
  2. لمونی اسنیکت:داستان یک مرد و یک زن و چند کبریت
  3. لمونی اسنیکت:داستان یک مرد و یک زن و یک مرد دیگر

- شماره یک بیان می‌کند که این دو عضو سازمانی بودند (که به وی اف دی) اشاره می‌کند.

- بعدی بیان می‌کند که داستان آنها سرانجام به چند کبریت منجر می‌شود. یعنی بئاتریس بر اثر آتشسوزی مرده‌است.

- آخری بیان می‌کند پای مرد دیگری نیز در میان است که معلوم نیست موفق شده یا نه.

بالاخرهمی‌فهمیم بئاتریس کیست. هر چند این را هم با حدس می‌فهمیم. بئاتریس به احتمال زیاد مادر بودلرهای یتیم می‌باشد و آتش‌سوزی خانه بئاتریس همان آتش‌سوزی بودلر است. آن مرد دیگر نیز پدر آنها برتراند بودلر می‌باشد که چون در مقاله‌ای از روزنامه پانکتلیو این خبر اعلام شده که کلیه آتشسوزی‌های اخیر تقصیر لمونی اسنیکت است با مادر بودلرها ازدواج می‌کند. بئاتریس تا ابد در خاطر لمونی اسنیکت ماند و لحظه‌ای فراموش نشد. حتی در کتاب زندگی‌نامه تأیید نشده هم عکسی از مردی در بالای قبری بی‌نام و نشان ایستاده‌است.

ماجرای پراسپرو[ویرایش]

در مقاله‌ای در کتاب زندگی‌نامه تأیید نشده مقاله‌ای با این عنوان می‌بینیم: کشتی پیش از مورد حرکت کرد که حاوی گزارش‌هایی از کشتی پراسپرو است که به جای ساعت هشت ساعت پنج حرکت کرده‌است. (سه ساعت زودتر) در نامه‌ای از کاپیتان شام که بیان می‌کند اسنیکت برای فرار از کشور در هر زمانی که خواست می‌تواند وارد کشتی شود این احتمال می‌رود که اسنیکت سر ساعت ۵ وارد کشتی شده کشتی همان زمان رفته‌است.

کتابها[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • کتاب‌های لمونی اسنیکت

جستارهای وابسته[ویرایش]