فهرست شخصیت‌های مجموعه دکستر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

مجموعه تلویزیونی دکستر بازیگران و شخصیتهای فراوانی داشت

شخصیت اصلی[ویرایش]

دکستر مورگان[ویرایش]

مایکل سی هال در نقش دکستر مورگان نقش اصلی سریال حضور دارد. سه بازیگر دیگر، کودکی، نوجوانی و جوانی دکستر را بازی می کنند. او فرزند خوانده هری مورگان، یکی از پلیس‌های شهر میامی بوده است، تحت نظر پدرش که متوجه روحیه جنایتکارانه دکستر شده، چگونگی به قتل رساندن قاتلین گریخته از دست پلیس و پنهان کردن و از بین بردن شواهد جرم را می آموزد. دکستر یک متخصص شواهد قانونی و تشخیص آثار خون است که در بخش جنایی پلیس شهری میامی به کار مشغول است. او تحت پوشش این شغل قاتلین گریخته از دست پلیس را شناسایی کرده، ربوده، و با مراسم خاصی به قتل می‌رساند.

بازیگران اصلی[ویرایش]

دبرا مورگان[ویرایش]

جنیفر کارپنتربازیگر اصلی نقش دبرا مورگان خواهر دکستر در این مجموعه بوده است. او که آرزو دارد همچون پدرش پلیس موفقی باشد، درگیری‌های فراوانی دارد. از سویی دکستر به او اعتماد دارد. دو بازیگر دیگر جوانی و نوجوانی دبرا مورگان را بازی کرده اند.

ریتا[ویرایش]

ریتا مورگان همسر دکستر که البته در قسمت‌های ابتدایی نقش نامزد او را ایفا می‌کند. دکستر سعی می‌کند در رابطه با او طوری رفتار کند که عادی به نظر برسد .

کامیلا[ویرایش]

مسئول پرونده‌ها در واحد پلیس که در آستانه بازنشستگی قرار دارد. او با پدر دکستر هم همکار بوده و پروندهٔ قتل مادر دکستر را از بین برده است.

ماریا لاگوئرتا[ویرایش]

رییس بخشی از پلیس که دکستر در آن فعالیت می‌کند. او از دبرا خوشش نمی‌آید و دبرا حس می‌کند او باعث عدم پیشرفت شغلی‌اش می شود.

کدی و استور[ویرایش]

فرزندان ریتا که از همسر قبلی و معتادش دارد . دو کودک که در فصل‌های سریال رشد می کنند و به نوجوانی می‌رسند.

جیمز دوکس[ویرایش]

پلیس سیاه‌پوست همکار دکستر. تنها کسی که به دکستر علاقه‌ای ندارد و به رفتار او مشکوک است . اریک کینگ در نقش جیمز نقش آفرینی می‌کند.

آنجل باتیستا[ویرایش]

یکی از پلیس‌های همکار دکستر. او مردی است که اخیراً روابطش را با همسرش بهم‌زده ولی همچنان او را دوست دارد. آنجل به دکستر هم علاقه زیادی دارد و در بسیاری مسائل از او مشورت میگیرد. دیوید زایس در این نقش ظاهر شده است.

بازیگران فصل اول[ویرایش]

امت مریدان[ویرایش]

روانپزشکی که به دکستر کمک می‌کند شخصیت خود را بهتر بشناسد. اما خود او چند زن را مجبور به خود کشی کرده است و سرانجام توسط دکستر به قتل می رسد.

برایان موسر[ویرایش]

قاتل اصلی که به قاتل کامیون یخچال‌دار معروف است. او در ابتدا در قامت یک پزشک دیده می‌شود و سپس با دبرا، خواهر دکستر رابطه برقرار می‌کند. هنگامی که قصد قتل دبرا را دارد، دکستر سر می رسد.

نیل پری[ویرایش]

یک مرد عصبی و روانی که در ابتدا به عنوان قاتل اصلی به او مظنون می شوند. او نگهبان محلی است که قاتل کامیون یخچال‌دار در ابتدا از آن به عنوان محل جنایات خود بهره می‌برده است.

پل بنت[ویرایش]

همسر سابق ریتا و کسی که به ریتا تجاوز می کرده و در زندگی ریتا مشکلات فراوانی پیش آورده است. او که از زندان بازگشته سعی می‌کند با تحت تاثیر قرار دادن بچه‌ها ریتا را تحت فشار قرار دهد.

تونی توچی[ویرایش]

نگهبان یک سالن اسکیت. او اولین مظنون قتلهای سریالی است

کارلوس گوئرو[ویرایش]

یکی از بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر در میامی. جیمز دواک قصد دارد به نحوی او را به دام بیندازد.

جرج و والری کاستلو[ویرایش]

زوجی که در کار قاچاق انسان هستند و افرادی که نتوانند به آنها پول کافی دهند را به قتل می رسانند. سرانجام توسط دکستر به قتل می رسند. قتل آنها توسط قاتل کامیون یخچالی و اسکار دیده می شود.

اسکار[ویرایش]

اولین شاهد دکستر که کودکی هفت ساله است. دکستر همه وسایل خود را از بین میبرد و با صحنه سازی جرج کاستلو را قاتل و فراری جلوه می‌دهد.

بازیگران فصل دوم[ویرایش]

چینو کوچولو[ویرایش]

یک قاچاقچی مواد مخدر و اولین قربانی او که موفق به فرار می شود. کزیختن او برای دکسترد مسئله ساز می‌شود اما سرانجام او را می یابد و می کشد.

گابریل[ویرایش]

نویسنده داستان مورکان و دوست پسر ریتا در فصل دوم

امی پاسکال[ویرایش]

به جای ماریا مدتی مسئول واحد تحقیقات پلیسی می‌شود اما روابط خانوادگی اش باعث عدم تعادل روحی او می شود. در نهایت می بینیم روابط خانوادگی توطئه ای از سوی ماریا بوده.

راگر هیک[ویرایش]

ماشین فروشی که به خاطر پول دست به قتل زنان می زده. دکستر از او یک خودرو می خرد و او را به قتل می رساند.

سانتوز جیمنز[ویرایش]

یکی از سه نفر قاتلینی که در کودکی دکستر مارد او را به قتل رسانده است. دکستر یک بار به سراغ او می رود اما او را ضعیف و ناتوان می بیند. اما بعد که با توطئه لیلا او به سراغ دکستر می رود، دکستر او را می یابد و به قتل می رساند.

لیلا[ویرایش]

دکستر که مجبور شده خود را معتاد معرفی کند به یک کمپ ترک اعتیاد می رود. لیلا را در آنجا ملاقات می‌کند. کم کم لیلا شیفته دکستر می‌شود و دکستر هم به خاطر لیلا از ریتا جدا می شود. وقتی دکستر پی به ماهیت لیلا می برد سعی می‌کند او را حذف کند.

خوان رینِز[ویرایش]

جاکشی که یکی از فاحشه‌های خود را به قتل رسانده است و دکستر او را در جوانی به قتل می رساند. دکستر در آینده متوجه می‌شود که پدرش به خاطر این حادثه خودکشی کرده است.

کورتیس بارنز[ویرایش]

افسر ارتش آمریکا که همسرش را کشته است و توسط جیمز دوکس به قتل می رسد.

فرانک لاندی[ویرایش]

پلیس اف بی آی که برای پیدا کردن قاتل به این پرونده اضافه می شود.

کن اولسون[ویرایش]

مردی که مدعی است قصاب لنگرگاه است. سر انجام دکستر او را می کشد.

بازیگران فصل سوم[ویرایش]

میگل پرادو[ویرایش]

معاون دادستان منطقه که در گذشته با ماریا لاگوئرتا هم سروسری داشته است. بعد از اینکه متوجه میشود که دکستر، فردی به نام فریبو را که مظنون به قتل برادرش است کشته است تصمیم میگیرد با دکستر همدست شده و افرادی را که نمی‌پسندد به قتل برساند.

رامون پرادو[ویرایش]

برادر میگل پرادو که با درجه ستوان در حوزه کلانتری خدمت می‌کرد.

الن وولف[ویرایش]

الن وولف وکیل مدافع اصلی‌ترین رقیب میگل پرادو بشمار می‌رفت. درحالیکه الن اعتقاد داشت که میگل با پیچاندن قوانین، افراد بیگناه را روانه زندان می‌کند میگل هم اعتقاد داشت که الن به گناهکاران کمک می‌کند تا آزاد شوند.

بازیگران فصل چهارم[ویرایش]