شمال به خاطر می‌سپارد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
«شمال به خاطر می‌سپارد»
قسمت بازی تاج‌وتخت
شمارهٔ قسمتفصل ۲
قسمت ۱
کارگردانآلن تیلور
نویسنده
موسیقیرامین جوادی
فیلم‌بردارکرامر مورگنتاو
تدوینFrances Parker
تاریخ پخش اصلی۱ آوریل ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-04-۰۱)
مدت۵۳ دقیقه
بازیگر(های) مهمان
گاه‌نگاری قسمت
قبلی →
«آتش و خون»
← بعدی
«The Night Lands»
Game of Thrones (season 2)
فهرست قسمت‌های List of Game of Thrones episodes

«شمال به خاطر می‌سپارد» اولین قسمت از فصل دوم سریال بازی تاج و تخت است که اولین بار در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۱۲، توسط تهیه‌کنندگان این سریال دیوید بنیووف و دی. بی. وایس نویسندگی و توسط آلن تیلور کارگردانی شد.

داستان[ویرایش]

برخلاف میل ملکه سرسی و پادشاه جافری تیریون لنیستر به دستور پدرش، تایوین لنیستر، به مقام مشاور اعظم شاه منسوب می‌شود. در دراگون استون، استنیس براتیون، برادر شاه قبل، رابرت براتیون، اعلام تبعیت از خدای نور می‌کند و با ارسال نامه به تمام لردهای وستروس ادعای پادشاهی هفت اقلیم را می‌کند. همچنین او مسئله حرام‌زاده بودن جافری را هم به همه اطلاع می‌دهد. جافری در دستوری اجازه کشتن همه فرزندان حرام‌زاده رابرت براتیون را صادر می‌کند که از بین آنها تنها یکی به نام گندری، که در آهنگری کار می‌کرد، می‌تواند به همراه آریا از مقر پادشاهی فرار کند.

پس از سه پیروزی پادشاه راب در جنگ او به لنیسترها درخواست صلح در ازای به رسمیت شناختن استقلال شمال و برگرداندن سانسا استارک به خانواده اش را می‌دهد. راب همیچنین تیان گریجوی را برای قانع کردن پدرش، بیلون گریجوی، برای حمایت از راب و مادرش، کتلین استارک، را برای قانع کردن رنلی براتیون، که کوچکترین برادر رابرت است و او نیز ادعای پادشاهی دارد، به همین منظور می‌فرستد. در شمال دیوار نیز نگهبانان شب سرپناهی میابند که کلبهٔ کرستر است.

تولید[ویرایش]

نویسندگی[ویرایش]

این قسمت توسط تهیه‌کنندگان دیوید بنیوف و DB ویس و براساس اثر اصلی جورج آر آر مارتین نوشته شده‌است.

منابع[ویرایش]