سید محمد سادات ابراهیمی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

سید محمد سادات ابراهیمی زادهٔ ۱۳۵۰ ه‍.ش) در شهرستان شوشتر می‌باشد.

ایشان نمایندهٔ نمایندهٔ ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی در حوزهٔ نمایندگی شهرستان‌های شوشتر و گتوند بوده‌است. ایشان در مجلس هشتم و نهم شورای اسلامی به دلیل شایستگی‌های خود توانست به عنوان دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و همچنین عضو هیئت رئیسهٔ فراکسیون محیط زیست از حوزهٔ انتخابیهٔ شهرستان‌های شوشتر و گتوند در استان خوزستان بوده‌است.

تحصیلات[ویرایش]

سادات ابراهیمی دارای تحصیلات دانشگاهی با عنوان کارشناسی ارشد تاریخ اسلام می‌باشد و همچنین دارای مدرک تحصیلی در سطوح عالیه حوزوی می‌باشد.

مواضع سیاسی[ویرایش]

وی از جمله معدود نمایندگانی بوده‌است که در زمان ریاست جمهوری "محمود احمدی نژاد" انتقادات تندی به دولت ایشان در حوزهٔ سیاسی، فرهنگی واقتصادی داشته‌است.

همچنین وی از پیشگامان حمایت از مذاکرات هسته ای و برجام بوده‌است و همواره به تیم هسته ای مواضع حمایتی داشته‌است.[1]

همچنین سادات ابراهیمی به صورت مستقل در انتخابات هشتمین، نهمین و دهمین دورهٔ مجلس شورای اسلامی شرکت نمود و حاضر به قرارگرفتن در لیست هیچ جناح سیاسی نشد.

حال و حاضرایشان[ویرایش]

سید محمد سادات ابراهیمی هم‌اکنون به عنوان مشاور تقنین معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و همچنین مشاور امور مجلس در ادارهٔ کل بانک کشاورزی می‌باشد.

فعالیت‌های قبل از نمایندگی ایشان[ویرایش]

ایشان قبل از نمایندگی مردم در ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی به عنوان ریاست عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان شوشتر و همچنین مدیریت حوزهٔ علمیه واحد شوشتر را در کارنامهٔ خود دارد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

[1]http://www.tabnak.ir/fa/news/293303