سید سعید حیدری طیب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از سیدسعید حیدری طیب)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سیدسعید حیدری طیب
شناسنامه
نام کامل سید سعید حیدری طیب
معروف به حاجی سعید
زادروز ۲۵ شهریور ۱۳۴۹
زادگاه کرمانشاه، ایران
همسر(ان) لیلا قره باغستانی (متوفی)
تحصیلات فوق لیسانس حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه[۱]
دین اسلام
اطلاعات سیاسی
سمت عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی
سمت‌های پیشین رئیس شعبه ۱۱۱ دادگاه عمومی جزایی کرمانشاه
فعالیت‌ها نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی

معرفی[ویرایش]

سیدسعید حیدری طیب نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ کرمانشاه در استان کرمانشاه است.[۲]

انتخابات مجلس[ویرایش]

در ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ با ۱۱۸ هزار و ۶۴۴ رأی (نفر دوم) به مجلس راه یافت، و اکنون نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی می‌باشد.

دوران قضاوت[ویرایش]

به گفته وی: بهترین خاطرات وی از دستگاه قضایی مربوط به دورانی می‌باشد که به عنوان بازپرس مشغول به کار بوده که آن را دوران طلایی خدمت خویش می‌داند.

رد صلاحیت[ویرایش]

نکته بارز در خصوص حیدری طیب رد صلاحیت وی در انتخابات مجلس نهم بود، که گفته می‌شود به دلیل برخوردهایی که در دستگاه قضایی خصوصاً دوران بازپرسی در شهر کرمانشاه با عوامل اداره اطلاعات کرمانشاه داشته بود عامل اصلی رد صلاحیت وی بوده‌است نکته‌ای که حیدری طیب در سایت شخصی خود در قسمت زندگی‌نامه هم به آن اشاره نموده است با این مظنون که (با اشخاصی برخورد نمودم که خود را فراتر از قانون می‌دیدند) گفته می‌شود آیت‌الله ممدوحی که از نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری با وساطتی که نزد آقای جنتی دبیر شورای نگهبان نموده بود تأیید صلاحیت ایشان را گرفت.

طرح نظارت بر شنود مکالمات[ویرایش]

حیدری طیب در راستای محدود نمودن وزارت اطلاعات طرحی را در مجلس ارائه نمود که طی آن‌ها مجلس بر شنود مکالماتی که از سوی این وزارتخانه انجام می‌شود با توجه به حق قانونی نمایندگان نظارت کند این طرح از سوی افرادی همچون احمد توکلی، علی مطهری و ... مورد استقبال قرار گرفته‌است.

جهت گیری‌های سیاسی[ویرایش]

وی به صورت مستقل به انتخابات ورود پیدا کرده هر چند که گرایش اصولگرایانه دارد. حیدری طیب در انتخابات ۸۸ از احمدی‌نژاد و در ۹۲ از قالیباف حمایت نمود و از حامیان سرسخت بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت روحانی می‌باشد بیان می‌شود اگر نطق حیدری طیب در دفاع از زنگنه انجام نمی‌شد نبود شاید وی هم‌اکنون وزیر نبود.

فوت همسر[ویرایش]

یک ماه پس از ورود به مجلس همسرش در سانحه تصادف در محور کرمانشاه به تهران دچار حادثه شد. پس از واژگون شدن خودرو شخصی، همسر این نماینده به کما رفت و بعد از مدتی از دنیا رفت.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «جدول مدارک تحصیلی و سوابق اجرایی اعضای ۱۴ کمیسیون مجلس نهم». خبرگزاری فارس. دریافت‌شده در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۳.
  2. «نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی». وبگاه مجلس شورای اسلامی. دریافت‌شده در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۳.