ریک استیوز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

ریچارد ریک استیوز (به انگلیسی: Rick Steves) یک مستند ساز آمریکایی است

مستند سازی[ویرایش]

برنامه استیوز با عنوان «Rick Steves’ Europe» که حاصل سفرهای وی به شهرهای مختلف دنیاست از جمله برنامه‌های پرطرفدار در شبکه PBS محسوب می‌شود. عصر ایران- ریک استیوز مجری شبکه تلویزیونی PBS آمریکا اسفندماه ماه سال گذشته جهت تهیه یک مستند گردشگری برای شبکه متبوع خود به ایران سفر کرد.

استیوز یکی از قسمت‌های سری جدید برنامه جهانگردی خود با عنوان « Rick Steves’ Europe» را به ایران و آشنایی با مردم این کشور اختصاص داده است.

استیوز به همین منظور به مدت ۱۰ روز در ایران اقامت گزید و در این مدت ضمن مصاحبه با عامه مردم به تهیه عکس و فیلم از نقاط دیدنی و گردشگری ایران پرداخت.

این مجری آمریکایی می‌گوید: " ایران، شگفت انگیزترین و جذاب ترین کشوری بوده که تاکنون از آن دیدن کرده‌ام."

براساس این گزارش قرار است قسمت مربوط به معرفی ایران و جاذبه‌های گردشگری ایران در ماه ژانویه از شبکه PBS پخش شود.

برنامه استیوز با عنوان «Rick Steves’ Europe» که حاصل سفرهای وی به شهرهای مختلف دنیاست از جمله برنامه‌های پرطرفدار در شبکه PBS محسوب می‌شود.

ریک استیوز در ایران[ویرایش]

ریک استیوز در سفرهای خود به خاورمیانه از کشور ایران نیز دیدن نمود و مستندی از ایران تهیه کرد که هم اکنون در یوتیوب به طور رایگان می‌شود تماشا کرد. او به تهران، اصفهان، و شیراز سفر نمود.او همچنین از ایران به عنوان "زیباترین کشور خاورمیانه" اشاره کرد.طبق صحبت‌های او در کنفرانس پس از سفرش در آمریکا ۱۲ روز در تهران بوده است، وی همچنین از ترافیک عجیب و سنگین تهران یاد می‌کرد.

منابع[ویرایش]