جایزه بزرگ مکزیک ۱۹۶۳

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
جایزه بزرگ مکزیک ۱۹۶۳
مسابقه ۹ از ۱۰ مسابقه در مسابقات فرمول یک فصل ۱۹۶۳
 →راند پیشینراند بعدی← 
جزئیات مسابقه
تاریخ ۲۰ اکتبر ۱۹۶۳ (۱۹۶۳-۱۰-۲۰)
مکان ماگدالنا میکزوکا، مکزیکو سیتی، مکزیک
مسیر محل دائمی مسابقات
طول مسیر ۵٫۰۰۰ کیلومتر (۳٫۱۰۷ مایل)
مسافت ۶۵ دور، ۳۲۵٫۰۰۰ کیلومتر (۲۰۱٫۹۴۶ مایل)
آب و هوا پوشیده از ابر، خشک
پول پوزیشن
راننده لوتوس-کلیمکس
زمان ۱:۵۸٫۸
سریع‌ترین دور
راننده بریتانیا جیم کلارک لوتوس-کلیمکس
زمان ۱:۵۸٫۱
سکو
اول لوتوس-کلیمکس
دوم برابام-کلیمکس
سوم بی‌آرام

جایزه بزرگ مکزیک ۱۹۶۳ (انگلیسی: ‎1963 Mexican Grand Prix‎) یک مسابقهٔ موتوری در رشتهٔ اتومبیل‌رانی فرمول یک بود که در تاریخ ۲۰ اکتبر ۱۹۶۳ در ماگدالنا میکزوکا واقع در مکزیکو سیتی، مکزیک برگزار شد. این گراند پری در میان ۱۰ گراند پری در فصل ۱۹۶۳، مسابقهٔ شمارهٔ ۹ بود.

در این مسابقه که در ۶۵ دور و به مسافت ۳۲۵٫۰۰۰ کیلومتر (۲۰۱٫۹۴۶ مایل) برگزار شد، پول پوزیشن توسط جیم کلارک کسب شد و سریع‌ترین زمان برای طی یک دور پیست که برابر با ۱:۵۸٫۱ بود نیز توسط جیم کلارک به ثبت رسید.

جیم کلارک از تیم لوتوس-کلیمکس، جک برابام از تیم برابام-کلیمکس و ریچی گینتر از تیم بی‌آرام به‌ترتیب مقام‌های اول تا سوم مسابقه را کسب کردند.

جایزه بزرگ مکزیک 1963 یک مسابقه موتوری فرمول یک بود که در Ciudad Deportiva Magdalena Mixhuca در مکزیکوسیتی در 27 اکتبر 1963 برگزار شد. این مسابقه نهم از 10 در مسابقات قهرمانی جهانی رانندگان 1963 و در جام بین المللی 1963 برای سازندگان فرمول یک بود. جیم کلارک از موقعیت قطبی بر مسابقه مسلط شد، زمانی که 1.7 ثانیه سریعتر از هر کس دیگری بود. مکزیک یکی از موفق ترین سالن های او به حساب می آمد. سریع ترین دور او در مسابقه، زمان قطب او را 0.7 ثانیه تحت الشعاع قرار داد، و او تمام میدان را به جز دوم و سوم پشت سر خود دور زد. او در نهایت در کارنامه خود در فرمول یک در مجموع پنج پوزیشن قطبی، چهار سریعترین دور و سه پیروزی در محل مسابقه به دست آورد. این همچنین ششمین برد، ششمین دور سریع او و ششمین پوزیشن قطبی او از 9 مسابقه ای بود که در سال 1963 انجام شد. این همچنین تنها جایزه بزرگ قهرمانی جهان بود که در آن ماشینی با شماره 13 مسابقه داد تا اینکه پاستور مالدونادو این شماره را به عنوان شماره مسابقه دائمی خود در سال 2014 انتخاب کرد.

رده‌بندی قهرمانی پس از مسابقه[ویرایش]

یادداشت
  • تنها پنج جایگاه نخست از هر رده‌بندی نمایش داده شده‌است.

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ "Mexico 1963 - Championship • STATS F1". www.statsf1.com. Retrieved 19 March 2019.
مسابقهٔ قبلی:
جایزه بزرگ ایالات متحده ۱۹۶۳
مسابقات قهرمانی جهان فرمول یک
فصل ۱۹۶۳
مسابقهٔ بعدی:
جایزه بزرگ آفریقای جنوبی ۱۹۶۳
مسابقهٔ قبلی:
جایزه بزرگ مکزیک ۱۹۶۲
جایزه بزرگ مکزیک مسابقهٔ بعدی:
جایزه بزرگ مکزیک ۱۹۶۴