پرش به محتوا

تولید قهوه در اندونزی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
برشته کردن قهوه در توکو آروما، باندونگ، اندونزی

تولید قهوه در اندونزی (انگلیسی: Coffee production in Indonesia)، اندونزی در سال ۲۰۱۴ چهارمین تولید کنندهٔ بزرگ قهوه در دنیا بود.[۱] در اوایل دوران هند شرقی هلند، اواخر دههٔ ۱۶۰۰ و اوایل دههٔ ۱۷۰۰، کشت قهوه در اندونزی شروع شد و نقش مهمی در شکوفایی کشور ایفاء کرد. اندونزی از لحاظ جغرافیایی و آب و هوا، برای کاشت و تولید محصول قهوه مناسب است، نزدیکی به خط استوا، به همراه مناطق کوهستانی متعدد در جزایر اصلی، خرداقلیم‌های مناسبی را برای کشت و تولید قهوه به وجود آورده است.

اندونزی در سال ۲۰۱۷، حدود ۶۶۰٬۰۰۰ تن قهوه تولید کرد.[۱] تخمین زده می‌شود که از مجموع محصول تولید شده در سال مالی ۲۰۱۳–۲۰۱۴، ۱۵۴٬۸۰۰ تن برای مصرف داخل در نظر گرفته شده بود.[۲] در بخش صادرات قهوه، ۲۵ درصد از نوع عربیکا و مابقی از نوع روبوستا است.[۳] به‌طور کلی، انواع قهوه عربیکا محصول اندونزی حاوی اسیدیته کم و بافت و تن واری قوی است، که باعث می‌شود برای ترکیب با قهوه‌های حاوی اسیدیته بالا، تولید آمریکای مرکزی و شرق آفریقا، بسیار مناسب باشد.

پانویس

[ویرایش]

منابع

[ویرایش]
  1. ۱٫۰ ۱٫۱ http://www.ico.org/prices/po-production.pdf [نشانی وب عریان]
  2. USDA GAIN (2014). Indonesia Coffee Annual 2014, Global Agricultural Information Network (GAIN), USDA Foreign Agricultural Service. Available at: http://gain.fas.usda.gov/Recent%20GAIN%20Publications/Coffee%20Annual_Jakarta_Indonesia_5-14-2014.pdf بایگانی‌شده در ۲۰۱۵-۱۲-۰۸ توسط Wayback Machine
  3. "Trade Statistics". Ico.org. Retrieved 2008-08-07.

پیوند به بیرون

[ویرایش]