توطئه‌آمیز (مجموعه‌فیلم)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از توطئه‌آمیز (سری فیلم))
پرش به ناوبری پرش به جستجو
توطئه‌آمیز
Insidious film series logo.jpg
کارگردان جیمز ون (۱۲)
لی ونل (۳)
تهیه‌کننده جیسون بلوم (۱۳)
استیون اشنایدر (1)
اورن پلی (۱۳)
جیمز ون (۳)
نویسنده لی ونل (۱-۳)
بازیگران لین شی (۱-۳)
پاتریک ویلسون (۱-۲)
رز بیرن (۱-۲)
درموت مالرونی (۳)
استفانی اسکات (۱)
تای سیمپکینز (۱-۲)
استیون کالتر (۲-۳)
باربارا هرشی (1-۲)
لی ونل (۱-۳)
آنگوس سمپسون (۱-۳)
موسیقی جوزف بشاره (۱۳)
فیلم‌برداری دیوید ام بروور (1)
جان آر. لئونتی (۱-۲)
برایان پیرسون (۳)
تاریخ (های) انتشار
۲۰۱۱ – کنون
کشور ایالات متحده
زبان انگلیسی
بودجه مجموع (۴ فیلم):
۲۶٫۵ میلیون دلار
گیشه مجموع (۴ فیلم):
۱۸۹'۲۷۸'۵۳۶ میلیون دلار

توطئه‌آمیز یک سری از فیلم‌های ترسناک محصول کشور آمریکاست، که شامل چهار فیلم، توطئه‌آمیز (۲۰۱۱)، توطئه‌آمیز: فصل ۲ (۲۰۱۳)، توطئه‌آمیز: فصل ۳ (۲۰۱۵) و توطئه‌آمیز: آخرین کلید (۲۰۱۸) است. بیشترین میزان فروش گیشه مربوط به فیلم توطئه‌آمیز: آخرین کلید بافروش ۱۶۷ میلیون دلاری می باشد. داستان دو فیلم اول مربوط به یک زن و شوهر است که فرزندشان به طرز مرموزی وارد کما می‌شود، و خانه آنها مورد حمله ارواح اهریمنی که از جسم فرزندشان برای ورود به دنیا استفاده می‌کنند، قرار می‌گیرد و فیلم سوم، یک پیش‌درآمدی بر داستان دو فیلم نخست است. دو فیلم اول توسط جیمز ون کارگردانی شده‌است، در حالی که سومین فیلم توسط لی ونل کاگردانی شده، فیلم چهارم به کارگردانی آدام روبیتل به روی پرده سینما رفت، اما جیمز ون در هر سه فیلم به عنوان فیلم‌نامه‌نویس حضور داشته‌است، قسمت چهارم فیلم به نویسندگی لی ونل نوشته شده‌است، این فیلم در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۸ اکران شد.

فیلم‌ها[ویرایش]

توطئه‌آمیز[ویرایش]

توطئه‌آمیز (به انگلیسی: Insidious) یک فیلم ترسناک آمریکایی است که در سال ۲۰۱۰ به کارگردانی جیمز ون، و توسط لی ونل نوشته شده، و با بازی پاتریک ویلسون، رز بیرن و باربارا هرشی است. این اولین قسمت در سری فیلم‌های توطئه‌آمیز می‌باشد. داستان یک زن و شوهر است که پسرشان بدون توضیح وارد کما می‌شود و ارواحی هستند که می‌خواهند از یک بعد دیگری از جهان وارد دنیا شوند و زندگی خود را پس بگیرند و یک بار دیگر زندگی کنند. این فیلم در سینما در تاریخ ۱ آوریل سال ۲۰۱۱ منتشر شد و اولین اکران FilmDistrict بود. عاقبت ادامه‌ای این فیلم با عنوان توطئه‌آمیز: فصل ۲، در ۱۳ سپتامبر سال ۲۰۱۳، با جیمز ون به عنوان کارگردان بازگشت.

توطئه‌آمیز: قسمت ۲[ویرایش]

توطئه‌آمیز: قسمت ۲ (به انگلیسی: Insidious: Chapter 2) یک فیلم ترسناک آمریکایی به کارگردانی جیمز ون و نویسندگی لی ونل است، که به عنوان دومین قسمت از سری فیلم‌های توطئه‌آمیز به‌شمار می‌رود و دنباله‌ای بر قسمت نخست است. ستاره‌های فیلم پاتریک ویلسون و رز بایرن به عنوان نقش‌های جاش و رنای لامبرت، زن و شوهری که به دنبال کشف راز خانه‌شان هستند. توطئه‌آمیز: فصل ۲ در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۳ اکران شد.

توطئه‌آمیز: قسمت ۳[ویرایش]

توطئه‌آمیز: قسمت ۳ (به انگلیسی: Insidious: Chapter 3) یک فیلم ترسناک آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی لی ونل است که به عنوان اولین کارگردانی وی به حساب می‌آید. این سومین قسمت در سری فیلم‌های توطئه‌آمیز به‌شمار می‌رود که پیش‌درآمدی بر دو قسمت اول است. در این فیلم بازیگرانی همچون درموت مالرونی، استفانی اسکات، آنگوس سمپسون، لی ونل، هیلی کییوکو و لین شی ایفای نقش می‌کنند. توطئه‌آمیز: فصل ۳ در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۵ اکران شده‌است.

توطئه‌آمیز: قسمت ۴[ویرایش]

توطئه‌آمیز: فصل ۴ (به انگلیسی: Insidious: Chapter 4) یک فیلم ترسناک آمریکایی به کارگردانی آدام روبیتل است.

بازیگران[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]