تریلی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

تریلی یکی از وسایل نقلیه تجاری جاده‌ای است که ترکیب یک کشنده با تریلر حامل محموله متصل به انتهای آن می‌باشد. برخلاف کامیون، تریلر متصل شده به کشنده توسط یک گیره بکسل، قابل جدا شدن می‌باشد که از اینرو، با توجه به ابعاد مختلف تریلرها، طول تریلی‌ها می‌تواند مقادیر مختلفی را اختیار کند.

استاندارد ابعاد و وزن تریلی‌ها در نقاط مختلف جهان، از ضوابط و مقادیر مدونی پیروی می‌کند به طوری که در قاره اروپا، حداکثر وزن یک تریلی می‌بایستی به ۴۰ تن محدود شود و طول آن کمتر از ۱۹ متر باشد. در ایالات متحده آمریکا، با توجه به امکان یدک کشیدن چندین تریلر توسط کامیون کشنده، محدودیت طولی توسط دولت فدرال تدوین نشده ولی بر اساس قوانین داخلی ایالت‌ها، حداکثر وزن تریلی‌ها از ۳۶ تا ۷۸ تن متغیر است. در استرالیا، حداکثر طول تریلی‌ها یه ۲۶ و وزن‌ها به ۶۲/۵ تن محدود شده‌است.

تریلی یخچال‌دار[ویرایش]

یک تریلر یخچال‌دار به عنوان ریفر نیز شناخته می‌شود. این نوع تریلرها دارای سیستم خنک‌کننده و تهویه هستند. آنها برای حمل و نقل غذاهای منجمد، گل‌ها، داروها و هر چیزی که در طول حمل و نقل به دمای سرد نیاز دارد، استفاده می‌شود. یک ریفر دارای یک کندانسور، اواپراتور و کمپرسور در داخل ظرف بسته خود است. حداکثر بارگذاری آن حدود ۴۵۰۰۰ پوند است. در واقع این مدل تریلر یخچال دار نوعی تریلر با دمای کنترل شده‌است. معمولاً برای حمل و نقل محصولات سرد یا یخ زده استفاده می‌شود. صرف نظر از اندازه بار یا نوع محموله ای که باید حمل کنید.[۱]

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Semi-trailer truck," Wikipedia, The Free Encyclopedia, https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Semi-trailer_truck&oldid=1130963617 (accessed January 29, 2023).

  1. باغشنی، فاطمه (۲۰۲۲-۱۰-۰۶). «انواع تریلی چیست؟ بررسی کاربرد و ظرفیت تریلی ها». بازرگانی اجاقی. دریافت‌شده در ۲۰۲۳-۰۲-۲۰.