بحث الگو:سازمان‌های کرد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
 
این الگو عضو ویکی‌پروژه‌های زیر است

با توجه به بدون پاسخ ماندن این سؤال، در صورت نداشتن پاسخ قانع‌کننده توسط دیگر کاربران در عرض مدتی این صفحه را به نام پیشین برخواهم گرداند.--محک (گپ) ‏۲۵ ژانویهٔ ۲۰۱۳، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)

آخر آوردن نام ملی گرا بر سر تمامی احزاب کرد ظلمی ست آشکار در حق همه شان. در بین اینها از احزاب شبه طالبان تا سوپردموکرات،از چپ وفادار به آرمانهای لنین و مائو تا لبیرال متجدد وجود دارد. اینها در بین بعثیان و القاعده و عثمانی گیر افتادند.فقط برای حفظ حیات و دفاع از موجودیتشان مبارزه می کنند نه ناسیونالیسم کرد.آخر با چه معیاری می شود جنبش آینده کرد را به ناسیونالیسم منتسب کرد. تیراژه (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۳، ساعت ۱۳:۴۲ (UTC)
این مثالی که آوردید در الگوی انگلیسی وجود نداشت و من بعدها (بدون توجه به آنکه گروه ملی‌گرا نیست) آن را افزودم. حال به اشتباهم پی بردم که نباید می‌افزاییدمش، زیرا ناسیونالیست نبود و این الگو مخصوص ملی‌گرایان است. ولی بقیه احزاب (که در الگوی انگلیسی هستند) همگی ناسیونالیست بودنشان در صفحاتشان در همان ویکی مذکور ذکر شده و این که شما گفتید "چه معیاری" پاسخش همین است که این الگو از آنجا سرچشمه (منبع) می‌گیرد. محک (گپ) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۳، ساعت ۰۸:۴۰ (UTC)
خب اون هم اشکال دارد. در پژاک افرادی از استان لرستان وجود دارند. در پ ک ک ،تعدادی از ترکهای علوی عضو هستند. این ملی گرایی را کنار نام سازمانهای کرد آوردن به قدری غلیظ است که اگر فرد نا آشنایی این را ببیند خیال می کند همه اینها به مانند هیتلر و حزب نازی هستند. تیراژه (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۳، ساعت ۱۱:۴۶ (UTC)
این سخن که در صفحه بحث اگو در ویکی انگلیسی است منظور بنده را به بهترین نحو می رساند: ?How can we say that communist parties, socialists parties are nationalists تیراژه (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۳، ساعت ۱۱:۵۲ (UTC)
فکر کنم این جمله را تا به حال چندین بار تکرار کردم. پاسخ دادن به سوالات شما به عهده من نیست. من به عنوان یک ویکی‌پدین موظفم از منابعم تبعیت کنم. منبع چنین می‌گوید و همیشه حق با منبع است. اگر برای موردی از احزاب موجود مدرکی معتبرتر از من دارید که نشان دهد ناسیونالیست نیست، می‌توانید با آوردن منبعتان آن گزینه را از الگو حذف کنید و این کار را حتی در ویکی‌انگلیسی هم انجام دهید. در غیر این صورت بایستی تابع مأخذ ِاین الگو باشیم. این که پژاک ملی‌گراست یا نه را من و شما تعیین نکردیم و نمی‌کنیم. این کار منابع ماست، ما باید از آن‌ها در ویکی تبعیت یابیم. اگر فکر می‌کنید پژاک یا هر حزب دیگری ملی‌گرا نیست؛ ابتدا در اینجا در جعبه اطلاعات (همنانطور که دیدید روبروی Ideology نوشته است Kurdish nationalism) و یا متن اثبات کنید که پژاک چنین نیست. سپس به این صفحه رفته و دلیل حذف نام پژاک از الگو را بیان کنید و در آخر نام پژاک را از الگوی انگلیسی و سپس فارسی حذف کنید. در غیر این صورت هر کاری بکنید از نظر بنده خلاف قانون و به نوعی دور زدن آن است. محک (گپ) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۳، ساعت ۱۴:۲۸ (UTC)

ویکی‌پدیای انگلیسی، مخصوصا در مورد موضوعی مرتبط با ایران، منبع معتبری نیست. در انگلیسی انتقال دادم، مخالفید در آنجا بحث کنید. در ضمن بار دیگر این‌گونه سخن برانید («لااقل اگر می‌خواهید در همه چیز دخالت کنید، مواظب باشید که آسمان و زمین را بهم نریزید.») مرخصی فرستاده خواهید شد. :)امیرΣυζήτηση ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۳، ساعت ۰۷:۱۶ (UTC)