بحث الگو:رزیدنت ایول

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
 
این الگو عضو ویکی‌پروژه‌های زیر است

دوست عزیز عنوان رزیدنت اویل درست تر است زیرا در ایران و در تمامی فروشگاه‌ها و وبلاگ‌ها و سایت‌های بازی در ایران از عنوان رزیدنت اویل استفاده می‌شود و این نام برای خواننده آشنا تر است. من شخصا مقاله‌های رزیدنت اویل را تکمیل خواهم کرد. این تخصص من است و در Residentevil.wikia نویسنده و در سایت رسمی رزیدنت اویل در ایران نویسنده هستم. پس این بخش را به شکل کامل به من بسپارید. پس دیگر خواهشا عنوان رزیدنت اویل را به رزیدنت ایول تغییر ندهید.

با سپاس movyn (بحث) ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۵۲ (UTC)

تلفظ Evil[ویرایش]

@ماني،‏ Markman Darkman،‏ Movyn،‏ Mehdi و Sunfyre: سلام. شما این صفحه یا صفحه‌های مرتبط را ساخته یا انتقال داده‌اید. تلفظ رایج «ایول» است یا «اویل»؟ Saeidpourbabak (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۷ (UTC)

درود. درست انگلیسی‌اش رزیدنت ایوِل است. اِویل اشتباه بسیاری از ایرانی‌ها در تلفظ این کلمه است. بشنوید مانی (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۴۵ (UTC)
  • سلام، موافق با نظر کاربر مانی هستم. اگر اشتباه نکنم در گذشته یک بحث در مورد عنوان این مجموعه انجام شده بود که نام آن ایول باشد. از لحاظ شنیداری در بین مردم اویل رایج است، من فکر کنم دلیلش تلفظ سختتر ایوِل نسبت به اِویل است، به نظر من اینگونه رواج درست نیست، اگر این چنین باشد مقالات مشابهی زیادی هم وجود دارند مانند مجموعه بازی تِکِن که در ایران تِیکِن رواج دارد. با تشکر از دوستان. Markman (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۰۷ (UTC)
درود @Saeidpourbabak: . تلفظ رایج را بهتر است از گوگل بپرسیم / احتمالا تلفظ صحیح را هم بهتر است باز از گوگل پرسید. —ماوین/بحث ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۲۳ (UTC)
سلام و ممنون از پاسخ. چون این داده‌ها پویا هستند اطلاعات مربوط به امروز را ثبت می‌کنم. تلفظ رایج: در یک سال گذشته رزیدنت اویل بطور میانگین هفته‌ای ۷۴ بار و رزیدنت ایول هفته‌ای ۵ بار جستجو شده است. Saeidpourbabak (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۰۳ (UTC)
  • من توی ویدئوهای زیادی دیدم به صورت "ایوُل" تلفظ میکنند ولی تلفظ در بین مردم انگلیسی زبان هر چی باشه به نظر من اهمیتی ندارد! زبان انگلیسی نباید ملاک مطلق باشد، تلفظ این واژه با قواعد زبان لاتین-فرانسوی-اسپانیایی همین اویل هست و با توجه به رواج بسیار زیاد *اویل* به نظرم عنوان این مقالات "اویل" باشد بهتر است! Editor-1 (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۰۷ (UTC)
هم نظر با جناب مانی هستم. با احترام --MehdiTalk ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۴۳ (UTC)
  • تلفظ رایج اِویل است. در گوگل که تایپ کنیم رزیدنت ا پیشنهادهایش کاملاً گویا هستند. همچنین وقتی رزیدنت ایول را جستجو کنید می‌نویسد دید یو مین رزیدنت اویل؟ من «رزیدنت ایول» را اولین بار در ویکی‌پدیای فارسی دیدم. Wikimostafa (بحث) ‏۳۰ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۲۰ (UTC)
  • رايج در فارسي - درست يا غلط - اويل است -- Hootandolati(بحث) «پنجشنبه،۲۳ اسفند ۱۳۹۷، ساعت ۲۰:۰۲ (ایران)» ‏۱۴ مارس ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۳۲ (UTC)

ایول یا ایویل تلفظ صحیح کلمه است و اویل اشتباهی مضحک است. Taddah (بحث) ‏۲۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۱:۱۴ (UTC)