بالانس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
Ballance
Ballance Coverart.png
توسعه‌دهنده(ها)Cyparade
ناشر(ها)آتاری
طراح(ـان)Klaus Riech
آهنگساز(ان)Mona Mur ویرایش این در ویکی‌داده
سکو(ها)Windows
تاریخ(های) انتشار
ژانر(ها)puzzle game
حالت(ها)بازی ویدئویی تک‌نفره

بالانس به انگلیسی(Ballance) یک بازی ویدئویی فکری محصول ۲۰۰۴ آتاری است.

بالانس Ballance نام بازی ایی است که شاید کمتر کسی اسم آن را شنیده باشد اما کسانی که این بازی را خریداری کردند می‌دانند که این بازی ارزش بازی کردن را دارد، این بازی ساخت کمپای Cyparade می‌باشد و توسعه دهنده ی آن شرکت Atari است. داستان بازی این گونه است که شما، هدایت توپی را بر عهده دارید و باید این توپ را به مقصد برسانید و در به مقصد رساندن این توپ با موانع زیادی رو به رو خواهید شد و باید تلاش بسیار زیادی به خرج دهید و گاهی به خاطر یک اشتباه کوچک مجبور خواهید شد مجدداً از ابتدا بازی را آغاز کنید. مراحل بازی از موانع و تنوع خاصی بر خوردار است و وقتی که یک مرحله را پشت سر گذاشتید، فکر می‌کنید چقدر این مرحله سهل و آسان بوده اما در مرحلهٔ بعد دوباره باید تلاش زیادی بکنید تا توپ را به مقصد هدایت کنید و اگر در یک مرحله با مشکل مواجه شوید و کار به اتمام رساندن آن دشوار شود به هیچ وجه از بازی زده نمی‌شوید و بالعکس بیشتر جذب آن شده و تمام سعی خود را برای اتمام مرحله و ادامه بازی به کار خواهید بست. موانع در بازی به شکلی طراحی شده‌اند که در اوایل بسیار پیچیده به نظر می‌آیند اما بعد از مدتی متوجه می‌شوید که نه تنها پچیده نیستند بلکه بسیار ساده است. از جمله موانعی که در بازی وجود دارد می‌توان به کیسه‌هایی اشاره کرد که در هوا به یک طناب متصل اند و با برخورد به آن‌ها به شما باعث سقوط شما می‌شوند. شما تمام بازی را با یک توپ انجام نمی‌دهید بلکه در بازی، شما از ۳ توپ مختلف استفاده می‌کنید. در هر مرحله مکان‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید توپتان را تعویض کنید حق انخاب شما بین ۳ توپ با خواص مختلف است.

  • توپ چوبی: توپی که در اول هر مرحله در اختیار شماست این توپ از کنترل خوبی برخوردار است و تقریباً نقطهٔ بین دو توپ دیگر می‌باشد.
  • توپ سنگی: این توپ بسیار قدرتمند است و در جابجا کردن اشیا به شما کمک بسیاری می‌کند اما کنترل این توپ نسبت به بقیهٔ توپ‌ها سخت تر می‌باشد و این به خاطر وزن زیاد توپ می‌باشد به طوریکه در سرازیری‌ها به سختی می‌توان آن را مهار کرد و باید در استفاده از آن دقت کنید.
  • توپ کاغذی: سبک‌ترین توپ، توپی که در بسیاری از مواقع شما را یاری می‌کند. مهم‌ترین قابلیت این توپ این است که وقتی بر روی فن‌هایی که در بازی وجود دارد می‌روید با این توپ به سمت بالا می‌روید و همچنین در جاهایی می‌توانید به شکل عمودی حرکت کنید. کنترل این توپ بسیار ساده می‌باشد.

این قابلیت که شما در بازی از ۳ توپ استفاده می‌کنید جذابیت بازی را دو چندان کرده چون این شما هستید که باید تصمیم بگیرید از کدام توپ استفاده کنید تا به مقصد برسید.

بازی از ۱۲ مرحله تشکیل شده‌است و شما با به پایان رساندن هر مرحله جواز ورود به مرحله بعد را پیدا خواهید کرد. همچنین مرحله سیزدهمی برای این بازی ارائه شده‌است که به پایان رساندن آن نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد. این مرحله را به صورت جداگانه بعد از نصب بازی می‌توانید نصب کنید.

رده بندی سنی بازی[ویرایش]

عکس‌های بازی[ویرایش]

منابع[ویرایش]