بازسازی (الکترونیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

بازسازی (به انگلیسی: Refurbishment)، عمل توزیع مجدد قطعات و محصولات الکترونیکی است که قبلاً به دلایل مختلف به کارخانه یا فروشگاه برگشت خورده‌است. این نوع محصولات قبل از ورود به چرخه توزیع مجدد و فروش، عملکرد آن‌ها مورد بررسی و آزمایش قرار می‌گیرد.

توصیف[ویرایش]

تفاوت اصلی بین محصولات «مرمت شده» و «استفاده شده» این است که محصولات بازسازی شده آزمایش شده و تأیید شده‌اند که به درستی کار می‌کنند و بنابراین عاری از نقص هستند، در حالی که محصولات «استفاده شده» ممکن است معیوب باشند یا نباشند. محصولات مرمت شده ممکن است بازده مشتری بدون استفاده باشد که در اصل موارد «جدید» هستند، یا ممکن است محصولات معیوبی باشند که تحت ضمانت برگردانده شده‌اند و پس از ترمیم نقص و اطمینان از عملکرد مناسب توسط تولیدکننده مجدداً فروخته می‌شوند.[۱]

انواع دیگر محصولاتی که ممکن است تحت عنوان «نوسازی شده» فروخته شوند عبارتند از:

  • مواردی که در آزمایش‌های میدانی، نمایش فروش یا نمایش استفاده می‌شود.
  • موارد به دلایلی غیر از نقص برگردانده شده و توسط سازنده آزمایش شده‌است.
  • موارد به تولیدکننده برگشتند زیرا جعبه یا کالا در حمل و نقل آسیب دیده بود
  • اقلام مستعمل که به یک مؤسسه خیریه یا غیرانتفاعی اهدا شده‌اند.
  • تجهیزات باقیمانده توسط یک شرکت کوچک به یک شخص ثالث نوسازی فروخته می‌شود.

با این حال، انواع زیر محصولات بازیافت شده هستند و جز دسته بازسازی شده قرار نمی‌گیرند:

  • واحدهای اجاره ای قبلی که پس از پایان اجاره نامه برگشت داده شده و مجدداً فروخته می‌شوند.
  • وسایل الکترونیکی دست دوم که به برنامه بازیافت الکترونیکی بازگردانده شده‌اند.

انواع مختلف[ویرایش]

شرکت‌ها و صنایع مختلف ممکن است انواع مختلفی از محصولات "نوسازی" داشته باشند. از آنجا که صنعت الکترونیک تعریفی کاملاً پذیرفته شده از "نوسازی" ندارد، معنای دقیق آن ممکن است از یک محصول به محصول دیگر یا یک شرکت به محصول دیگر متفاوت باشد. در موارد مختلف "بازسازی شده" ممکن است مترادف با "تغییر وضعیت داده شده"، "نوشده"، "repair"، "دوباره تایید شده" یا "شبیه نو " باشد. توجه: اصطلاح "بازآفرینی" اصطلاح متمایزی است که برای محصولاتی که در فرآیندهای حلقه بسته صنعتی به شرایط مشابه به جدید بازمی‌گردند و اغلب ضمانت و ضمانت‌های مشابه محصول جدید را دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بخش تلفن‌های مرمت شده، به احتمال زیاد تلفن‌های همراه به صورت روزانه توسط کاربر اصلی استفاده شده‌است. برای آنها بسیار معمول است که وقتی به دنبال ارتقا هستند، تلفن‌های فعلی خود را بفروشند. این زمانی است که فروشندگان تلفن‌های مرمت شده آنها را از طریق روش‌های مختلف (مانند سایت‌های تجارت) دریافت می‌کنند و با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن بررسی می‌کنند که آیا همه سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای تلفن مطابق هدف کار می‌کنند.

یک بازار پراکنده[ویرایش]

با توجه به اینکه هیچ تعریف قانونی برای نوسازی وجود ندارد، کیفیت یک محصول مرمت شده به منبعی بستگی دارد که آن را اصلاح کرده‌است. و هر نوسازی آنچه را که مشتری انتظار دارد فراهم نمی‌کند. در نظرسنجی گزارش‌های مصرف‌کننده، فقط ۵۲٪ از پاسخ دهندگان گفتند که تلفن‌های نوسازی شده آنها دارای باتری‌های جدید است. یکی دیگر از موارد معمول، نوسازی است که قبل از فروش مجدد دستگاه هوشمند، داده‌ها را به اندازه کافی پاک نمی‌کند. طبق یک مطالعه بلانکو، این امر منجر به نقض حریم خصوصی و بی‌اعتمادی مصرف‌کننده می‌شود.

در حالی که اکثر شرکت‌های نوسازی بهترین نیت را برای بازرسی، تمیز کردن، تعمیر و بسته‌بندی مجدد وسایل در بهترین شرایط ممکن دارند، اما مصرف‌کنندگان اگر قبل از خرید دقت لازم را انجام ندهند، خطر می‌کنند. معتبرترین شرکت‌ها ضمانت نامه، بازگشت آسان و باتری و لوازم جانبی تأیید شده را ارائه می‌دهند.

منابع[ویرایش]

  1. «ریفربیش شده(Refurbished)چیست؟». رایتاپ. ۲۳ خرداد ۱۴۰۰. دریافت‌شده در ۲۳ خرداد ۱۴۰۰.