ایچیگو کوروساکی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
ایچیگو کوروساکی
شخصیت بلیچ
150
اولین حضور

قسمت نخست مانگا
قسمت نخست انیمه
ساخته شده توسط

تایت کوبو
اطلاعات
جنسیت مذکر
سن ۱۵ سال
تاریخ تولد ۱۵ ژوئیه
خانواده ایشین کوروساکی (پدر)
ماساکی کوروساکی (مادر)
یوزو و کارین (خواهرها)
ملیت  ژاپن
صداپیشه

ژاپنی
ماساکازو موریتا
انگلیسی
جانی یونگ بوش
نژاد

انسان/شینیگامی جانشین
زانپاکتو

زانگتسو[۱]

ایچیگو کوروساکی (به ژاپنی: 黒崎 一護 Kurosaki Ichigo) یک شخصیت خیالی در مجموعه مانگا و انیمه بلیچ که توسط تایت کوبو خلق شده‌است. او شخصیت اصلی داستان یک پسر دبیرستانی است که قدرت خود را از یک شکارچی ارواح به نام روکیا کوچیکی به دست آورده و خود تبدیل به یک شینیگامی جانشین شده تا از دوستان، خانواده و شهر خود کاراکورا مجافظت کند.

شخصیت ایچیکو توسط تایت کوبو برای اجرای نقش اول مجموعه جایگزین روکیا کوچیکی شد، چون او اضحار داشت روکیا برای این کار مناسب نیست.

تاریخچه[ویرایش]

ایچیگو فرزند ایشین و ماساکی کوروساکی در ۱۵ ژوئیه به دنیا آمده است. او دو خواهر کوچکتر از خود به نام‌های کارین و یوزو دارد. ایچیگو در ۴ سالگی به باشگاه کاراته پیوست و در آنجا با دختری به نام تاتسوکی آریواسا دوست و همرزم شد. اما ایچیکو همیشه از او در مبارزات شکست می‌خورد، اما تاتسوکی نیز همیشه به او امید می‌داد و در مبارزات از او حمایت می‌کرد. تا آنجا که ایچیگو به یاد دارد، او قادر به دیدن ارواح بوده است و هنگام کودکی نمی‌توانست انسان‌های زنده و مرده را از هم تشخیص بدهد. در یک روز بارانی هنگامی که ایچیگو نه سال بیشتر نداشت به همراه مادر خود در شهر کاراکورا، از کنار رودی که به سبب باران در حال طغیان بود در حال رد شدن بودند که ناگهان در لبه‌ی رودخانه زنی را دید که در حال غرق شدن است. غافل از اینکه آن زن یک نوع از ارواح خاص بوده و او که قادر به تشخیص انسان‌ها از ارواح نبود به سویش شتافت تا نجاتش دهد. ماساکی سعی کرد جلویش را بگیرد، اما موفق نشد. ایچیگو نیز بعد از اینکه نتوانست آن زن را نجات دهد بیهوش شد. وقتی بهوش آمد مادرش را که غرق خون شده بود در کنار خود یافت. او همیشه خود را برای مرگ مادرش سرزنش می‌کرد.

وقتی ایچیگو ۱۵ ساله بود، در یکی از شب‌ها، شینیگامی به نام روکیا کوچیکی به سبب وجود یک هولو که قصد حمله داشت، به خانهٔ آن‌ها آمد. هر دو خواهر ایچیکو صدمه دیدند و روکیا به ایچیگو اختار داد که این هولو برای گرفتن روح او آمده. ایچیگو حاضر بود جان خود را فدای خانواده خود کند، اما روکیا برای نجات ایچیگو جلو آمد و به شدت مجروح شد. روکیا به او پیشنهادی داد که قسمتی از نیروی خود را با فروبردن زانپاکتویش به قلب ایچیگو انتقال دهد. اما به طور ناخاسته ایچیگو تمام قدرت روکیا را جذب کرده و بوسیله زانپاکتوی خود آن هولو را از بین برد.[۲]

پانویس[ویرایش]

  1. مشخصات ایچیگو کوروساکی - وب‌گاه ابسولوت‌انیمه بازدید در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴
  2. شخصیت ایچیگو کوروساکی از مانگای بلیچ