اسنوپی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اسنوپی

اسنوپی (به انگلیسی: Snoopy) نام یک سگ کارتونی (کمیک) در تاریخ فرهنگ پاپ آمریکا است.

سازنده شخصیت اسنوپی چارلز شولتز بود.

پیوند به بیرون[ویرایش]

نام: اسنوپی

تولد : 4 اکتبر 1950 در داستان مصور پیناتس
صدا توسط: بیل ملندز (1965-2006)
بیل (2011) 
رابرت تاورز (1985)
مادر: میسی
برادر ها: اسپایک، اندی، اولاف، راور
خواهر ها: بلی و مولی
صاحب: چارلی براون

اسنوپی سگ چارلی براون در داستان مصور سندیکایی دار و دستهُ مسخره ها(The Peanuts gang)است. شخصیت چارلی براون در دوم اکتبر 1950 توسط چارلز ام شولتز چارلز شولتس خلق شد و اسنوپی در دوم تا چهارم اکتبر همان سال همراه با صاحبش متولد شد.

شخصیت character[ویرایش]

اسنوپی سگ داستان مصور و عامه پسند شولتز شخصیتی بدون تزویر و منصف دارد. در آغاز کار، این شخصیت، دهم نوامبر نامیده می شد، بعد اسنیفی (sniffy) نام گرفت و در آخر اسنوپی (snoopy) نامیده شد. اسنوپی در زبان نروژی به معنی نهایت احساسی گرفته شده از عبارت اسنوپا است.

در سال 1951 این شخصیت دنباله روی چارلی براون پسر بچه داستان که تصویری از خود-پرترهء طراح است، است ولی گاه به نظر می رسد زندگی خودش را دارد و سرگرم کارهای خودش است.

شخصیتی مشابه اسنوپی در کمدی های (دار و دسته ی جنایتکار ما) نیز دیده شده است. دار و دسته ی جنایتکار ما سری آمریکایی فیلم کمدی کوتاه است که داستان هایی از گروهی کودک فقیر و همسایه را به نمایش می گذارد.

اسنوپی تا دو سال شخصیتی صامت بود ولی در 27 ماه می سال 1952 در تصویر سازی داستان، بالونی برای حرف هایش در نظر گرفته شد که حرف های اولیه اش بیشتر در مورد غذا به صورت عبارات حکمت آمیز بود ولی در ادامه فصیح تر شد و به سگی معمولی تبدیل شد.

در این داستان مصور شخصیتی به نام ووداستاک(Woodstock)وجود دارد که بعد از اسنوپی دومین شخصیت غیر انسانی در این داستان است.

ووداستاک دوست صمیمی و همیشه همراه اسنوپی است. ووداستاک پرنده ای است که در دهه 60 به این داستان اضافه شد و به نظر می رسد پیرو اسنوپی است. تا 22 ژوئن 1970 این پرنده هیچ نامی نداشت ولی شولتز طی مصاحبه ای در 1970 نام این پرنده را وود استاک برگرفته از لوگوی فستیوال راک اعلام کرد.

ووداستاک پرنده ای چوب نشین است. لوگوی فستیوال راک این پرنده را نشسته بر گیتار  نشان می دهد.ووداستاک نام نمایشگاه هنر و موسیقی نیز هست.

http://en.wikipedia.org/wiki/Woodstock

http://en.wikipedia.org/wiki/Peanuts

http://en.wikipedia.org/wiki/Peanut_(disambiguation)

http://en.wikipedia.org/wiki/Woodstock_(disambiguation)

http://en.wikipedia.org/wiki/Arnold_Skolnick

ژانر پیناتس The peanuts genre[ویرایش]

در داستان مصور مسخره ها *peanuts comic strips* که توسط ام شولتز نوشته و تصویر گری شده است به شخصیت های این داستان مصور نام دار و دسته ی مسخره ها تعلق گرفته است. بعد از تاریخ تولید این کارتون می توان از داستان مصور پیناتس به عنوان یک ژانر در داستان های مصور نام برد. ممکن است استفاده از کلمه ی پیناتس علاوه برداشتن معنی بادام زمینی به معنی مسخره نیز باشد و این دو معنی از این کلمه هم بادام زمینی که در فرهنگ صبحانه ی امریکایی جای دارد و داستان را فولکور می سازد و هم معنی ضمنی این کلمه یعنی مسخره ها مورد نظر خالق این اثر باشد.

http://en.wikipedia.org/wiki/Comic_strip

منابع[ویرایش]

References

^ Schulz، Charles M. (1994). Around the world in 50 years: Charlie Brown's anniversary celebration. Andrews McMeel Publishing. p. 11. ISBN 978-0-8362-1766-7.

^ Snoopy، Charlie Brown et les autres. L'album de famille de Schulz. ISBN 978-2-7324-2681-5.

^ Michaelis، David (2007). Schulz and Peanuts: a Biography. Harper. p. 220.

^ The Complete Peanuts Volume 1

^ Groth، Gary (December 1997). "Charles Schulz at 3 o'clock in the morning". The Comics Journal: 27 (flip).

^ a b Bang، Derrick (2011-03-11). "Frequently Asked Questions (FAQs) about Charles Schulz and his Peanuts cartoon strip" (text). FiveCentsPlease.org. Retrieved

  • "Picture of Charlie Brown and Snoopy on Apollo 10". Retrieved 2006-10-01.
  • "Space Flight Awareness Awards: SFA Silver Snoopy". Space Flight Awareness، NASA website. National Aeronautics and Space Administration. Retrieved 2007-06-21.

^ 20th (1970) - Charlie Brown & Charlie Schulz — a tie-in with the TV documentary Charlie Brown and Charles Schulz that had aired May 22، 1969

25th (1975) - Peanuts Jubilee