احمد روستا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

دکتر احمد روستا (زاده: ۱۷ فروردین ۱۳۲۷، یزد) عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی است. در سایت وی آمده او مدرک دکترای مدیریت خود را از دانشگاه برادفورد انگلستان در سال ۱۳۵۷ خورشیدی دریافت نموده. دکتر روستا مدرس دروس مرتبط بازاریابی و مدیریت بازار در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی و استاد مهمان برخی از دانشگاههای دیگر تهران از جمله دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران بوده‌است. دکتر احمد روستا از سال 1391 نگارش مجموعه مطالبی با عنوان الفبای زندگی و مدیریت عمر را در مجله پنجره خلاقیت آغاز کرد که تا پاییز سال 93 هر شماره در مجله پنجره خلاقیت منتشر می‌شود و هر بار بر اساس حروف الفبا یک مفهوم مدیریتی در زندگی تبیین می‌شود[۱].

دکتر احمد روستا به عنوان پدر بازاریابی نوین ایران دارای بیش از 70 جلد کتاب تألیف و ترجمه شده در حیطه‌های مختلف علم مدیریت و بازاریابی می‌باشد . ایشان موسس و مدیر عامل اولین شرکت رسمی تحقیقات و مشاوره بازاریابی در ایران (راستابین) بوده‌است. همچنین با همت ایشان شاگردان برجسته بسیاری در حیطه علم مدیریت و بازاریابی تربیت شده‌است.

سابقه فعالیت[ویرایش]

بیش از 34 سال سابقه تدریس، تحقیق و مشاوره در امور مدیریت و بازاریابی و صادرات و مدیریت استراتژیک

عضو هیئت مدیره مدرسه عالی بازرگانی (سال 1358 شمسی) و عضو مدعو دانشگاه مختلف کشور

مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره و عضو هیئت مدیره شرکتهای دولتی و خصوصی

موسس و مدیر عامل اولین شرکت رسمی تحقیقات و مشاوره بازاریابی در ایران به نام شرکت راستابین

مشاور و محقق پروژه‌های گوناگون جهت وزارت خانه ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و خصوصی

عضو هیئت تحریره مجله‌های اقتصاد ایران، بررسی‌های بازرگانی، بازاریابی، اقتصاد، کمال مدیریت، تبلیغات، پیام صادرات، تجارت امروز و ...

موسس اولین سایت جامع مدیریت به نام باشگاه مدیریت

عضو انجمن علوم مدیریت ایران

آثار[ویرایش]

منابع[ویرایش]