کاترین باراتی الباز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

کاترین باراتی الباز، ( زاده ۱۴ ژوئیه ۱۹۶۹ ) در مارسی در بوش-دو-رون متولد شد. او یک دبیر، پژوهشگر و دیپلمات فرانسوی، عضو حزب سوسیالیست (پی اس) می باشد. الباز در سال ۲۰۰۸ تحت عنوان شهرداری منصوب شد و بعد از انتخابات شهرداری در سال ۲۰۱۴، شهردار منطقه ۱۲ پاریس شد. الباز این پست را تا سال ۲۰۲۰ نگه می دارد. و بعدها رئیس گروه سوسیالیست های منتخب شهری، رادیکال ها و بستگان متروپل دو گراند پاریس از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ و از سال ۲۰۱۷ رئیس انجمن اتولیب' و ولیب' کلان شهر می باشد.

زندگی نامه[ویرایش]

مطالعات و زندگی حرفه ای[ویرایش]

الباز کل تحصیلاتش را در مارسی پشت سر گذاشت. وی از کلاس دوم تا کلاس دوازدهم در لیسه تیرز تحصیل نمود. بعد از کلاس های مقدماتی علمی در همین نهاد گذراند و بعد از آن در لیسه سن لوئیس رفت، الباز در سپتامبر ۱۹۹۰ به مدرسه عالی عادی کاچان (یی ان اس کاچان) [۱] اضافه شد و در سال ۱۹۹۴ مجموعه مهندسی بیولوژیکی بیوشیمی را کسب نمود.

الباز دکترای زیست شناسی اش را در واحد اینسرم در بیمارستان دانشگاه کرملین-بیکتر دنبال می کند و از پایان نامه خودش در سال ۲۰۰۰ در باره اندرون سازی و استحصال دریافت کنندههورمون محرک تیروئید (تی اس اچ) دفاع می کند [۲] . در این طرح، الباز ۲مقاله علمی در غدد درون ریز [۳] , [۴] تدوین نمود.

الباز که در سال ۲۰۰۲ تحت عنوان دبیر دارای شرایط لازم بود، در دانشگاه پاریس-سود ۱۱ و یی ان اس کاچان مشغول تعلیم دادن است، مکانی که پژوهش های او بر روی پویایی اکتین متمرکز می باشد[۵] . الباز یک دوره بیوشیمی را در سال نخست پزشکی تعلیم می دهد و کتابی در این زمینه با دانود انتشار می دهد[۶] .

در سال ۲۰۲۰، با انتها رساندن مأموریتش تحت عنوان شهردار و شورای شهر پاریس، با یکپارچه نمودن بازرسی کل آموزش، ورزش و پژوهش ها به آغوش تعلیم ملی اضافه شد.

سوابق سیاسی[ویرایش]

تضمین دادن سیاسی الباز در سال ۱۹۹۶ با حزب سوسیالیست شروع شد و در سال ۲۰۰۸ تحت عنوان نماینده پیشنهاد ای برتران دلانوئه در کنگره حزب سوسیالیست ریمز سرمایه گذاری گردید. بعد از کنگره پواتیه ، الباز به شورای ملی حزب سوسیالیست ورود نمود[۷] .

تضمین دادن به شهرداری[ویرایش]

الباز که در تداول انتخابات شهرداری سال ۲۰۰۱ انفعال بود، برای ۱۲ عضو شورای شهر منتخب گردید. منطقه ۱۲ پاریس در تداول انتخابات شهرداری سال ۲۰۰۸ و رئیس اعضای سوسیالیست های منصوب شده، رادیکال ها و بستگان شورای ناحیه شد. الباز همچنین دستیار شهردار میشل بلومنتال مسئول راه ها و سفر شد : در این زمینه، به اختصاص گسترش تراموای مارشال را آزمایش نمود[۸] .

توصیه ها و موارد[ویرایش]

در ژوئن ۲۰۱۶، با کریستف ژیرارد ، شهردار ناحیه۴ ، پاریس، مبحثی را به سود پیاده‌روی ساحل قسمت راست برژ دو سن می گیرد، که در آن به اختصاص یک « مشکل بسزای بهداشت عمومی [۹] « چاره ای برای « رفع نیازهای تحرک در ناحیه شهری پاریس بزرگ » [۹] شد.

در اکتبر ۲۰۱۶، باراتی-الباز با نزدیک ۲۰ شهردار کلانشهر پاریس بزرگ، همانند شهردار پاریس آن ایدالگو ، مجلسی را امضا نمود که در آن گروه شورای شهر « بخواهند که همه چیز را برای استظهار از پذیرایی برومندانه از پناهندگان در ناحیه و کوی خود انجام دهند » [۱۰] .

منابع[ویرایش]

  1. Site des anciens élèves de l'ENS Cachan
  2. Référence sur le site [Sudoc de la thèse de Catherine Baratti-Elbaz.]
  3. C Baratti-Elbaz, N Ghinea, A De Jusus-Ucas, E Milgrom, TSH Receptor Interaction with the Extracellular Matrix: Role on Constitutive Activity and Sensitivity to Hormonal Stimulation, Molecular Endocrinology, 912-923
  4. Internalization and recycling pathways of the thyrotropin receptor. C Baratti-Elbaz, N Ghinea, O Lahuna, H Loosfelt, C Pichon, E Milgrom, Molecular Endocrinology 1999, 1751-1765.
  5. Assessment of cellular actin dynamics by measurement of fluorescence anisotropy. Spitz JA1, Polard V, Maksimenko A, Subra F, Baratti-Elbaz C, Méallet-Renault R, Pansu RB, Tauc P, Auclair C. Anal Biochem. 2007 Aug 1;367(1):95-103. PubMed
  6. Biochimie en 23 fiches, Éditions Dunod, 2008
  7. "Le Conseil national - Parti socialiste" (به فرانسوی). Retrieved 2016-09-02.
  8. "Catherine Baratti-Elbaz (PS), la relève". leparisien.fr. 14 avril 2014. Retrieved 2016-09-02. {{cite web}}: Check date values in: |date= (help)
  9. ۹٫۰ ۹٫۱ "Rendez nous les Berges de Seine". Le Huffington Post (به فرانسوی). Retrieved 2016-09-02.
  10. Collectif (2016-10-26). "« Mobilisons-nous pour accueillir les migrants »". Le Monde.fr (به فرانسوی). ISSN 1950-6244. Retrieved 2017-01-09.