ویکی‌پدیا:ویکی‌پیتن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ویکی‌پیتن
Wikipe-tan full length (reversed).svg
پدیدآورKasuga ‎(۲۰۰۶)‎

ویکی‌پیتن (ウィキペたん Wikipetan؟) یک تجسم‌بخشی به ویکی‌پدیا است که در سال ۲۰۰۶ به‌وسیلهٔ Kasuga ایجاد گشت. او یک نماد خوش‌یمن غیررسمی ویکی‌پدیاست و در بسیاری از ویکی‌پروژه‌ها مفید واقع می‌شود. پسوند «تن» در «ویکی‌پیتن» یک پسوند القابی به فرم پسوندهای احترامی است که به اسامی در زبان ژاپنی داده می‌شود. مشابه اواس-تن او نیز حاصل یک انسان‌پنداری یا تشخیص است.

ویکی‌پیتن یک شخصیت نمادین برای ویکی‌پروژهٔ انیمه و مانگا است. او هم‌چنین نمادی برای بعضی پروژه‌ها و فعالیت‌ها در ویکی‌پدیای انگلیسی مانند Admin coaching و Counter-Vandalism Unit و نیز یک شرکت‌کننده در نماد ویکی‌پدیا بوده است. از ویکی‌پیتن گاهی به عنوان یک نماد خوش‌یمن برای ویکی‌پدیا یا میان جامعهٔ آن در گزارشات اخبار استفاده شده است.

قطعات پازلی که او بر سر دارد از یک نسخهٔ قدیمی‌تر لوگوی توپ پازلی ویکی‌پدیا گرفته شده است. به نظر می‌آید ワィ یک جایگزین اشتباه برای ウィ باشد که اولین هجای نویسه‌گردانی‌شدهٔ کاتاکانا برای «ویکی‌پدیا» باشد. هم‌چنین یک کاراکتر کانجی است که گویا از از کاراکتر از گوی پازلی گرفته شده است. مورد دوم یک کاراکتر چینی است که در ژاپنی استفاده نمی‌شود.

گالری[ویرایش]

ویکی‌پیتن و سایرین اثر کاسوگا[ویرایش]

ویکی‌پیتن اثر دیگران[ویرایش]

ویکی‌پیتن در زندگی واقعی[ویرایش]

نشان‌های هدیه[ویرایش]

مشتقات[ویرایش]

نسخه‌های بریده‌شده[ویرایش]

خوهران[ویرایش]

جعبه‌های کاربری[ویرایش]

کد نتیجه استفاده کننده‌ها
{{User:Running/wikipe-tan}} کاربر:Running/wikipe-tan پیوندهای به این الگو.
کد نتیجه استفاده کننده‌ها
{{User:Σ/UBX/AntiWikipetan}} کاربر:Σ/UBX/AntiWikipetan پیوندهای به این الگو.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]