ویکی‌پدیا:هات‌کت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:رده‌ساز)
پرش به: ناوبری، جستجو

هات‌کت (به انگلیسی: Hotcat) یکی از ابزارهای جاوااسکریپت الحاقی به رابط کاربری مدیاویکی است. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد که رده‌ها را به صفحات افزوده، رده‌های موجود صفحات را تغییر داده و یا رده‌ها را از صفحات حذف کنند. هات‌کت همچنین رده‌های موجود را به عنوان پیشنهاد نشان می‌دهد.

HotCat snap.png

نصب[ویرایش]

شما می‌توانید در صفحهٔ ترجیحات در قسمت ابزارها با انتخاب گزینهٔ هات‌کت و ذخیره کردن ترجیحات این امکان را فعال کنید.

نکته‌های سودمند[ویرایش]

معمولاً هات‌کت ویرایش شما را به شکل خودکار ذخیره می‌کند. در برخی زمانها ممکن است شما دوست داشته باشید که به‌جای اینکار، جعبه ویرایش متن به شما نشان داده شود و خود شما شخصاً پس از وارسی تغییری که انجام خواهد شد صفحه را ذخیره‌سازی کنید. بدین منظور کافیست پس از تایپ نام رده مورد نظر و قبل از کلیک کردن دکمهٔ انجام:

را پایین نگه داشته باشید.

  • همزمان می‌توانید چند رده را در یک مقاله بیفزایید یا ویرایش کنید.
  • این ابزار به صورت خودکار رده‌هایی را که تغییرمسیر باشند یا از {{رده بهتر}} استفاده می‌کنند را می‌شناسد و نتیجه تغییرمسیر را به مقاله می‌افزاید.
  • در زمانی که نام رده را درون پنجره پائین می‌نویسید می‌توانید نحوهٔ نمایش موارد پیشنهادی را به کمک جعبه جستجوی ترکیبی تغییر دهید.
  • در صورتی که قصد استفادهٔ حرفه‌ای از این ابزار را دارید و برای شخصی‌سازی بیشتر، می‌توانید پارامترهای موجود در commons:Help:Gadget-HotCat#User_configuration را به زیر صفحهٔ vector.js خود بیفزایید.

جستارهای وابسته[ویرایش]