تفاوت میان نسخه‌های «هلموت ریتر»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۲۵ بایت اضافه‌شده ،  ۱۰ سال پیش
بدون خلاصه ویرایش
جز (ربات: ویرایش جزئی)
 
== زندگی ==
'''هلموت ریتر''' در سال ۱۸۹۲ در [[لیشته ناو]] از توابع [[هسن]] [[آلمان]] پا به جهان گذارد. پس از پایان دوره دبیرستان حدود سه سال به آموختنتحصیل در زمینه خاورشناسی نزد [[کارل بروکلمنبروکلمان]] و [[پاول کاله]] سرگرممشغول شدبود.
پس از آن به اشتراسبورگ[[استراسبورگ]] نزد تئو[[تئودور دور نولدکه،نولدکه]]، لندآور و فرانک رفت و از آنان دروس الهیات و متن شناسی زبانهای لاتین و یونانی را آموخت. سال ۱۹۱۳ به عنوان پژوهشگر در مؤسسه تاریخ و تمدن خاور زمین در هامبورگ آغاز به کار کرد و در سال ۱۹۱۴ در سن ۲۲ سالگی آزمون شفاهی دوره دکترا را در دانشگاه بن پشت سر نهاد و در سال ۱۹۱۹ در سن ۲۶ سالگی بدون ارائه رساله تخصصی به کرسی استادی خاورشناسی دانشگاه هامبورگ فراخوانده شد.
 
در سال ۱۹۲۷ او را به ریاست انجمن آلمانی پژوهشهای خاور زمین در استانبول برگزیدند. در سال ۱۹۳۶ در آغاز به سمت دانشیاری و دو سال بعد به سمت استادی زبانهای عربی و فارسی دانشگاه استانبول برگزیده شد. در سالهای جنگ جهانی دوم تا سال ۱۹۴۹ ترکیه را ترک نکرد. در این سال بر کرسی استادی موقت و در سال ۱۹۵۳ بر کرسی استادی تمام وقت شرق شناسی دانشگاه فرانکفورت نشست. در سال ۱۹۶۹، در زمان پیری و ناتوانی، برای همیشه به آلمان بازگشت و به گونه‌ای پرشور به کار پژوهش سرگرم شد. ریتر در روز ۱۹ ماه مه ۱۹۷۱ در سن هشتاد سالگی چشم از جهان فرو بست.
۶۳۲

ویرایش

منوی ناوبری