هموژنیزه کردن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

هموژنیزه به معنای همگن و یکدست نمودن ذرات درون یک مخلوط شیمیایی است و در صنعت لبنیات به مفهوم همگن نمودن ذرات شیر می‌باشد.

تعریف[ویرایش]

هموژنیزه کردن٬ آمیختن شدید برای یکدست نمودن ذرات در دو ماده مرتبط به‌هم و یا گروهی از مواد مربوط به هم برای ایجاد یک فرم ثابت از وجه‌های مختلف نامحلول (گاهی بکمک افزودن سورفکتانتها) برای به دست آوردن سوسپانسیون و یا امولسیون است.

کاربرد[ویرایش]

شِمای کلی از روش هموژنایز تحت فشار

یکی از قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین کاربردهای هموژنیزه در صنعت شیر است. شیر دارای چربی‌هائی (لیپیدها) است که ذرات آنها به یک اندازه نبوده و هنگامی‌که شیر گرم می‌شود این چربی‌ها به صورت سرشیر روی شیر پخش می شوند و بشکل خامه روی سطح شیر را می گیرند. برای جلوگیری از این بروز این وضعیت باید ذرات چربی شکسته و یک اندازه شوند تا پیوند بین آنها قوی‌تر شود.

روش‌کار[ویرایش]

یکدست سازی ذرات در یک مخلوط مثلا شیر٬ با دستگاهی به نام هموژنایزر انجام می‌گیرد، دستگاهی که حجم زیاد شیر را بوسیله پیستونهای خود٬ از یک مجرای ریز با فشاری حدود دویست بار/متر بر ثانیه عبور می دهد و آن‌را با فشار زیاد به یک هد از جنس تیتانیوم برخورد می‌دهد تا ذرات شکسته شده و تمامی چربی و مواد داخل شیر با ماده پایه شیر٬ همگن شوند و تقریباً به شکل محلول درآیند.

منابع[ویرایش]