همسر خوب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
همسر خوب
گونه پلیسی
سازنده رابرت کینگ، مایکل کینگ
بازیگران جولیانا مارگولیز
مت زاچری
آرچی پنجابی
کریستین بارانسکی
کریستینا ریچی
مری بث پیل
رنی الیس گولدزبری
کشور سازنده آمریکا
زبان‌ها انگلیسی
تعداد قسمت‌ها ۵۰
تولید
تهیه‌کننده اجرایی سامانه خبررسانی کلمبیا - سی بی اس
مدت ۴۳ دقیقه
پخش کننده
شبکه اصلی ام بی سی پرشیا
فرمت تصویر ۷۲۰p
فرمت صدا استریو، دالبی دیجیتال
۲۷

خط داستانی سریال تلویزیونی «همسر خوب» بر زندگی «آلیشیا فلوریک»، همسر «پیتر فلوریک» متمرکز شده‌است. همسر «آلیشیا» به دنبال یک سری رسوایی‌ها در فساد و فعالیت‌های جنسی عمومی بازداشت شده‌است. «آلیشیا» به شغل سابقش که وکالت حقوقی است بازمی‌گردد تا بتواند اعتبار از دست رفته‌اش را بازسازی کند و دو فرزندش را سر وسامان دهد.

داستان[ویرایش]

یک حادثه تجاوز جنسی، «الیشیا» با بازی جولیانا مارگولیس را که ۱۳ سال پیش به وکالت اشتغال داشت از درون تکان می‌دهد و او را برای دفاع از حقوق زنان بار دیگر به فعالیت باز می‌گرداند، در حالی که رسوایی جنسی و فساد مالی شوهرش که در زندان به سر می‌برد مثل سایه او را دنبال می‌کند، اما به درخواست «ویل» برای تحقیق دربارهٔ شکایت رقاصه‌ای به نام «کریستی» برضد یکی از فرزندان خانواده ثروتمند «مکین» به اتهام تجاوز جنسی پاسخ مثبت می‌دهد.

ویل مطلع می‌شود که وکیل مدافع خانوداه «مکین» پیشنهاد کرده‌است تا با پرداخت ۴۵۰ هزار دلار «کریستی» را وادار به سکوت کند، به همین منظور برای بحث در این باره به همراه «الیشیا» به ملاقات وکیل مدافع خانواده «مکین» می‌رود، ولی «کریستی» پیشنهاد مالی وکیل را رد می‌کند، زیرا اصرار دارد که همه باید چهره حقیقی فرزند این خانواده مشهور را بشناسند.

«کریستی» حادثه تجاوز را برای «الیشیا» تعریف می‌کند و می‌گوید در یک جشن دسته جمعی «لوید مکین» از او خواسته بود تا در یک جلسه رقص خصوصی به اتاق او برود، اما وقتی که وارد اتاق شدند، در را قفل کرد و با توسل به زور او را مورد تجاوز قرار داد، او در ادامه گفت، این حادثه را برای همکارش «مورا» که او نیز در آن جشن به رقص مشغول بود تعریف کرده‌است، بعد از آن هردو تصمیم گرفتند از «لوید مکین» شکایت کنند، اما راننده‌ای به نام «گرانت» از آنان می‌خواهد سکوت اختیار کنند تا آزاری از خانواده ثروتمند «مکین» به آنان نرسد.

ازسوی دیگر «الیشیا» پس از گفتگو با «مورا» متوجه می‌شود که عمداً آدرس و شماره تلفنی اشتباه به او داده‌است، در همین حال «گرانت» مدعی است که «کریستی» دروغ می‌گوید وکسی به او تجاوزنکرده‌است.

اولین جلسه محاکمه تشکیل می‌شود وهمه چیز به خوبی پیش می‌رود، زیرا قاضی «ابرناتی» می‌خواهد تا «دی ان ای» باقی‌مانده روی ابزار جرم آزمایش شود و در همین حال «الیشیا» اطلاعاتی را به دست می‌آورد که نشان می‌دهد همسر «گرانت» یک ماه پس از حادثه تجاوز به «کریستی» به استخدام یکی از شرکت‌های متعلق به خانواده «مکین» درآمده‌است، اما «گرانت» ثابت می‌کند که همسرش را یک سال پیش طلاق داده‌است.

«الیشیا» خبر بد دیگری دریافت می‌کند، همکارش «کالیندا شارما» به او اطلاع می‌دهد که نتایج آزمایش گویای آن است که نمونه «دی ان ای» متعلق به «لوید مکین» نیست، «الیشیا» با موکل خود «کریستی» ملاقات می‌کند و او را در جریان می‌گذارد.

به گمان «کالیندا» چه بسا در حین آزمایش اشتباهی رخ داده باشد، برای اطمینان بیشتراز یکی از دوستان پلیس خود می‌خواهد تا درباره مشخصات شخص حامل نمونه «دی ان ای» تحقیق کند، در اینجا مشخص می‌شود که این نمونه متعلق به یک فرد سابقه دار است که تاکنون چندین بار متهم به تجاوز جنسی شده‌است، آنها با معمای جدیدی روبرو می‌شوند، زیرا این فرد زمانی که به «کریستی» تجاوز شده بود در ایالت دیگری به سر می‌برد. اما زیرکی و هوش «الیشیا» حقیقت را برایش کشف می‌کند، بطوری که او متوجه می‌شود در آزمایشگاه اشتباهی رخ داده‌است، بر همین اساس خواستار انجام آزمایش در آزمایشگاه دیگری می‌شود اما قاضی با این درخواست او مخالفت می‌کند.

الیشیا آدرس "موراً همکار کریستی را که در شب حادثه با او همراه بود پیدا می‌کند، او شهادت می‌دهد که تجاوز صورت گرفته‌است، زیرا "لوید مکین" در همان شب به دنبال "کریستی" آمد وسعی کرد با پرداخت مبلغی او را وادار به سکوت کند، با این همه قاضی به علت نقص مدارک، حکم به بیگناهی "لوید" می‌دهد، اما دادستانی با فرستادن نمونه‌ای از "دی ان

حواشی[ویرایش]

ریدلی اسکات در ساخت این مجموعه نقشی پر رنگ داشته و تهیه کننده اجرایی آن بوده

هنرپیشگان[ویرایش]

جولیانا مارگولیز - Julianna Margulies - در نقش «آلیشیا فلوریک» - Alicia Florrick

مت زاچری - Matt Czuchry - در نقش «کری آگوس» - Cary Agos

آرچی پنجابی - Archie Panjabi - در نقش «کالیندا شارما» - Kalinda Sharma

جاش چارلز - Josh Charles - در نقش «ویل گاردنر» - Will Gardner

کریستین بارانسکی - Christine Baranski - در نقش «دیان لوک‌هارت» - Diane Lockhart

منابع[ویرایش]