پرش به محتوا

نشان ملی الجزایر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از نشان ملی الجزایز)
نشان ملی الجزایر
ملازمالجزایر
پذیرفته‌شده۱ نوامبر ۱۹۷۶
نویساردر بالا، خورشید بر فراز کوه طلوع می کند، در مرکز، یک زرگر ماهر متقارن با سرگرد، سه انگشت مرکزی کنار هم، دو سر انگشتان به منقار کبوتری ختم می شد که شاخه زیتون را حمل می کرد. در پایین، هلال و ستاره. سمت راست، بالای صندوق رای با سه گوش متفاوت و برگ های بلوط و یک شاخه زیتون با میوه، لایه لایه و بالای آن با سقف نخل و دودکش ها و حفاری نفت و شکل محیط بیرونی با کتیبه ای به زبان عربی .

نشان ملی الجزایر ( عربی: الشعار الوطني الجزائري آمازیغی : ⵜⴰⵎⴰⵜⴰⵔⵜ ⴰⵏⴰⵎⵓⵔ ⵏ ⵍⵣⵣⴰⵢⵔ ) مهری است که توسط دولت استفاده می شود، همانطور که سایر ایالت ها از این نشان استفاده می کنند.

توضیحات

[ویرایش]

شکل کنونی این نشان با نوشته عربی در ۱ نوامبر ۱۹۷۶ به تصویب رسید، اما تنها با تغییر شعار از فرانسوی به عربی از شکل قبلی متمایز شد. بر روی این نشان هلالی وجود دارد که بر روی پرچم الجزایر نیز وجود دارد و نماد اسلام است. متنی که دور نشان را گرفته است به عربی می گوید: الجمهورية الجزائرية الديمقراطية الشعبية («جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر»، که نام رسمی کشور است).

دست فاطمه ، نماد سنتی منطقه، در مقابل کوه‌های اطلس ، زیر طلوع خورشیدی که نمایانگر عصر جدیدی است، ظاهر می‌شود. ساختمان ها برای صنعت و گیاهان برای کشاورزی.

نگارخانه

[ویرایش]

جستار های وابسته

[ویرایش]

منابع

[ویرایش]

ویکی پدیای انگلیسی