مدیریت هتلداری و جهانگردی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

مدیریت هتلداری یکی از رشته های گردشگری است که دانشجویان در آن با مشخصات انواع مؤسسات پذیرایی، اصول و معیارهای انتخاب، شناخت و خرید وسایل و تجهیزات لازم برای مؤسسات پذیرایی، تقسیم کار در این گونه مؤسسه‌ها، رزرواسیون، منوشناسی و منونویسی، شناخت مواد غذایی و انرژی ‌غذایی آنها، چگونگی نگهداری مواد غذایی، تهیه انواع غذاها، پیش غذاها وشیرینی‌ها، بهداشت مواد غذایی، بهداشت کار و ایمنی در محیط آشپزخانه مؤسسات پذیرایی و به طور کلی اداره و مدیریت مناسب یک هتل، متل، رستوران و … آشنا می‌شوند. آنها همچنین باید به زبان انگلیسی و یک زبان پرکاربرد دیگر مسلط باشند و قادر به برقراری روابط اجتماعی خوبی باشند.

نظام آموزشی[۱]

نظام آموزشی رشته ی هتلداری به شرح زیر است:

دوره های کارشناسی هتلداری ۴ سال خواهد بود. نظام آموزشی این دوره ها واحدی است و کلیه دروس نظری و عملی آن در ۸ سال نیمسال تحصیلی ارائه می شود۱. مدت هر نیمسال تحصیلی ۱۷ هفته و حداقل زمان لازم برای هر واحد نظری یک ساعت در هفته و برای دروس عملی حداقل ۲ ساعت تعیین می گردد. درس کارآموزی در ایام تعطیل تابستانی بعد از سال سوم طبق برنامه ای که توسط مرکز آموزش عالی تدوین خواهد شد انجام می پذیرد. اعطاء دانشنامه به فارغ التحصیلان این رشته ها منوط به ارائه گواهی پایان دوره کارورزی خواهد بود.

تعداد کل واحد های آموزشی و کارورزی رشته مدیریت هتلداری ۱۳۳ واحد می باشد.

توضیح: نظر به ضرورت تسلط دانشجویان به زبان دوم، یکی از زبان های فرانسه، آلمانی، عربی به عنوان زبان دوم در نظر گرفته شده که طبق جدول ذیل و براساس انتخاب دانشجو ملزم به گذراندن آن می باشد.

آینده شغلی:

فارغ التحصلان این رشته  قادر خواهند بود در واحد های پذیرایی و اقامتی و سایر مشاغل مرتبط، فعالیت نمایند. از جمله:

– متصدی امور پذیرش و اطلاعات

– متصدی امور طبقات و منسوجات

– متصدی اماکن عمومی

– متصدی لاندری

– متصدی خانه داری

– متصدی امور پذیرایی در هتل

– متصدی آماده سازی غذا و شیرینی

– متصدی امور تشریفات و میهمانی

– کنترل کننده هزینه های غذا و نوشابه


جستارهای وابسته[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]

هتلداری میزبانی در هتل ها است.دردانشگاه ها مدریت هتلداری تدریس می شود و رشته های مختلفی دارد .کشورهای صاحب‌ نام درصنعت ، اقتصاد ، استانداردهایی را برای هتل‌ها و مهمانپذیرها تعیین کرده اند.و آن‌ها را به تصویب مراجع ذی ‌صلاح رسانده‌اند. با رسمیت یافتن استانداردهای وضع‌شده، روزبه‌روز بر مقبولیت آن‌ها افزوده، و بیش از پیش مرجعیت بین‌المللی خواهند یافت. [۲]

منابع[ویرایش]