فرهنگ تگزاس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
در این تصویر به سال ۱۸۴۴، آلمانی‌های مهاجر به سمت تگزاس در حرکتند. آنان در شهرهایی نظیر نیوبرانزفلس و فردریکسبرگ سکنت گزیدند و تا به امروز فرهنگ منطقه را تحت تأثیر قرار داده‌اند.

فرهنگ در تگزاس متاثر از چندین قوم و نژاد مهاجری است که در طی سالیان در این منطقه سکنت گزیده‌اند. تگزاس از نظر فرهنگی، تقاطع فرهنگهای ملل اسپانیایی، مکزیکی، انگلیسی، و فرانسوی است.[۱]

تقاطع فرهنگی[ویرایش]

در حالیکه مناطق جنوب و غرب تگزاس (شهرهای سن آنتونیو، ال پاسو، کورپس کریستی، لاریدو، و غیره) جلوهٔ ایالت‌های جنوب غربی آمریکا را دارد، مناطق شمال و شرق تگزاس (دالاس و حومه، لاباک، آماریلو، ویکو، میدلند، و غیره) از نظر فرهنگی بیشتر شباهت به ایالت‌های جنوبی آمریکا دارد. شهرهای آستین و هیوستون به دلیل خلط بیش از حد این فرهنگ‌ها، حالتی مختلط و کازموپالیتن به خود گرفته‌اند.

تگزاس در تاریخ خود زیر ۶ پرچم مختلف زیسته‌است، و همین امر باعث پدیدار گشتن تنوع منحصر بفردی در چشم‌انداز فرهنگی آن گشته.[۲] از یک طرف، تگزاس خانه و کاشانهٔ کاوبویان و گاوچران‌های درازشاخان تگزاس است، و از طرفی آوای ال ماریاچی و رقص سینکو دی مایو در آن به وفور به گوش می‌رسد. و از طرف دیگر، برخی شهرها همانند نیو برانزفلز و فردریکسبرگ میراث اجداد آلمانی، و شهرهای کستورویل میراث فرانسوی خود را حفظ کرده‌اند.

نگارستان[ویرایش]

جستارهای دیگر[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. History of Texas, Texas Culture, Texas Traditions, Texas Cultures
  2. «Culture in Texas». بایگانی‌شده از اصلی در ۳۰ ژانویه ۲۰۰۹. دریافت‌شده در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۹.