رضا انصاری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

متن کوچک

رضا انصاری، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان فارس و سردبیر روزنامه اعتماد ملی استان فارس[۱] و نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس دهم است. وی در مرحله اولیه به دلیل نزدیک ی به اصلاح طلبان احراز صلاحیت نشد اما با بررسی مجدد توسط شورای نگهبان، صلاحیت وی تأیید شده‌است.

حمایت عارف از دکتر انصاری
دکتر عارف و دکتر انصاری بر سر مزار شهدا

زندگی‌نامه[ویرایش]

در شهریور ماه ۱۳۵۲ در روستای نوایگان از توابع داراب دیده به جهان گشود. پس از دوران ابتدایی و راهنمایی، تحصیلات دبیرستان را در رشته ریاضی ادامه داد. در سال ۱۳۷۰ در رشته مهندسی معدن دانشگاه شهید باهنر کرمان پذیرفته شد. در سال ۱۳۷۵ با کسب رتبه ۲کنکور کارشناسی ارشد وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران شد. در این دوران، عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران شده و در سال ۱۳۷۹ دبیر تشکیلات این انجمن و نماینده آن در شورای فرهنگی دانشگاه گردید. پس از اتمام دوران کارشناسی ارشد، در سال ۱۳۸۰ به عنوان عضو جهاد دانشگاهی مشغول به کار شده که از آغاز فعالیت در این نهاد، به دلیل ماهیت شغلی و علاقه شخصی، ادامه تحصیل در رشته مدیریت را انتخاب نمود و در سال ۱۳۸۲ یکبار دیگر در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرد و در رشته مدیریت تکنولوژی دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شد. پس از اتمام این دوره در سال ۱۳۸۴ در آزمون دکتری رشته مدیریت تکنولوژی دانشگاه علامه طباطبایی شرکت کرد و از همان سال، تحصیل در این رشته را آغاز نمود. در بهمن ماه ۱۳۸۹به عنوان اولین فارغ‌التحصیل این رشته در ایران از رساله دکتری خود دفاع کرد و از مهرماه ۱۳۹۰ به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در گروه مدیریت مشغول به کار گردید.[۲]

نماینده داراب و زرین دشت[ویرایش]

دکتر رضا انصاری پس از تأیید صلاحیت توسط شورای نگهبان، کاندید نمایندگی مجلس شورای اسلامی شد. در اولین مرحله انتخابات (۷ اسفند ۱۳۹۴) بیست و پنج هزار رای کسب کرد که به دلیل نرسیدن به حد نصاب، به دور دوم کشیده شد. دکتر رضا انصاری با محمد جواد عسکری (کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان) در دور دوم انتخابات رقابت کرد و سرانجام با برگزاری انتخابات دور دوم مجلس در تاریخ دهم اردیبهشت ۱۳۹۵ با کسب شصت و دو هزار رای، نماینده شهرستان‌های داراب و زرین دشت شد. بعد از انتخابات، محمد جواد عسکری خواستار بررسی صحت و سلامت انتخابات شد که سرانجام شورای نگهبان لیستی منتشر کرد که در آن صحت انتخابات شهرستان داراب تأیید شده بود.

ترجمه[ویرایش]

مدیریت تکنولوژی: فعالیت‌ها و ابزارها (ترجمه)، انتشارات دانشگاه اصفهان، بهار ۱۳۹۲[۳]

منابع[ویرایش]