راهنما:مقدمه‌ای بر ارجاع‌دادن در ویرایشگر دیداری/۲

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


VisualEditor-logo.svg

تاییدپذیری
چرا ارجاع‌ها مهم هستند

افزودن ارجاع
خودکار یا دستی

ویرایش ارجاع موجود
همیشه جایی برای بهبود هست

استفاده مجدد از یک ارجاع
تعدای از آنها واقعا مفید هستند

منابع معتبر
کدام منبع خوب است؟

خلاصه
بررسی مواردی که آموختیدبرای افزودن یک منبع، ابتدا ویرایشگر دیداری را با کلیک بر دکمه «ویرایش» در بالای صفحه فعال کنید. هنگامی که نوار ابزار پدیدار شد، روی جایی که میخواهید منبع اضافه کنید کلیک کنید و سپس بر VisualEditor - Toolbar - citoid citepong.png کلیک کنید و پس از آن یک جعبه دیالوگ برایتان باز خواهد شد که به شما اجازه می‌دهد جزئیات منابع را اضافه کنید.

دو روش برای افزودن یک منبع جدید وجود دارد: کاملا خودکار (فقط با افزودن آدرس وب) یا دستی که پر کردن یک فرم است (که در هر فیلد اطلاعات جداگانه اضافه می‌کنید).

VisualEditor Citoid Automatic tab.png

روش خودکار ساده‌ترین است، فقط آدرس وب را وارد کنید و بر دکمه «تولید» کلیک کنید و به نتیجه تولید شده نگاه کنید. برای پذیرش آن بر «درج» کلیک کنید. اگر خواستید می‌توانید جزئیات منبع را ویرایش کنید مثلا وقتی ویرایشگر دیداری مشکلی داشته باشد.


VisualEditor Citoid Manual.png

برای وارد کردن منبع به صورت دستی بر برگه «دستی» کلیک کنید. سپس نوع منبعی که می‌خواهید اضافه کنید را انتخاب کنید و بعد از آن فرم مربوط به آن منبع را پر کنید.

گاهی منبعی که می‌خواهید اضافه کنید در هیچ‌کدام از این رده‌ها نمی‌گنجند (به طور مثال وقتی که می‌خواهید به یک سخنرانی ارجاع دهید). در این مورد شما می‌توانید اطاعات را کاملا دستی از طریق پر کردن «فرم ابتدایی» در برگه «دستی» اضافه کنید. (اضافه کردن اینگونه منابع از طریق ویکی‌تکست ساده‌تر است.)